Plastiksiz yaşam için farkındalık projeleri

Rotary Kulüplerinin gözetiminde kurulan ve 18-30 yaş grubu arası gençlerden oluşan Rotaract Kulübü, topluma hizmet, bireysel gelişim, mesleki gelişim, bireyler arasında dostluk ve anlayışın geliştirilmesi, uluslararası ilişkilerin ilerlemesi için çalışmaya devam ediyor.

Göztepe Rotaract Kulübü, plastik kullanımını azaltmaya yönelik, ilköğretim öğrencilerine bir sunum gerçekleştirerek bilgilendirdi. Hayatımızda birkaç ufak değişiklik yaparak plastiksiz bir yaşama doğru adımlar atılabileceğini belirten Göztepe Rotaract Kulübü, proje kapsamında  150  ilköğretim öğrencisine üstünde plastik kullanmamaya yönlendiren görsellerin olduğu bez çantalar ve plastik içermemesine dikkat ettikleri kırtasiye malzemeleri hediye ettiler.

Göztepe Rotaract Kulübü  2020-2021 Dönem Başkanı Erce Alara Türköz, amaçlarının çocukların plastik yerine geri dönüştürülebilir malzemeler kullanması ve çevreye saygı duymalarını sağlamak olduğunu belirtti. Türköz, plastiksiz yaşam için Rotaract Kulübü olarak gerekli çalışmaları yapmaya devam edeceklerini ve farklı projelerle farkındalık yaratmaya devam edeceklerini söyledi.

Loading