Sosyal Medya Gözlemi

Türkiye'de güncel gelişmelerin hızlı ve şiddetli bir seyir izlediği sosyal medyada bir haftada neler konuşuluyor? Özellikle siyasetin ve güncel olayların en hızlı yaşandığı Twitter'da hangi olaylar ne kadar etki yaratıyor? Gözlem ve yorumlarımız haftalık, duruma göre günlük, olarak bu köşede yer alacak.Kamuoyunu ilgilendireceğini düşündüğünüz bir haberiniz varsa sosyal@gozlemgazetesi.com adresine gönderebilirsiniz.

Yazıları

24.09.2020

İstanbul'da yapıldığı belirtilen bir sokak röportajında konuşan Almancı çift sosyal medyada büyük paylaşım aldı. Ekşi Sözlük ve Twitter'da binlerce etkileşim alan videoda konuşan erkek, ''Euro olmuş 9 lira, kullanmayın Euro mecbur musunuz?'' dedi.

18.09.2020

Geçtiğimiz aylarda yasadışı yollarla ‘Makak’ cinsi maymun sahiplenen sosyal medya fenomeni Meriç İzgi’nin tutuklandığı bilgisi paylaşıldı.

17.09.2020

Dünyada ve Türkiye'de milyonlarca kişi tarafından tercih edilen Nutella çikolatası, Twitter'daki açıklamasıyla gündem oldu. Bir takipçinin ''Ürünleriniz helal mi?'' sorusunu yanıtlayan Nutella, ''Hayır helal değil'' yanıtı ile gündem oldu. Nutella daha sonra özür diledi.

16.09.2020

67 yaşında yaşlı bir adamı dövdüğü söylenen şarkıcı Halil Sezai sosyal medyanın gündeminde. Halil Sezai'nin yaşlı bir adamı dövdüğü ve sonrasında gözaltına alındığı ifade edildi.

15.09.2020

Tecavüz iddiasıyla tutuklanan uzman çavuş Musa Orhan'ı ve son zamanlarda Sakarya ile Afyonkarahisar'da Kürt işçilere yönelik olduğu iddia edilen saldırıları savunarak video çeken kadın sosyal medyada gündem oldu.

13.09.2020

Sosyal medyada yayılan görüntülerde bir din istismarcısının taciz görüntüleri büyük tepki çekti. Sosyal medyada infial yaratan görüntülere imza atan cinci hocanın tutuklandığı bildirildi. Cinci Hoca Burhan Dalgalı sosyal medyanın gündemine otururken, bölücü terör örgütü toplantısında da fotoğrafının ortaya çıktığı ifade edildi.

10.09.2020

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sosyal medyada gündem oldu. Bakan Albayrak'ın son yaptığı ''Türkiye için en kötü geride kaldı'' açıklamasını 2018 Ekim, 2019 Mart, Haziran, Temmuz ve Aralık aylarında da yaptığı görüldü. Twitter'da gündem olan Bakan Albayrak için #TitretBerat etiketi açılarak binlerce tweet atıldı.

07.09.2020

Arabada bağdaş kurup çiğ köfte yiyerek video çeken fenomen ve şarkıcı Aleyna Dalveren, sosyal medyanın gündeminde. Aleyna Dalveren kimdir, ne iş yapıyor? Instagram'da 750 bin takipçisi olan Aleyna Dalveren'in pop şarkıları da bulunuyor.

06.09.2020

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine rağmen oğlu için yaptığı bin 500 kişilik düğün sosyal medyanın gündemine oturdu.

02.09.2020

İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde Lamborghini bagajında karpuz satan adam sosyal medyayı salladı.

Website Security Test