Sosyal Medya Gözlemi

Türkiye'de güncel gelişmelerin hızlı ve şiddetli bir seyir izlediği sosyal medyada bir haftada neler konuşuluyor? Özellikle siyasetin ve güncel olayların en hızlı yaşandığı Twitter'da hangi olaylar ne kadar etki yaratıyor? Gözlem ve yorumlarımız haftalık, duruma göre günlük, olarak bu köşede yer alacak.Kamuoyunu ilgilendireceğini düşündüğünüz bir haberiniz varsa sosyal@gozlemgazetesi.com adresine gönderebilirsiniz.

Yazıları

05.06.2020

Başarılı oyuncu Kadir Doğulu, İçişleri Bakanlığı tarafından sokağa çıkma yasağı kararının getirilmesi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yasağın iptal edilmesi kararlarını ti'ye aldı.

04.06.2020

Sosyal medyada dolaşan bir videoda acemi bir askere yapılan eziyet gündem oldu. Videonun tarihinin ise 9 Nisan 2020 olması dikkat çekti. Olayın Kırklareli 1. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda yaşandığı ifade edildi.

04.06.2020

Tecrübeli gazeteci, Sözcü yazarı Uğur Dündar'ın yıllar önce bir röportaj sırasında attığı yumruklar sosyal medyada gündem oldu.

03.06.2020

Dezavantajlı şartlarda yemek pişirip Instagram fenomeni olan Taha Duymaz sosyal medyanın gündeminde. Taha Duymaz çektiği videolarla sosyal medyayı ikiye böldü.

02.06.2020

Simpsons çizgi filmi yine geçmişte yaptıkları bölümlerden kesitlerle gündemde. ABD Başkanı Donald Trump'ın öldüğü sahne ve polis binasının yakılması bugün tekrar paylaşıldı.

31.05.2020

YouTube'da faaliyet gösteren Gerçek Hikayeler isimli kanal ''çocuk istismarı'' yaptığı gerekçesiyle Twitter'da gündem oldu. Kanal için birçok kullanıcı, kanalın şikayet edilmesi gerektiğini yazarak yayınlanan videoların başlıkları hakkında da yorumlarda bulunuyorlar.

27.05.2020

Türkiye'de nereye meteor düştü? Meteor düşmesi nedir? Düşen meteor görüntüleri haberimizde. Türkiye'de birçok noktadan görülen meteor düşmesi haberi sosyal medyada hızla yayıldı. Trabzon, Artvin, Malatya, Elazığ, Bingöl, Diyarbakır, Erzurum, Sivas, Tunceli, Erzincan ve Ardahan başta olmak üzere bir çok şehir için meteor düştü ifadesi kullanıldı.

26.05.2020

AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, bölgenin yerel televizyonu Çay TV'de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yayına bağlanan Rize Valisi Kemal Çeber ise Alim'den Umre ziyareti hediyesi istedi ve sosyal medyada gündem oldu.

26.05.2020

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Twitter hesabından yapılan paylaşımla iktidarın gündemine oturdu. Soyer'in hesabından atılan tweet ve sonrasında yaşananlar günün en çok konuşulanları arasına girdi.

25.05.2020

Çilek sosyal medyada dolaşan bir video nedeniyle Twitter'da gündem oldu. Dolaşan videoda çileğin içinden kurtçuklara benzeyen böcekler çıktığı görülüyor. Sosyal medya yine durumla mizah yapanlar ve olayı ciddiye alanlar olarak bölündü. Videoyu yayınlayan TikTok kullanıcısı ''kurgu'' olduğunu itiraf etti.

Website Security Test