Prof. Dr. Hikmet Sami Türk

Yazıları

16.11.2020

MHP’nin üç genel başkan yardımcısına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çeşitli demeçlerini incelettirip Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunması üzerine eski Adalet Bakanı Prof. Dr. Hikmet Sami Türk, yazılı bir açıklama yaptı:

30.10.2020

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un bir öğretmenin tarih dersinde Hz. Muhammet hakkında söylediği sözler dolayısıyla bir Müslüman genç tarafından başı kesilerek öldürülmesinden sonra yaptığı konuşmayı İslâm karşıtı olarak değerlendiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Fransız mallarının satın alınmamasına yönelik boykot çağrısında bulunması konusunda eski Devlet, Millî Savunma ve Adalet Bakanı Prof. Dr. Hikmet Sami Türk, yazılı bir açıklama yaptı:

25.10.2020

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron hakkında söylediği “zihinsel noktada tedaviye ihtiyacı var” ve benzeri sözler nedeniyle Fransa’nın Türkiye’deki Büyükelçisi Hervé Magro’yu istişarelerde bulunmak üzere geri çağırması konusunda eski Adalet Bakanı Prof. Dr. Hikmet Sami Türk, aşağıdaki yazılı değerlendirmeyi yaptı:

01.10.2020

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Anayasa Mahkemesi’nin Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine göre yapılandırılması, yerine Divan-ı Âli kurulması önerisi hakkında eski Adalet Bakanı Prof. Dr. Hikmet Sami Türk, yazılı bir değerlendirme yaptı:

13.09.2020

Eski Adalet Bakanı Prof. Dr. Hikmet Sami Türk, son dönemde İsrail ile bazı Arap ülkelerinin diplomatik yakınlaşmasını kaleme aldı.

Website Security Test