Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

CHP Aliağa Belediyesi Başkan Adayı Özcan Durmaz

27.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Gözlem'in, CHP'nin Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz ile röportajı.- Siyasetin içinde belediyelerin konumuna bakış açınız nedir?

Belediyeler bana göre siyaset üstü makamlardır, öyle olmalıdır. Seçilene kadar siyaset yaparız, seçmene nasıl bir belediyecilik anlayışı yürüteceğimizi anlatırız, projelerimizi paylaşırız. Seçmen teveccühünü bizden yana kullanırsa, o andan itibaren siyaset biter, hizmet başlar. Belediye bir hizmet makamıdır. Orada siyasete, ideolojiye, fikir ayrımcılığına yer yoktur. Onun yeri Ankara’dır, TBMM’dir. Yani kısaca ‘siyasette belediye olur, ama belediyede siyaset olmaz’ diyebiliriz.

- Belde halkı ile ilişkileriniz nasıldır, sizin gözünüzle belde halkı size nasıl bakıyor?

Ben beş yıldan uzun süredir ilçe başkanlığı yapıyorum. Onun öncesinde de 2.5 yıl kadar ilçe sekreteri olarak zaten halkımızla iç içeyim. Dolayısıyla onlar beni tanır, ben onları bilirim. Kimin ne derdi var, hangi köyün ihtiyacı nedir, kim hasta, kim sağ bilirim. Elbette siyasi görüş olarak farklılıklarımız olabiliyor. Ancak farklı görüşten de olsa kapımızı çalan hiçbir hemşerimizi yüzüstü bırakmadık, hiçbir hemşerimiz de bu güne kadar bize kem gözle bakmadı. Ben 1996’dan beri Aliağa’da yaşıyorum. Eşim 2004 yılından beri Aliağa Devlet Hastanesi’nde doktor olarak çalışıyor. Burada yaşıyoruz, burada kazanıyoruz, burada harcıyoruz. Sıkıntı varsa aynı sıkıntıyı, mutluluk varsa aynı mutluluğu paylaşıyoruz. Hepimiz daha güzel bir Aliağa’nın hayalini kuruyoruz. Bu anlamda, Aliağalılarla aramızda bir ortak bağ kurduğuma inanıyorum. İnşallah 31 Mart sonrasında bu bağı daha da güçlendireceğiz.

- Başkan adayı olduğunuz ilçeniz için projeleriniz neler olacak?

Bütün belediye başkan adaylarının halka sunduğu fiziki projeleri vardır. Bizim de var. Otopark, düğün salonu, yol… Bunlar üç aşağı beş yukarı aynı, zaten bir belediye başkanının ilçenin eksiklerine göre yapması gereken projelerdir. Bizim ayırıcı özelliğimiz, belediyecilik anlayışımızdır. Biz toplumun dezavantajlı kesimine; işsiz gençlere, kadınlarımıza, dar gelirli vatandaşlarımıza, bakıma muhtaç çocuklarımıza, engelli kardeşlerimize yönelik bir belediyecilik anlayışıyla, sosyal belediyecilik yapma iddiasıyla yola çıktık. Bunu da başaracağız. Projelerimizin hepsini burada anlatmamız mümkün değil. Yakın zamanda proje kitapçığımız yayınlanacak. Bunu hem elden hem de sosyal medya üzerinden halkımızla paylaşacağız. Tüm yapacaklarımızı o kitapçığın içinde anlatıyoruz.

- Hobileriniz nelerdir?

En büyük hobim elbette ki Cumhuriyet Halk Partisi. Partimin her kademesinde görev yaptım, yapmaya da devam edeceğim. Siyaseten yeni fikirler üretmek ve bu fikirlerin hayata geçirilmesi için uğraşmak benim için öncelikli bir uğraş. Bunun dışında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarında üye ve yönetici olarak toplum yararına faaliyetlerin içinde aktif olarak bulunmak yine beni mutlu eden etkenlerden. Sokak hayvanları için yine elimden geldiğince bir şeyler yapmaya, can dostlarımızın daha iyi koşullarda yaşayabilmeleri için katkı koymaya çalışırım. Tabii ki kitap okumak ve tarihe not düşmek adına henüz yayınlamamış olsam da yazmak benim için vazgeçilmezlerim arasındadır.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Japon bilim insanları, Hayabusa2 uzay aracının asteroide bomba atarak yapay bir krater oluşturduğunu açıkladılar.

Bilim insanları 'transparan' organ üretmeyi başardılar. Almanya’da yapılan araştırmalarda, 3 boyutlu organ basılmasını sağlayan teknolojinin transparan organ basılması...

Bilim insanları 'kaydedilmiş en nadir olay' olarak tanımladıkları bir şey gözlemledi. Bunun Evren'i oluşturan, 'Karanlık Madde' ile ilgili bir çalışma sonucu gözlendiğ...

Doç. Dr. Vural Fidan, kıvırcık saçlı kız çocuklarının bademciklerinde ve diş etlerinde doğuştan meydana gelen siğil tarzı şişlikleri tanımlayarak 'Fidan Sendromu' ismi...

Boston Dynamics geliştirdiği robotlarla dünyayı şoke etmeye devam ediyor. Boston Dynamics'in geliştirdiği köpek robotlar tonlarca ağırlığındaki kamyonu çekiyor.

İsrail'in Ay'a inmesi için tasarladığı uzay aracı uydumuz Ay'a inmede başarısız oldu.

Event Horizon Telescope (EHT) ile çekilen ve dün (10 Nisan 2019 Çarşamba) yayınlanan ilk Kara Delik fotoğrafının nasıl çekildiğinin bilimsel açıklaması haberimizde.

Yazarlar
Website Security Test