Sinematograf’ın icadından bu yana sinema, tahminlerin çok ötesinde, tiyatro, edebiyat, müzik, dans ve daha nice estetik disiplinleri kendi içinde harmanlayarak “çok kollu bir sanat” oldu. Sinesözlük, başlangıcından günümüze sinemanın genel açıklamasını ve sürekli genişleyen kapsamına dair okura bir fikir veriyor.
Okuru seyirci koltuğundan kaldırarak perdenin diğer tarafına davet eden Sinesözlük, “Herkesin temel bir sinema bilgisi olsun” hedefiyle yazıldığı için, sinemanın derinlerine inerken, hem sinema tarihi hem de sinema terimleriyle okura kılavuzluk ediyor.
Okunma sayısı: 309