Dervişoğlu’ndan partisinden ayrılanlara çağrı

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, istifa eden İYİ Partililere seslenerek "Gelin, tüm yaraları birlikte sarılarak saralım. Gelin, küskünlükleri sonlandıralım" dedi.

Müsavat Dervişoğlu, İYİ Parti TBMM ‘Grup Toplantısı’nda ilk kez Genel Başkan olarak konuştu.

Dervişoğlu, kurultay sonrası küskünlüklerin sonlandırılması çağrısında bulunarak, “7 yıllık siyasi hareketimizin içerisinde büyük mücadeleler vermiş, şu ya da bu sebeple partimizle yollarını ayırmış ama bizlerle olan gönül ve ülkü bağını asla kaybetmemiş dava ve yol arkadaşlarıma sesleniyorum; İYİ Parti dün olduğu gibi bugün de sizindir. Gelin, tüm yaraları birlikte sarılarak saralım. Gelin, küskünlükleri sonlandıralım. Gelin, haklıya hakkını birlikte teslim edelim ve mücadelemize her zamankinden daha güçlü bir şekilde devam edelim. Hep birlikte ve yeniden mavi göğü çadır, güneşi bayrak eyleyelim. İşte bakın millet bizi çağırıyor. Sadece kapılarımız değil, gönüllerimiz ve kollarımız da ardına kadar açıktır” dedi.

Yeni anayasa tartışmalarının iktidar tarafından ülke gündemine dayatıldığını ifade eden Dervişoğlu, “Her hal ve şartta, devletin partileştiği, partinin devletleştiği, yargının siyasallaştığı, bürokrasinin yozlaştığı, nüfusun yabancılaştığı, Türk milletinin ise perişan edildiği bu siyasi düzene karşı demokrasi ve hukuk mücadelemiz sonuna kadar sürecektir. Bu vesileyle söylemek isterim ki iktidar tarafından ülke gündemine dayatılan yeni anayasa tartışmaları Türkiye’nin değil, Sayın Erdoğan’ın ve varlıklarını Sayın Erdoğan’ın varlığına armağan etmiş olan çevresinin gündemidir. Sayın Erdoğan’ın müflis ve batık muktedirlik gemisinden bir filika bulup kurtulma gündemidir. Yeni anayasa tartışmaları, Türk milletinin yakıcı sorunları ve ihtiyaçlarına yönelik değildir. Bilakis Sayın Erdoğan’ın siyasi ikbaline ve yeniden adaylık talebine, aslında ölene kadar Cumhurbaşkanı olmasına dair gaflet dolu bir ikbal ve takviye çabasıdır” dedi.