Ağbaba’dan Erbaş’a ‘Audi A8’ tepkisi

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM’de yaptığı konuşmada, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a AUDİ A8 marka makam aracı kiralanmasını eleştirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, israf ve şatafatın AKP milletvekilleri için yaşam biçimi olduğunu söyledi. Emekli aylığı alan yurttaşların geçinemediğini belirten Ağbaba, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş için kiralanan aracın fotoğraflarını gösterdi.

Ağbaba yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Diyanet İşleri Başkanının binmiş olduğu araca bakın değerli arkadaşlar. Tam da Mehmet Şimşek tasarruf genelgesi yayınlıyor. Mehmet Şimşek kim tasarruf edecek fakir fukara mı hiç uzağa gitme genelge yayınlanacağına Diyanet İşleri Başkanına ‘Alo’ de. 6 tane makam aracına binmesin bir tane makam aracına binsin. Ayrıca biliyorsunuz Sayın Erbaş yerli ve milli. Ya yerli ve milli isen TOGG’a binsene, TOGG’a niye binmiyorsun? Ayağın mı kirlenir ne olur ne özelliğin var senin? Bu aracın bir günlük kirası 25 bin TL, yani bir emekli 2.5 aylık maaşı ile bu arabaya binebiliyor. 1 asgari ücretli 1.5 maaşıyla bu arabaya binebiliyor. Ya insanda vicdan olur ahlak olur. Allah bunları ıslah etsin, bunlara vicdan versin AK Parti iktidarı şatafat ve israf iktidarı.”