Kargo 16 yıl sonra tekrar bir arada

Türk rock müziğinin efsanevi gruplarından Kargo, 16 yıl aradan sonra Koray Candemir, Selim Öztürk, Serkan Çeliköz, Mehmet Şenol Şişli ve Burak Karataş’tan oluşan orijinal kadrosu ile bir araya gelerek Kargo☆Yarına Kalan Şarkılar saygı albümü kapsamında son kez bir araya geleceği konser serisine hazırlanıyor.

Geçtiğimiz aylarda yayımlanan ve Türk müzik dünyasına damga vuracak nitelikte olan “Kargo ☆Yarına Kalan Şarkılar” saygı albümünün ardından uzun yıllar sonra dinleyicisiyle sahnede buluşacak olmanının heyecanını yaşıyor. 

Kargo’ya saygı duruşu niteliği taşıyan albüm, birçok değerli sanatçıyı albümde ağırlayarak müzik dünyasında büyük bir ses getirmişti. Albümde yer alan değerli isimler; Aleyna Tilki, Barış Demirel ft Abkountry, Batu Akdeniz, Buray, Cem Adrian, Deniz Tekin, Evdeki Saat, Gece, Gökçe, Jabbar, maNga, mor ve ötesi, Nilipek., Rashit, Sattas, Selin, Simge Pınar, Sufle, Şanışer, TNK, Vega ve Yalın.

Kült şarkıların sahibi ve bir dönemin en büyük gruplarından biri olan Kargo, hem albümü kutlamak hem de dinleyicilerine sahnede bir son kez bir araya gelmek amacıyla Kargo ☆Yarına Kalan Şarkılar” saygı albümü kapsamında turneye çıkıyor. 

Turnenin ilk ayağı üç büyük şehir olan İstanbul, Ankara ve İzmir’de başlayacak. Konser turnesinin devamı ise kısa bir süre sonra duyurulacak. 

Konser Tarihleri:

  • 18 Mayıs 2024: Ankara CerModern
  • 1 Haziran 2024: İstanbul Maximum Uniq Açıkhava
  • 2 Haziran 2024: İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu