Amatör telsizcilerin büyük buluşması

Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) İzmir Şubesi'nin Dünya Amatör Radyo Günü kutlaması kapsamında düzenlediği etkinlik İzmir'deki ve çeşitli bölgelerden radyo amatörlerini bir araya getirdi.

TRAC İzmir Şubesi’nin etkinlik alanında telsiz iletişim ve güvenlik kuruluşları tarafından sergilikler açıldı. Amatör telsizciler, sergiliklerde ihtiyaç duyduğu ürünleri ve haberleşme ekipmanlarını uygun fiyatlarla alabilme olanağı buldu. TRAC İzmir Şubesi üyelerinin ev sahipliği yaptığı etkinlik sonunda yapılan çekilişle amatör telsizcilere çeşitli firmalarca telsizler ve telsiz ekipmanları hediye edildi.

Etkinliğe katılan Bayraklı Belediyesi Afet İşleri Müdürü, Şehir Plancısı Sabri Yüksel, bu kadar gönüllü insanı, amatör telsizciyi bir arada görmenin çok etkileyici olduğunu belirtti. TRAC İzmir Şubesi’yle işbirliği protokolü yapıldığını hatırlatan Yüksel, afetler konusunda çalışan kurumlarla diyaloğu arttırmayı, gönüllü sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yapmayı ve ilçeyi afete hazırlamayı hedeflediklerini söyledi.

TRAC İzmir Şube Başkanı Hüsamettin Aksöğüt (TA3NE), Dünya Amatör Telsizcilik Günü vesilesiyle düzenledikleri etkinliğe katılan üyelerine ve konuk dernek başkan ve üyelerine teşekkür etti. Üyelerin özverisiyle gerçekleşen etkinliğe ilginin ve yüksek katılımın bu düzenlemenin anlamını artırdığını anlatan Aksöğüt, şu görüşleri dile getirdi:

“Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti üyeleri olarak, her zaman olduğu gibi birlikte hareket etme ve dayanışma ruhumuzu en üst düzeyde tutma konusunda kararlıyız. Bu etkinlik, sadece bir kutlama değil, aynı zamanda bizim bir araya gelerek birlikte neler başarabileceğimizi gösterme fırsatıydı. Gösterdiğiniz ilgi ve desteğiniz, bu birlikteliğin ne kadar değerli olduğunu bir kez daha kanıtladı.

TRAC İzmir Şube Başkanı Hüsamettin Aksöğüt, İzmir’in yanı sıra İstanbul, Bursa, Balıkesir, Manisa, Tekirdağ, Kütahya’dan gelen amatör telsizcilerle bir araya gelmenin ve amatör telsizcilik tutkusunu paylaşmanın büyük zevk olduğunu söyledi. Aksöğüt, gelecek yıllarda amatör telsizcileri daha geniş katılımlı büyük ve farkı etkinliklerde buluşturmanın hazırlıklarına şimdiden başlayacaklarını sözlerine ekledi.