Tokat’ta peş peşe depremler

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Tokat'ta saat 18.11'de 5,6 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Tokat’ta saat 18.11’de 5,6 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu.

Tokat’ta gerçekleşen deprem, Sivas, Samsun, Ordu, Kayseri, Çorum ve çevre illerden de hissedildi.

Bölgede daha önce de 4.7 ve 4.1 büyüklüğünde 2 deprem meydana gelmiş ve 3 ilçede okullar tatil edilmişti.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Tokat’ın Sulusaray ilçesinde meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremin ardından Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, AFAD ve ilgili kurumların saha tarama çalışmalarına başladığını duyurdu.  

AFAD, Tokat’ın Sulusaray ilçesinde 5.6 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, X hesabından depremin ardından Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, AFAD ve ilgili kurumların saha tarama çalışmalarına başladığını açıkladı.

Bakan Yerlikaya paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Tokat ili Sulusaray ilçesinde 5.6 büyüklüğünde meydana gelen depremde Tokat Valimiz, AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha taramalarına başlamıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun.”

AFAD, depremden an itibarıyla Yozgat’ta 2 katlı bir ev ile Tokat’ın Sulusaray ilçesinde 5 ahırın etkilendiğine dair ihbarlar alındığını, ekiplerin saha tarama çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.

Tokat’ın Sulusaray ilçesinde saat 21.45’te 4 büyüklüğünde bir artçı deprem oldu. AFAD saat 22.31’de de merkez üssü Sulusaray ilçesi olan 4,4 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildiğini bildirdi. Sarsıntının 5,89 kilometre derinlikte olduğu belirlendi.  

Saat 00.09’da 4.1 büyüklüğünde ise bir deprem daha meydana geldi.