Dervişoğlu’ndan adaylık açıklaması

İYİ Parti'de genel başkanlığa adaylığını açıklayan Grup Başkanvekili Dursun Müsavat Dervişoğlu, "Ben sadece genel başkanımızın hayır duasını aldım" dedi.

İYİ Parti’nin, 27 Nisan’da yapılacak seçimli olağanüstü kurultayında genel başkanlığa adaylığını açıklayan Grup Başkanvekili Dursun Müsavat Dervişoğlu, açıklamalarda bulundu.

Müsavat Dervişoğlu, adaylıkla ilgili yaptığı açıklamada, “Genel Başkanın hayır duasını alacağını, bu sürecin geleneklere uygun biçimde sürdürülmesi açısından bunu önemli bulduğunu” söylediğini belirterek, “Ben ne yapıyorsam ortada yapıyorum. Partimizin birliğe ve beraberliğe ihtiyacı var. Önümüzdeki süreçte bütün arkadaşlarımızın bu sorumlulukla hareket edeceğine inancım tamdır” dedi.

Dervişoğlu, adaylığını açıklama sürecinde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile istişarede bulup bulunmadığına ilişkin soruya “Öyle bir şey dediysem öyle bir sonuç çıkar ama ben öyle bir şey demedim. Ben sadece genel başkanımızın hayır duasını aldım. Ayrıca bir kişinin bir siyasi partide genel başkanlığa aday olması durumunda elbette ki genel başkanıyla görüşmesi kadar doğal bir şey yoktur. Ama bundan spekülasyon çıkarılmaya çalışıldığına şahit oluyorum. Doğrusunu isterseniz üzülüyorum. Televizyonları izliyorum. Bunun üzerinden bir şeyler yapılıyor. Siz en küçük şey yaparken ailenizin büyüğüne bir aile ferdi olarak danışıyorsunuz da biz bu partinin kurulmasına ve bugünlere gelmesine vesile olan, büyük emekler sarf eden insanlara görüşlerini sormayacak mıyız? Sayın Genel Başkanımızla da görüştüm. Partimizin yaşça büyük olanlarıyla da görüştüm. Kendi pozisyonları itibarıyla önemli siyasi figürlerden sayılan insanlarla da görüştüm” yanıtını verdi.