İZOB-DER’den etkinlik sektörü buluşması

İzmir Organizasyon Bileşenleri Derneği (İZOB-DER), ‘Etkinlik Sektörü Buluşması’ düzenleyerek organizasyon alanında çalışan firma temsilcilerini bir araya getirdi.

Wyndham Hotel İzmir’de yapılan sektör buluşmasına Ege Davet ve Etkinlik Federasyonu Başkanı Şükrü Köken, Düğün Sektörü işletmecileri Federasyonu Başkan Yardımcısı Ayhan Şirin, Anadolu Davet ve Etkinlik Federasyonu Başkanı Murat Köksal ile sektörün önde gelen temsilcileri katıldı.  

Toplantının açılışında konuşan İZOB-DER Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bulu, etkinlik sektörünün İzmir’deki temsilcilerinin kaynaşma ve dayanışması için bir arada olduklarını belirterek, “Bizler gerçekleştirdiğimiz etkinlikler ile hayatı güzelleştiren rengârenk bir sektörüz ve her birimiz hayatın birbirinden canlı renkleriyiz. Derneğimiz, aktif çalışmaları, yönlendirici ve uzlaştırıcı yaklaşımları ile İzmir’deki etkinlik firmalarımızın sözcüsü olmayı başardığı gibi sektörümüzün ülke genelinde örgütlenmesine yaptığı katkılar ile konfederasyon düzeyinde temsil gücüne ulaşmamızda etkili olmuştur” dedi.

Dayanışma Artacak

Adnan Bulu, etkinlik sektörünün 50’ye yakın iş kolunda faaliyet gösterdiğini ve ülke genelinde 1 milyon kişiye istihdam sağladığını vurgulayarak, şunları söyledi: “Yaşayabileceğimiz tüm sorunlarda sektörümüzün sözcülüğünü dernek ve konfederasyon düzeyinde yapabilecek güçte örgütlülüğümüz, meslektaşlarımız arasındaki yaşanabilecek sorunları çözebilecek iletişimimiz var. Firmalarımız arasında iş ortaklığı ve yardımlaşmanın güzel örnekleri artarak devam ediyor. Tedarik arayışları için öncelikli tercihin üyelerimiz arasında aranması ve kurulan çözüm ortaklıkları, dayanışmacı rekabet felsefemizin hayata geçtiğini gösteriyor. İZOB-DER’in benimsediği etik değerleri savunan, dayanışmacı rekabet felsefemize uyum sağlayabilecek diğer meslektaşlarımızın da derneğimize katılması güç birliğimize ve sektörümüzün gelişimine değer katacaktır.”