Özgür Özel İzmir’de anket sonuçlarını duyurdu

CHP lideri Özgür Özel, İzmir Aday Tanıtım Töreni'nde açıklamalarda bulundu.

Aday tanıtım toplantısı için İzmir’e gelen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, açıklamalarda bulundu..

Özel’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Bugün CHP’nin sancak gemisindeyiz. Bugün Milli Mücadele’de ilk kurşunun atıldığı yerdeyiz. Bugün bir İmparatorluğun tebaası olmaktan çıkıp da bir Cumhuriyet’in onurlu, eşit vatandaşları olmanın en önemli mücadelesinin başladığı yerdeyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın emanet edildiği kentteyiz. Bugün Kubilay’ın başını verdiği ama onlara başını eğmediği kentteyiz. İlkokul son sınıfta öğretmenin 2 sınava gireceksin dedi. Formumu doldurdu Gülseren öğretmen. Şimdi 89 yaşında hala Karşıyaka’da yaşıyor ve 10 yaşında Bornova Anadolu Lisesi’ne geldim. Ortaokul, lise, üniversite, askerliğimi de şurada Ege Deniz Bölge Komutanlığı’nda yaptım. 

Aziz Kocaoğlu’na, Tunç Soyer’e, İzmir’in efsane belediye başkanı Ahmet Piriştina’ya Allah rahmet eylesin. Çok şey borçluyuz.

AKP tarafından birçok iftira ve hakaret sıralanıyor ve devam edecek ancak CHP olarak göğsümüz dik, başımız ileride. İzmir bizi, biz İzmir’i biliyoruz. Hiç heveslenmesinler.

30 belediye başkan adayı kürsüye çıkacak. Bu süreçte İzmir’in beklentilerine baktığımızda, birileri 18 bakan ilan edip kadınlara sadece aile bakanlığını verirken, ‘yani senin işin evindir bakan da olsan sadece aile bakanı olabilirsin’ 18’de 17 erkeklere bu işi emanet edenlere 6 kadın belediye başkanımız varken hepsi de seçilecek yerden 9 cumhuriyet kadınıyla karşınızdayız.

Adayları gösterdik, 4 gün sonra sahaya indik. Anketlerimizi yaptırdık ve yapılan anketlerin sonucunda gördüğümüz odur ki; aldığımız yol, adayların gördüğü kabul, sahada yarattıkları heyecan, önümüzdeki süreç için bugün belki bir hayal olarak görülen 30’da 30’u müjdeliyor. Size söz veriyoruz hiçbir belediyemiz kaybedilme noktasında değil. Kiminde çok açık öndeyiz örneğin Karşıyaka. Kiminde açık farkla öndeyiz, pek çoğunda garanti bir farkla öndeyiz. Ama 4-5 ilçede birkaç puan önde yada geride olarak ciddi şekilde yarışıyoruz. İzmir’de 30’da 30 yapacağız. Buna inanın buna güvenin.”

Son olarak “Seçimlerde seçim şarkısı ve seçimlerin tanıtım filmi var. Bu akşam saat 20.00’da bütün Türkiye görecek” diyen Özel, seçim şarkısını ve tanıtım filmini İzmir’de ilk defa gösterime sundu.