Dünya Masterlar Kış Oyunları’nda Naz Arıcı birinci oldu

4 senede bir düzenlenen, dünyanın en büyük spor organizasyonu olan Dünya Masterlar Kış Oyunları’na 2024’te İtalya ev sahipliği yaptı.

30 yaş üstü master sporcular için yapılan yarışma, 4 senede bir düzenlenmekte ve masterlar olimpiyatları olarak tabir edilmekte. Yarışmaya dünyanın her tarafından toplamda 3000’in üzerinde sporcu katıldı. Yarışmada 11 branş, İtalya’nın Lombardia bölgesinde 8 ayrı şehirde yapıldı. Yarışmalar 10 gün boyunca devam etti.

Artistik Buz Pateni, Bormio kentinde; Curling, Madesimo kentinde; Buz Hokeyi, Chiavenna kentinde; Biathlon, Vermiglio kentinde ;Cross country, Vermiglio kentinde; Kayakla Atlama, Pelizzano kentinde; Alp disiplini, Aprica kentinde; Kayakla Oryantiring, Vermiglio kentinde; Kayaklı Koşu, Ponte Di Legno – Tonale kentinde; Short Track, Bormio kentinde; Sürat Pateni, Chiesa In Valmalenco kentinde; Ski Mountaineering, Ponte Di Legno – Tonale ve Aprica kentlerinde düzenlendi.

Yarışmada artistik buz pateni milli sporcumuz Naz Arıcı, Altın Bayanlar kategorisinde rakiplerine fark atarak birinci olmuştur. Arıcı, şu ana kadar artistik buz pateninde ülkemize gelen en büyük başarılardan biri olan bu başarıyı Atatürk’e ve onun açtığı yolda gösterdiği hedefe durmadan yürüyen Türk Kadınına armağan etti.