Özgür Özel’den İYİ Parti’ye çağrı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM'de, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, asker ölümleri için Meclis'te imzalanan bildirgeyi anımsatarak İYİ Parti'ye çağrıda bulundu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Meclis’te asker ölümleri nedeniyle hazırlanan ve partisinin imzalamadığı bildirgeyi anımsatan Özel, “Yol gösteren bildirgemizi açıkladık. Onlar için doğruları söylememizin bir önemi yok” diye konuştu.

DEVA Partisi, Gelecek ve Saadet Partisi’nin kendi bildirgelerini Meclis’e sunacağını aktaran Özel, İYİ Parti’ye de çağrı yaparak “AK Parti’den ayrışarak kendi bildirgenizi imzalayın” dedi.

DEM Parti ziyaretine yönelik konuşan Özel, “Yok onunla pazarlık ediyorsunuz bilmem ne? Gizli kapaklı işimiz yok ziyaret etmişiz. Ziyarete gideriz ziyarete gelirler. Gizli anlaşma yok demişiz, inatla yalan atıyorlar” ifadelerine yer verdi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın asker ölümlerinin ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i telefonla aradığını hatırlatan Özel, “Bazı telefonların gelmesi, gelmemesinden daha kötüdür. Gelmeyen telefonla gurur duyuyorum. Erdoğan’ın gelecek tahayyülünde yer almamak CHP için bir onurdur” dedi.