İZSİAD’dan başarılı sanayici üyelerine ziyaret

İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD) Yönetim Kurulu, EBSO’nun her yıl açıkladığı üretimden satışlarda ilk 100 sanayi kuruluşu listesine giren İZSİAD üyesi firmaları ziyaret etti.

İZSİAD Danışma Kurulu Başkanı Alaattin Yüksel’in de katıldığı ziyaretler kapsamında İzmir Demir Çelik ve İzdemir adına Ahmet Baştuğ, Viking A.Ş. adına Nurettin Avcı, Baylan Elektrik Sayaçları adına İbrahim Baylan, Dirinler Makine adına Mustafa Dirin ve Erenli Balata adına Hüseyin Eren ziyaret edildi.

İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, EBSO’nun üretimden satışlara göre 100 büyük sanayi kuruluşu çalışmasında 2020 listesinin kamuoyuna duyurulduğunu ifade ederek, “Biz de bu listeye giren İZSİAD üyesi firma ve temsilcilerine ziyaret ederek bu başarılarından dolayı kendilerini kutlamak, onlara birer plaket vermek istedik. Pandemi döneminin en sert geçtiği 2020 yılında bu başarıyı gösteren, başta üyelerimiz olmak üzere, listeye giren tüm firmalarımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

“Katma değerli üretime odaklanmak gerek”

Pandemi nedeniyle tedarik zincirlerinin koptuğu, dünyada kartların yeniden dağıtıldığı bir dönemde bu başarıyı gösteren sanayicilerin çok büyük bir işe imza attıklarını ifade eden Küçükkurt, “Sanayicilerimiz gerçekten zor şartta üretim yapıyorlar. Önümüzdeki süreç katma değerli üretimin ve dijitalleşmenin çağı olacak. Bu anlamda yüksek teknoloji odaklı, katma değeri yüksek üretim yapan firmalar rakiplerinden ayrışacak. Tüm sanayicilerimizi bu yönde yatırımlar yapmaya ve bu dönüşümü hızla yaparak bu fırsatı kaçırmamaya davet ediyorum” diye konuştu.