Ilıca’dan Ata’mıza selam

Çeşme Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ilıca’ya gelişinin 95. yılını “Ilıca’dan Ata’mıza Selam” etkinlikleri kapsamında kutlayacak. Erol Evgin, Sunay Akın, Cenk Bosnalı gibi isimlerin sahne alacağı anma töreni bir dizi etkinlikle gerçekleştirilecek.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İzmir suikasti sonrasında Ilıca’ya gelip kalmasının 95. Yıl dönümü anısına 3 gün sürecek bir dizi etkinlik düzenlendi.

9-11 Temmuz tarihleri arasında Ilıca Taş İskele’de kutlanacak etkinlikler kapsamında Erol Evgin, Sunay Akın, Cenk Bosnalı gibi isimler yer alacak.

Bir dizi etkinlikle kutlanacak

Anmaların ilk gününde Atatürk Fotoğrafları ve Eski Çeşme Fotoğrafları sergi açılışının ardından 19.30’da “Kadın Efeler” dans gösterisi ve Zeybek Gösterileri yer alacak. Gecenin finalinde ise Cenk Bosnalı sahne alacak.

Etkinliklerin ikinci gününde Çamdibi Bando eşliğinde gerçekleştirilecek Açılış Korteji ve Yelkenli Balıkçıların Deniz Korteji’nin ardından Erol Evgin sevilen şarkılarını Çeşmeliler için söyleyecek.

Etkinliklerin son gününde ise Tango ve Bale gösterilerinin ardından, Korcan Karar, Mehmet Culum, Yaşar Aksoy “Atatürk’ün Ilıca’sı adlı gösteriyi gerçekleştirecek.

Söyleşi sonrası Hakan Şensoy şefliğindeki Cumhuriyet Oda Orkestra’sının ardından Sunay Akın hikaye ve sunum anlatısı yapacak. 

Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran Çeşmeli vatandaşlara Ata’nın Ilıca’ya gelişinin 95. Yıl dönümünü büyük coşkuyla kutlamak için çağrıda bulundu. 

ILICA’DAN ATA’YA SELAM

9-10-11 Temmuz 2021

9 Temmuz Cuma

18:30   Sergi Açılışları (Rasim Palas Oteli önü)

§  Atatürk Fotoğrafları Sergisi – Hanri Benazus Koleksiyonu

§  Eski Çeşme Fotoğrafları – Taner Morova Koleksiyonu

19:30   “Kadın Efeler” Dans Gösterisi

20:00   Zeybek Gösterileri 

21:30   Konser: Cenk Bosnalı

10 Temmuz Cumartesi 

20:30   Çamdibi Bando eşliğinde Açılış Korteji 

20:30   Yelkenli ve Balıkçıların Deniz Korteji 

21:00   Konser: Erol Evgin

11 Temmuz Pazar

18:30   Tango ve Bale Gösterisi 

19:30   Söyleşi: Atatürk’ün Ilıca’sı (Korcan Karar, Mehmet Culum, Yaşar Aksoy)

21:00   Konser: Ata’ya Çalan Keman

Orkestra: Cumhuriyet Oda Orkestrası (Şef: Hakan Şensoy)

Hikaye Anlatısı ve Sunum: Sunay Akın

Yer: Taş İskele