EGİKAD üyesi Tekir’den kadınlara yol haritası kitabı

Özel sektörde, sivil toplum kuruluşlarında ve kendi girişimcilik yolculuğunda edindiği deneyimleri bir araya getiren EGİKAD üyesi Arzu Tekir, yazdığı kitap ile yönünü değiştirmeye karar vermiş ancak adım atacak cesareti bulamayanlara sesleniyor: Şimdi Senin Zamanın.

EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Kılıç’ın da bir yazısıyla yer aldığı Şimdi Senin Zamanın kitabı, stratejik planlama, iş geliştirme, kamu ve özel sektör projeleri için fon ve yatırım geliştirme konularında engin iş tecrübesine sahip olan iş stratejisti Arzu Tekir’in ilk kitabı olarak Elma Yayınları tarafından basıldı.

Tam adıyla ‘Şimdi Senin Zamanın-Kariyerini Dönüştürmek İsteyenlere Öğrenilmiş Dersler’ adıyla çıkan kitabın kariyerini dönüştürmek ve iş yaşamında kendilerini mutlu edecek yolları bulmak isteyen kadınlara ilham, cesaret ve güç vermeyi hedeflediğini ifade eden EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Kılıç, “Kitap, yaklaşık üç yıllık bir sürecin ardından tamamlandı. Ben de bir yazı ile katkı koyduğum için son derece mutluyum. Kadınlar iş yaşamında daha fazla var olmalı, girişimciliğe de yönlenmeliler. Onları cesaretlendirecek, onlara rehberlik edecek bir kitap ortaya çıktı. Arzu Tekir’i kutluyorum” dedi.

“Alanında başarılı rol model kadınlar var”

Uzun bir çalışmanın sonunda kitabın oluşturulduğunu söyleyen Yazar Arzu Tekir, “Kitabın ilk bölümünde beş ana başlıkta – Kendine Güvenin Kodları, Etkili Networking, Stratejik İletişim, Kişisel Danışma Kurulunuzu Oluşturun, Kendinize Yatırım Yapın Sürekli!- sade bir anlatım diliyle deneyimleri aktarıp çözüm odaklı öneriler sundum” dedi. İkinci bölüm de ise kariyerini dönüştüren başarılı kadınların, keyifli röportajlarla yolculuklarını anlattığını ifade eden Tekir, “Bu başarılı isimlerin arasında EGİKAD Başkanı Pınar Kılıç başta olmak üzere Ahu Serter, Asuman Bayrak Canay Atalay, Duygu Erten, Feride Tansuğ Acar, Günseli Özen, Suzan Bayazıt, Ergem Şenyuva Tohumcu gibi alanlarında yenilikçi ve ilham veren kadınlar yer alıyor” dedi.

Kitap projesiyle eş zamanlı olarak Tekir, kariyerinde değişiklik yapmak isteyen profesyonel ve girişimcilere yol haritası sunduğu bir eğitim programını tasarlayıp, başka uzmanların eğitim programlarını da dahil ettiği ilk sosyal girişimi Kariyer Dönüşüm Akademisi’ni de hayata geçirdi. Bu eğitim programlarının satışından elde edilecek gelirin bir kısmıyla bilim ve teknoloji konularında yüksek lisans ve doktora yapan öğrencilere burs fonu oluşturmayı hedefliyor.