Sosyal Medya Gözlemi

Türkiye'de güncel gelişmelerin hızlı ve şiddetli bir seyir izlediği sosyal medyada bir haftada neler konuşuluyor? Özellikle siyasetin ve güncel olayların en hızlı yaşandığı Twitter'da hangi olaylar ne kadar etki yaratıyor? Gözlem ve yorumlarımız haftalık, duruma göre günlük, olarak bu köşede yer alacak.Kamuoyunu ilgilendireceğini düşündüğünüz bir haberiniz varsa sosyal@gozlemgazetesi.com adresine gönderebilirsiniz.

Yazıları

21.10.2020

MHP'nin başlattığı askıda ekmek uygulaması sonrasında Twitter'da #Askıdaİktidar etiketi Türkiye gündeminin üst sıralarına oturdu.

20.10.2020

Sosyal medyada patlak veren numara komşusu akımı iyice yayıldı ve sıkıntılar ortaya çıkmaya başladı. Uzmanlar numara komşusu akımı için uyarılarda bulunuyor. Numara komşusu nedir, nasıl yapılır, numara komşusu nasıl bulunur? İşte sosyal medyadaki son akım numara komşusu ile ilgili her şey...

08.10.2020

Kocaeli'de 60 yıllık bir televizyon tamir edildiğinde Kenan Evren'in ekranda darbe bildirisi okuduğu iddia edildi. İddianın sahibinin de A Haber olması olayın sosyal medyada patlamasına sebep oldu.

01.10.2020

Sokak röportajındaki bir genç, ''Dolar neden yükseliyor?'' sorusuna verdiği cevapla sosyal medyada olay oldu. Genç doların yükselme cevap olarak ''Sokaklarda öpüşmeler artıyor, Avrupa'ya özeniyoruz'' dedi. 'Sade Vatandaş' adlı Youtube kanalında yayınlanan röportaj güldürdü.

29.09.2020

Esra Erol'un programında yaşanan skandal bir olayla gündeme oturan Cengiz Koraltan'a Ülkücü oldukları anlaşılan bir grup meydan dayağı attı. Dayak görüntüleri sosyal medyada büyük etkileşim aldı.

24.09.2020

İstanbul'da yapıldığı belirtilen bir sokak röportajında konuşan Almancı çift sosyal medyada büyük paylaşım aldı. Ekşi Sözlük ve Twitter'da binlerce etkileşim alan videoda konuşan erkek, ''Euro olmuş 9 lira, kullanmayın Euro mecbur musunuz?'' dedi.

18.09.2020

Geçtiğimiz aylarda yasadışı yollarla ‘Makak’ cinsi maymun sahiplenen sosyal medya fenomeni Meriç İzgi’nin tutuklandığı bilgisi paylaşıldı.

17.09.2020

Dünyada ve Türkiye'de milyonlarca kişi tarafından tercih edilen Nutella çikolatası, Twitter'daki açıklamasıyla gündem oldu. Bir takipçinin ''Ürünleriniz helal mi?'' sorusunu yanıtlayan Nutella, ''Hayır helal değil'' yanıtı ile gündem oldu. Nutella daha sonra özür diledi.

16.09.2020

67 yaşında yaşlı bir adamı dövdüğü söylenen şarkıcı Halil Sezai sosyal medyanın gündeminde. Halil Sezai'nin yaşlı bir adamı dövdüğü ve sonrasında gözaltına alındığı ifade edildi.

15.09.2020

Tecavüz iddiasıyla tutuklanan uzman çavuş Musa Orhan'ı ve son zamanlarda Sakarya ile Afyonkarahisar'da Kürt işçilere yönelik olduğu iddia edilen saldırıları savunarak video çeken kadın sosyal medyada gündem oldu.

Website Security Test