Sosyal Medya Gözlemi

Türkiye'de güncel gelişmelerin hızlı ve şiddetli bir seyir izlediği sosyal medyada bir haftada neler konuşuluyor? Özellikle siyasetin ve güncel olayların en hızlı yaşandığı Twitter'da hangi olaylar ne kadar etki yaratıyor? Gözlem ve yorumlarımız haftalık, duruma göre günlük, olarak bu köşede yer alacak.Kamuoyunu ilgilendireceğini düşündüğünüz bir haberiniz varsa sosyal@gozlemgazetesi.com adresine gönderebilirsiniz.

Yazıları

30.07.2020

Geçtiğimiz hafta ibadete açılan ve ilk Cuma namazı kılınan Ayasofya'da halıya uzanıp selfie çeken adam sosyal medyanın gündemine oturdu.

29.07.2020

Bursa'da Gamze isimli 18 yaşındaki kadın, Y.E.Ç isimli kişi tarafından tecavüze uğradığını söyledi ve yardım çağrısında bulundu. Gamze Ekşi Sözlük ve Twitter'da dün akşamdan itibaren büyük etkileşim aldı. Genç kadın, kendisine tecavüz eden kişinin yaralı taklidi yaparak, yol sorma bahanesiyle kendisine yaklaştığını söyledi.

09.07.2020

Twitter'da Enayi Enayi isimli bir hesap, 200 tweetlik bir flood hazırlayarak sosyal medyanın gündemine oturdu. Öykünün Enayisi kullanıcı ismiyle yazan hesap, kız arkadaşı tarafından terk edildiğini ve süreçte anksiyete bozukluğu, major depresyon, cinsel bozukluk, panik atak sağlık sorunları yaşayarak intihara teşebbüs ettiğini söyledi.

08.07.2020

A Haber'de yayınlanan bir haberdeki çelişki sosyal medya gündemine oturdu. Haberde su kesintisi yaşandığı bildirilirken arkada çalışan çamaşır makinesi sosyal medyanın diline düştü.

07.07.2020

Batman'da Ilısu Barajı ve HES projesinden etkilenen tarihi Hasankeyf ilçesindeki yeni görüntü sosyal medyanın gündeminde. Proje sahipleri ve yerel yönetim proje sonrasında Hasankeyf'in turizm cenneti olmayı sürdüreceği görüşünde ancak muhalefet ve sosyal medyadaki kullanıcılar Hasankeyf'in yeni görüntüsünü eleştirdi.

06.07.2020

Gazeteci Levent Gültekin, Halk TV ekranlarında sosyal medyada gündem olan sözler söyledi. Gültekin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakınındaki kaynaklara dayandırdığı iddiasında, ülkenin felakete doğru gittiğini ve durdurulamadığının söylendiğini aktardı.

03.07.2020

Köpeği ezen ve sonra yoluna devam ettiği belirtilen Doç. Dr. Birsen Ocaklı, sosyal medyanın gündeminde. İddiaya göre savcı Ocaklı'ya önce takipsizlik kararı verdi, görüntüleri izledikten sonra ise kararı iptal etti.

02.07.2020

Atatürk videolarına yorum yapan Jandarma Astsubay Rafi Ceran, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ''İngiliz Ajanı'' diyerek sosyal medyada tepkilerin odağı oldu.

02.07.2020

Ozan Güven ve bir süredir birlikte olduğu sosyal medya uzmanı Deniz Bulutsuz arasında yaşandığı iddia edilen şiddet olayları sosyal medyanın gündeminde. Ozan Güven iki gündür Twitter'da Türkiye gündeminin üst sıralarında bulunuyor. Ozan Güven Deniz Bulutsuz'u dövdü mü? Aralarında neler yaşandı?

01.07.2020

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sosyal medyayla ilgili yaptığı açıklamaların ardından Twitter'da ''#SosyalMedyamaDOKUNMA'' etiketi Türkiye gündemine oturdu.

Website Security Test