Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Merkür’ün Güneş’in önünden geçişinin büyüleyici görüntüleri

12.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Merkür, dün Güneş ile Dünya arasından geçerek gözlemcilere olağanüstü görseller bıraktı. Merkür'ün Güneş önünden geçişini NASA Youtube'da canlı olarak yayınladı.

Merkür’ün geçişine dair tabii ki en iyi görseller NASA tarafından elde edildi. NASA’nın teleskopları dün, Merkür’ün geçişi için özel olarak çalıştılar. NASA, Merkür’ün geçişi sırasında YouTube üzerinden bir canlı yayın yaptı.

Merkür’ün geçişi, Kuzey Amerika’nın doğusundan ve Güney Amerika’da 5,5 saat gözlenebildi. Bu geçiş sırasında gökbilimciler ve gözlemevleri tarafından olağanüstü fotoğraflar ve videolar elde edildi.

NASA'nın kanalı tarafından YouTube'da yayınlanan Merkür'ün Güneş önünden geçişini gösteren görüntüler;

Bunlar da çeşitli dalga boylarıyla elde edilen görseller;

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Amerika'da Dört ayaklı, kapıları açabilen ve uzaktan gözlem aracı olarak görevlendirilen robot polis köpekleri gündem oldu.

Geçici ölüm tekniği (anabiyoz) nedir? Doktorlar ilk kez 'geçici ölüm tekniği' ile bir ameliyat yaparak başarı elde etti.

34 yaşında profesör olarak Türkiye’nin en genç profesörlerinden biri olan Prof. Dr. Tancan Uysal, bilimsel yayınlarıyla dünya listesine girdi.

NASA Uranüs gezegeninin en net fotoğrafını çekti. Güneşe yakınlık sıralamasına göre 7. sırada bulunan Uranüs'ün yeni fotoğrafı paylaşıldı.

Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Sevil Acar’ın Bilkent Üniversitesi’nden Prof. Dr. Erinç Yeldan ile birlikte hazırladığı “Dual ...

Dünyada yapay zeka harcamaları ve yatırımları ne kadar? Bu yıl global ölçekte 40 milyar doları bulması beklenen harcamalar önümüzdeki yıllarda ne kadara çıkacak?

7-18 yaş arası katılımcılara yönelik sunduğu gençlik kamplarıyla uygulamalı uzay bilimleri ve teknolojileri eğitimi veren Uzay Kampı Türkiye, 2019-2020 eğitim öğretim ...

Yazarlar
Website Security Test