Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

NASA'nın hazırladığı ultra zor astronot testini çöz

31.7.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

NASA'nın hazırladığı zor astronot testi sosyal medyanın gündeminde. NASA'nın astronot testini çöz. NASA'nın astronot testini geçebilecek misin? Hangi sorular var? NASA'nın İngilizce hazırladığı astronot testi sosyal medya kullanıcılarını zorluyor.

NASA'nın yaptığı testlere dünyada sosyal medya kullanıcılarından her zaman yoğun ilgi geliyor. NASA, özellikle Türkiye'deki kullanıcılar tarafından büyük ilgiyle karşılanan yeni bir test hazırladı.

Astronot testi bağlantısından ulaşılan testte ilk olarak yaşınız ve boyunuz soruluyor. Toplamda 15 sorudan oluşan testin ilerleyen aşamalarında, stresi nasıl atlatırsınız, olaylar karşısında ne hissedersiniz, matematik veya mühendislik alanında beceriniz var mı gibi sorular soruluyor. Bu soruların yanında görsel zekaya hitap eden mantık soruları da bulunuyor. Ayrıca gezegenimizin atmosferiyle alakalı coğrafi bilgiler de testin bir parçası.

Bağlantısını verdiğimiz NASA'nın astronot testi tamamen İngilizce.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Tüm canlıların en değerli organı beynin yüksek çözünürlükte ve tüm detaylarını gösteren fotoğrafı yayınlandı. Araştırma Google ve Amerika Birleşik Devletleri'nin Virgi...

100 yaşındaki dev Galapagos kaplumbağası Diego, türünü kurtardı. Diego'nun tam 800 tane çocuğu var.

Bilim insanları, ilk ‘yaşayan’ robotu üretti. Kendini tedavi edebildiği belirtilen robot, Afrika pençeli kurbağasından (Xenopus laevis) alınan kök hücrelerle geliştiri...

Ford ile birlikte otonom araçlara yönelik Ar-Ge çalışmaları yürüten Agility Robotics tarafından geliştirilen insan gibi hareket eden ilk robot Digit ticari satışa sunu...

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verilerine göre türümüz düzenli olarak mikroplastik tüketiyor.

Amerika'da Dört ayaklı, kapıları açabilen ve uzaktan gözlem aracı olarak görevlendirilen robot polis köpekleri gündem oldu.

Geçici ölüm tekniği (anabiyoz) nedir? Doktorlar ilk kez 'geçici ölüm tekniği' ile bir ameliyat yaparak başarı elde etti.

Yazarlar
Website Security Test