Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

NASA Mars'a isim yollama başvurusu

23.5.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

NASA isminizi Mars'a yolluyor. Ücretsiz olarak kayıt olup isminizi Mars'a gönderebilirsiniz. NASA Mars Projesi'ne adını yazdır. İsmini Mars'a gönder. Başvuru bağlantısı haberimizde...

NASA 2020 Mars Projesi için ilgili insanlara yönelik yeni bir uygulamaya imza attı. NASA başlattığı kampanya ile ücretsiz olarak isminizi Mars'a taşıyor.

30 Eylül 2019'a kadar sürecek olan NASA'nın kampanyasına isteyen herkes katılabiliyor ve katılımcılar NASA tarafından üretilmiş olan dijital bir 'biniş kartı'na sahip oluyor. 

NASA'nın Mars görevi sitesinden, yapılacak başvuru için isim, soyisim, ülke, posta kodu ve email adresiniz gibi bilgiler isteniyor. 

Sosyal medyada büyük ilgi gören proje için çeşitli yorumlar yapılıyor. Bazı kullanıcılar bunun yalan olduğunu söyleyerek, insanların bilgilerini toplama amaçlı yapıldığını söylerken bazı kullanıcılar ise sadece isim, soyisim ve email adresi ile büyük veri hırsızlığı yapılmayacağını ve korkmadan projeye isminizi yazdırabilirsiniz yorumunda bulundu.

Şu bağlantıya tıkladığınızda, karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacak ve isminiz, soyisminiz, ülkeniz, ülkenin posta kodu ve email adresi istenecek. En aşağıda ise send my name to mars (İsmimi Mars'a gönder) seçeneği bulunuyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 22 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Zelalsu tekin

03.06.2019 - 14:28
Ben gidemem adım gider😂

Meliha Gün

31.05.2019 - 20:43
Dünya’da bulamadığım huzuru Mars’ta bulmaya geliyorum.
Diğer Haberler

Rusya’nın Plesetsk Uzay Üssü’nden fırlatılan ve Glonass-M navigasyon uydusunu taşıyan Soyuz-2.1b roketine çarpan yıldırım videosu sosyal medyada gündem oldu.

SpaceX şirketi 60 tane internet uydusunu Falcon 9 roketi ile uzaya gönderdi. SpaceX uyduları gönderdiğini Twitter hesabından duyurdu.

Türkiye Mars'a gitmek isteyen ülkeler arasında birinci oldu. NASA'nın Mars projesinde isim başvurusu yapan ülkeler arasında Türkiye bir günde liderliği ele aldı.

AstraZeneca, uzaya ilaç gönderimi üzerine çalışmak için Center for Advancement of Science in Space (Uzayda Bilimin Gelişme Merkezi) işbirliğiyle 1 Mayıs’ta yörüngedeki...

Ay küçülüyor. Ay neden küçülüyor? Ay ne kadar küçüldü ve küçülmeye devam edecek mi? Tüm bu soruların cevabı haberimizde...

NASA'nın Hubble Uzay Teleskobu ile 16 yılda çektiği inanılmaz galaksi kümeleri fotoğrafı.

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA'nın, 2024 yılına kadar Ay’a ilk kez bir kadın astronot göndermeyi planladığı belirtildi.

Yazarlar
Website Security Test