Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

CHP Kemalpaşa Belediye Başkan Adayı Rıdvan Karakayalı

27.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Gözlem'in, CHP'nin Kemalpaşa Belediye Başkan Adayı Rıdvan Karakayalı ile röportajı.- Siyasetin içinde belediyelerin konumuna bakış açınız nedir?


Şehirleşme ve demokrasinin gelişmesiyle beraber yerel yönetimlerin siyasi arenadaki rolü ön plana çıkmaya başladı. Merkezden yönetim, yereli ilgilendiren kararların başkentlerde alınması anlayışı işlevsel olmaktan çıktı. Doğumundan ölümüne kadar vatandaşın yaşamını ilgilendiren her alanda hizmet sunmak zorunda olan yerel yönetimler, demokrasilerde yerinden yönetim çözülmesi gereken acil bir sorun haline getirdi. Birlikte yönetim, karar süreçlerine katılım ön plana çıktı. Bilgi ve iletişim teknolojilerindeki baş döndürücü gelişme bu süreci daha da kolaylaştıracak araçlar yarattı.

- Belde halkı ile ilişkileriniz nasıldır, sizin gözünüzle belde halkı size nasıl bakıyor?

Bu aşamada yerel yönetimlerin insan odaklı, kentin ve vatandaşın sorunlarını çözmede çağımıza uygun kısa ve uzun erimli projeler geliştirmesi hedefimiz olmalıdır. Biz sadece seçimlerden altı ay önce halkın içerisine inen değil, görevde olduğumuz süre içerisinde de seçimi kaybettiğimiz dönemden sonraki beş yılda da her daim esnaf, pazaryeri, kahve ziyaretleri ile halkla iç içe yaşıyoruz. Halkımızla iç içe olmak en büyük zenginlik kaynağımız, en önemli servetimizdir. Gücümüzü ve çalışma azmimizi hemşehrilerimizle her daim beraber olmamızdan, onların sıcak ilgi ve alakasından alıyoruz.

Biz hiçbir zaman ayrıştırıcı siyaset yapmıyoruz. Kapımız da gönlümüz de her zaman herkese açıktır. Fikir sahibi her birey bizim için değerlidir. Bizim anlayışımız harekette birlik, fikirde birlik esasına dayalıdır.

 

- Başkan adayı olduğunuz ilçeniz için projeleriniz neler olacak?

Projelerimizi ana başlıklarıyla şöyle sıralayabiliriz:
Şehir içi ulaşım, trafiğin rahatlatılması ve park yeri sorunlarının çözülmesi
Kentsel dönüşümü modern şehircilik anlayışına uygun ve vatandaşın onayını alarak gerçekleştirmek
Hanımlarımızın aile bütçelerine katkı sağlayacağı projeler geliştirmek, çalışan hanımların çocuklarını emanet edebileceği kreşler açmak, sosyal hayata daha fazla katılımlarını sağlayıcı araçlar geliştirmek
Gençlerimize spor alanları, hobi, sanat, eğitim ve mesleki uzmanlık konusunda yardımcı olacak merkezler açmak
Köylerde (kırsal mahalle) yaşayan vatandaşlarımızın ürünlerini direkt tüketicilerle buluşturabileceği pazarlar kurmak
Bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanarak oluşturacağımız çözüm masaları ile hizmetlerimizi vatandaşın ayağına götürmek
Deniz turizmine alternatif doğa turizmi konusunda çalışmalar yaparak, ilçemiz için doğa harikası Nif Dağı’nı değerlendirmek
Her şeyden önemlisi insana yatırım yapacağız. çocuklar için dershane, gençler için dershane ve sportif etkinlikler, yetişkinler için hoşça vakit geçirecekleri sosyal ve sportif alanları oluşturacak, Kent Konsey birimi ile aktif olarak çalışacak ve çalıştıracağız.

- Hobileriniz nelerdir?

Spor, kitap okumak, kır gezileri ve kültür sanat etkinlikleri hobilerim arasında yer alıyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Boston Dynamics geliştirdiği robotlarla dünyayı şoke etmeye devam ediyor. Boston Dynamics'in geliştirdiği köpek robotlar tonlarca ağırlığındaki kamyonu çekiyor.

İsrail'in Ay'a inmesi için tasarladığı uzay aracı uydumuz Ay'a inmede başarısız oldu.

Event Horizon Telescope (EHT) ile çekilen ve dün (10 Nisan 2019 Çarşamba) yayınlanan ilk Kara Delik fotoğrafının nasıl çekildiğinin bilimsel açıklaması haberimizde.

Bilim insanları 10 Nisan 2019 Çarşamba (Bugün) ilk kez bir kara deliği görüntülemeyi başardıklarını açıkladılar ve elde edilen fotoğrafı da paylaştılar.

SpaceX, yeni oyuncağı Falcon Heavy Block 5 Roketi'nden görüntüler paylaştı. SpaceX şirketi Twitter'daki resmi hesabından 48 saat içinde parçaları birleştirilen Falcon ...

Yenildiği zaman ağzından ve burundan duman çıkaran dondurma büyük ilgi gördü.

Amazon drone (İnsansız hava aracı) ile kargolarını dağıtmaya başlamıştı.

Yazarlar
Website Security Test