Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

CHP Çeşme Belediye Başkan Adayı Ekrem Oran

12.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP Çeşme Belediye Başkan Adayı Ekrem Oran ile özel röportaj GÖZLEM'de.

Cumhur İttifakı içindeki Ak Parti (AKP) ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ilçe belediye başkan adayları ile Millet İttifakı içindeki Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İYİ Parti ilçe başkan adaylarına sorduğumuz sorular ve yanıtları.

Millet İttifakı İzmir Çeşme Belediye Başkan Adayı Ekrem Oran'ı tanıyalım.

Siyasetin içinde belediyelerin konumuna bakış açınız nedir?

Yerel yönetimler, vatandaşların hayatlarına etki eden en önemli siyasi mekanizmalardır. Bu yapı tüm toplumun, parti ayrımı olmaksızın, devletin vatandaşlarına sunduğu hizmeti eşit dağıtması adına halkın demokratik oylarıyla seçilen belediye başkanı tarafından yürütülür. Dolayısıyla Siyaset devreder çıkar, hizmet halka dokunur.

Benim Yerel Yönetimlerde siyaset anlayışım; siyasetin sadece seçimden seçime yapılması, sonrasında ise vatandaşların tümüne siyaset üstü hizmet edilmesi ilkesidir.

Belde halkı ile ilişkileriniz nasıldır, sizin gözünüzle belde halkı size nasıl bakıyor?

Ben Çeşme'yi sadece bir belde olmaktan ziyade evim olarak görüyor ve çeşmeli hemşehrilerime ailem diyorum. Bu anlayışımla yıllardır ilçe başkanlığı, meclis üyeliği ve birçok STK yöneticiliği yaptım. Sokakta karşılaşacağınız herkese bizim Eko kimdir derseniz sorunuzun cevabını alırsınız.

Başkan adayı olduğunuz ilçeniz için projeleriniz neler olacak?

Projelerime gelince; Öncelikle İnsan diyorum! Sonrasında ise Çeşme'mizi refaha kavuşturacak, sosyal ve kültürel hayatını canlandıracak, turizmi çeşitlendirecek, doğaya ve can dostlarımıza dokunacak bir ilke ile yolu çıkıyoruz.

Projelerimin detaylarına sosyal medya hesaplarımdan erişebilirsiniz.

Hobileriniz nelerdir?

Ben hobi demeyi tercih etmiyorum, benim deneyimlerim ve kazanımlarım var.
Hayatım boyunca yaptığım en iyi şey sanırım insan kazanmak oldu, hep devam ettirmek istediğim şey ise gülümsemek. Arkadaşlarım çok güzel kahkaha attığımı söyler.

Bunun yanında Denizle ve deniz sporlarıyla ilgileniyorum. Ayrıca vakit yaratarak sokak hayvanlarıyla ilgileniyorum.


Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Amerika'da Dört ayaklı, kapıları açabilen ve uzaktan gözlem aracı olarak görevlendirilen robot polis köpekleri gündem oldu.

Geçici ölüm tekniği (anabiyoz) nedir? Doktorlar ilk kez 'geçici ölüm tekniği' ile bir ameliyat yaparak başarı elde etti.

34 yaşında profesör olarak Türkiye’nin en genç profesörlerinden biri olan Prof. Dr. Tancan Uysal, bilimsel yayınlarıyla dünya listesine girdi.

NASA Uranüs gezegeninin en net fotoğrafını çekti. Güneşe yakınlık sıralamasına göre 7. sırada bulunan Uranüs'ün yeni fotoğrafı paylaşıldı.

Merkür, dün Güneş ile Dünya arasından geçerek gözlemcilere olağanüstü görseller bıraktı. Merkür'ün Güneş önünden geçişini NASA Youtube'da canlı olarak yayınladı.

Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Sevil Acar’ın Bilkent Üniversitesi’nden Prof. Dr. Erinç Yeldan ile birlikte hazırladığı “Dual ...

Dünyada yapay zeka harcamaları ve yatırımları ne kadar? Bu yıl global ölçekte 40 milyar doları bulması beklenen harcamalar önümüzdeki yıllarda ne kadara çıkacak?

Yazarlar
Website Security Test