Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ak Parti Kiraz Belediye Başkan Adayı Saliha Özçınar

4.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

GÖZLEM, Ak Parti Kiraz Belediye Başkan Adayı ve 31 Mart 2019 Yerel Seçimler Başkan Adayı Saliha Özçınar ile röportaj yaptı.

1-Siyasetin içinde belediyelerin konumuna bakış açınız nedir?

Göreve geldikten sonra hiçbir zaman siyasi ayrım yapmadım halkımla hep iç içe oldum birlikte çalıştık denilebilir. Belediye Başkanı halk arasında bir köprüdür bence Yaklaşık 5 yıllık çalışma döneminde ki hizmetlerimiz de temel hareket noktasının vebal ve vefa duygusu vardır. Bu anlayışla hareket ettik. Bu süre zarfında fiziki belediyecilik adına caddeler, sokaklar, parklar, sosyal tesisler üretirken hem fonksiyonel hem de en ekonomik şekilde üretmeye çalıştık. Sosyal belediyecilik adına her kesimi kucaklayan hizmetleri proje bazlı olarak üretmeyi hedefledik.

2-Belde halkı ile ilişkileriniz nasıldır, sizin gözünüzle belde halkı size nasıl bakıyor?

İlçemdeki vatandaşlarım beni bu göreve layık gördü ve hizmet aşkı ile yola çıktık, seçildiğim günden itibaren zaten halkımla birlikte çalışıyor birlikte yapıyoruz. Mesela her Çarşamba halk günümüz var makamın kapısı açıktır, vatandaşlarımız  ile o gün sohbet havasında ilçemize neler yapabiliriz diye konuşuyoruz. Seçim çalışmaları boyunca, boynumdan çemberim eksik olmadı bundan dolayı çemberli efe ve Kız çocuğu gibi lakaplar takıldı. Hoşuma da gitti.

3-Başkan adayı olduğunuz ilçeniz için projeleriniz neler olacak?

Birkaç tanesini sizlere açıklayayım aslında 7 tane projem var.

KANAL KİRAZ: Küçük Menderes Deresi çevresinde yeni bir turizm alanı oluşturarak tekne turizmi, spor, dinlenme, bisiklet ve yürüyüş alanları ile halkımıza örnek bir alan oluşturcagız.

MODERN HAYVAN BARINAĞI: Beş yıldızlı otel konforunda olacak bu tesiste hasta ve herhangi bir sebepten sağlığını kaybetmiş hayvanların tedavileri yapılacak ve sağlıklı bir şekilde hayatlarını sürdürmeleri sağlanacaktır.

GENÇLİK MERKEZİ KİRAZGençlerimizin serbest zamanlarını sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle değerlendirmek, bilgi ve beceri sahibi olmalarına yardımcı olmak amacıyla modern bir Gençlik Merkezi inşa edeceğiz.

4-Hobileriniz nelerdir?

Çok fazla hobim yok tek sevdam derdim Kiraz  ,boş vakitlerimde oğlumla vakit geçiriyorum bahçeli evimizde iki köpek bir kedim var onlarla da ilgilenmek bana huzur veriyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Antarktika'da son 50 yılın en büyük buzul parçası koptu. Antarktika'da kopan buzul 315 milyar ton ağırlığında ve Kilis büyüklüğünde.

Boston Dynamics'in Atlas robotunun jimnastik yaptığı son görüntüler bilim ve teknoloji gündemini sarstı.

Astronomlar yaşanabilir bölgede yer alan ve ''K2-18b'' olarak adlandırılan bir gezegenin atmosferinde ilk kez suya rastladı. Peki K2-18b dünyaya ne kadar uzaklıkta ve ...

Harvard Üniversitesi mutlu ve mutsuz bireyleri birbirinden ayıran faktörlerin incelendiği bir araştırma yaptı.1938 yılında başlayan ve 80 yıl süren araştırmaya 721 ail...

NASA'nın hazırladığı zor astronot testi sosyal medyanın gündeminde. NASA'nın astronot testini çöz. NASA'nın astronot testini geçebilecek misin? Hangi sorular var? NASA...

NASA, Uzay'da insanlığın kolonizasyon faaliyetleri için geliştirdiği Valkyrie robotuna merhaba deyin.

Apollo 11 programının 50’nci yıldönümü, Uzay Kampı Türkiye’de ''Apollo Haftası'' olarak düzenlenen özel bir haftada farklı etkinliklerle kutlandı.

Yazarlar
Website Security Test