Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

CHP, İzmir’de Godot’yu mu bekliyor?

11.1.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP hâlâ “İzmir adayını ve adaylarını açıklayamadı”; bu konuda İzmir – Ankara hattındaki gidiş gelişleri, “mil ya da kilometre olarak toplasak”, herhalde “Dünya’nın çevresini birkaç yüz defa dolaşmış” olurduk. Bugüne kadar uçak şirketleri otobüs şirketleri akaryakıt istasyonları, lokantalar kazandı, bakalım 31 Mart günü kim kazanacak?..

“Sağırsultan” olarak, “bu konuda bazı şeyleri en son duyuyorum” ama, bu duyduklarım “gerçeğin ta kendisi olacak” galiba, bugüne kadar her örnekte olduğu gibi.

Hemen her hafta “İzmir’deki parti merkezlerinde ve nargile kahvelerinde” nabızları yokluyorum; “Büyükşehir ve bazı ilçelerde CHP farklı favori olarak ilan ediliyor” ama bazı ilçeler ki, içlerinde “büyükler” de var, AKP – MHP ittifakı bakımından “iştah açıcı olarak” görünüyor.

Geçen gün, “seçim sonuçları” bakımından bugüne kadar “birkaç defa görüş aldığım” ve de “görüşleri, kesin sonuca çok yakın çıkan” Prof. Dr. Erkan Sevinç Hoca’ya rastladım, bana dedi ki; “CHP İzmir adayları henüz belli değil. Galiba Godot’yu bekliyorlar. Buna rağmen benim tahminim; Büyük Şehir CHP’nin olacak. 30 ilçeden 19’u (17 CHP – 2 İYİ Parti) ve 11’i (8 AKP – 3 MHP) olarak paylaşılacak. CHP adayları açıklansın, daha net konuşacağım. İlçe ilçe.”

Buyurun CHP’liler, “Adaylarınızı bu kadar geciktirmek”, size mi yaradı, yoksa “24 saatin 18 saatinde İzmir ve ilçelerini adım adım dolaşan” Nihat Zeybekçi ve ekibine mi; varın kararı siz verin!..

 

 

Başımız sağ olsun!..

 

Mehmet Karcı’yı kaybettik. Sanki bütün İzmir Hocazade Camii’nin bahçesindeydi, cenaze günü. Öcal Ağabey’e de rastladım, o kalabalıkta, bana dedi ki:

“Türkiye, çok değerli bir evladını kaybetti, onunla Ege Koop’un Danışma ve Düşünce Üst Kurulları’nda yıllar boyu beraber olduk. Düşünce ve proje üretmekte engin bir muhayyilesi ve beyni vardı. Çok yönlü, renkli ve dost canlısı bir arkadaşımızdı. Onu çok arayacağız. Şimdi toplantılarımızda bizlere kim takılacak? Çok üzgünüz, çok!..”

1994 – 2002 yılları arasında 4 dönem İzmir İnşaat Mühendisleri Odası başkanlığı yapan Mehmet Karcı, vasiyeti üzerine memleketi Kula’da toprağa verildi. Toprağı bol, mekanı cennet olsun, nurlar içinde yatsın.

Ailesine, dostlarına, arkadaşlarına, camiasına sabır ve başsağlığı dilerim.

 

Ne gün ama?..

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” ile ilgili olarak “duayen” gazeteci abilerimden “tebrik için” kimi aradıysam, “Ne tebriki kardeşim, ortada tebriklik bir şey yok, matemlik günler var” cinsinden cevaplar aldım.

İşte bana söylenenlerin özeti; “Bugün, işsiz kalan gazeteciler günü olarak matem tutulmalı. Zira çalışandan çok işsiz gazeteci var, ortada. Dahası tutuklu gazetecilerin sayısı da mesleğimizin ne hâle düştüğünü gösteriyor. Böyle bir süreçte ‘Çalışan Gazeteciler Günü olarak’ 10 Ocak’ı kutlayabilir miyiz? Dahası 10 Ocak’ı, çalışan gazeteciler günü yapan 212 sayılı ‘çalışan gazetecilere sosyal hak ve güvenceler veren’ kanun şu anda teorik olarak var, pratik olarak rafta. Uygulanan gazeteci sayısı, çalışan gazetecilerin onda biri bile değil.”

Hani derler ya; “Bir dokun, bin ah dinle”; tam o misal!..

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

AstraZeneca, uzaya ilaç gönderimi üzerine çalışmak için Center for Advancement of Science in Space (Uzayda Bilimin Gelişme Merkezi) işbirliğiyle 1 Mayıs’ta yörüngedeki...

Ay küçülüyor. Ay neden küçülüyor? Ay ne kadar küçüldü ve küçülmeye devam edecek mi? Tüm bu soruların cevabı haberimizde...

NASA'nın Hubble Uzay Teleskobu ile 16 yılda çektiği inanılmaz galaksi kümeleri fotoğrafı.

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA'nın, 2024 yılına kadar Ay’a ilk kez bir kadın astronot göndermeyi planladığı belirtildi.

İsviçre merkezli Algordanza şirketi, hayatını kaybeden yakınlarınızın küllerini elmasa dönüştürüyor. Bu elmasların ismi ise 'Anı Elmasları (Memorial Diamonds).

İnsanlık dünya dışı yaşam araştırmalarında hangi seviyede? Evren'de yalnız mıyız? Dünya üzerinde ve gezegenimizin yörüngesinde kaç tane teleskop var? Uzay araştırmalar...

Japon bilim insanları, Hayabusa2 uzay aracının asteroide bomba atarak yapay bir krater oluşturduğunu açıkladılar.

Yazarlar
Website Security Test