Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

CHP’lilerin, sanata, Ata’ya ve Paşa’ya ihaneti!

28.12.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

 

İzmir’de geçen hafta “iki müzik ziyafeti vardı”; kaçıranlar, atlayanlar yazık etti. İki sanat olayının da altında, İzmir Opera ve Balesi Müdürü Aytül Büyüksaraç’ın imzası vardı. Çaykovski’nin Fındıkkıran Balesi’nde “İZDOB’un Müdürü” olarak, İzmir Özel Türk Koleji’ndeki 3 Bas konserinde de “Kolej Mezunlar Derneği’nin Başkanı” olarak!

Doğrusu Ona da, emeği geçen bütün arkadaşlarına da “İzmirlilere 2018’in son günlerinde harika birkaç saat geçirten” bütün sanatçılara da ne kadar teşekkür etsek azdır!

İkisinde de gazeteci abim Öcal Uluç’a rastladım, bana dedi ki; “İsmet Paşa’nın ölüm yıldönümünde törenler düzenleyen, konuşmalar yapan CHP’lilere bir sor bakalım; Atatürk ile beraber sanata, operaya, baleye, konsere sahip çıkan ve ölene kadar izlemeyi sürdüren İsmet İnönü’nün bu miraslarına kaç CHP’li sahip çıkıyor? İşte İzmir’de, Fındıkkıran Balesi’nde gördüğüm Selçuk’un AKP’li Belediye Başkanı Dahi Zeynel Bakıcı ile CHP’nin Konak eski Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ’dan başka “seçilmiş, yani bizlerin seçtiği” bir tane başkan var mıydı, salonlarda? CHP’liler ‘bu konuda’ Atatürk’ün de, İsmet Paşa’nın da kemiklerini sızlatıyorlar, haberleri olsun!”

Haklıydı Öcal Abim, “3 Bas’ın, Zafer Erdaş’ın, Tunç Kurtoğlu’nun, Tevfik Rodos’un “bitmesini istemediğimiz” enfes konserleri üzerine sohbetimizi, Derneğin ikram ettiği “o soğuk gecede içimizi ısıtan sıcacık domates çorbasını içerek” sürdürürken, “bu acı bölümü” fazla uzatmadık. Gerisini “seçilmiş” CHP’liler düşünsün!..

 

 

İzmir; CHP hâlâ kararsız, Zeybekçi mutlu!..

 

AKP adayı Nihat Zeybekçi, MHP’nin de kayıtsız şartsız desteğini alarak, İzmir turlarına başladı. CHP’nin, “Aziz Kocaoğlu’nun koltuğunu dolduracak aday araması” ve de “şimdiye kadar bulamaması” ile süregelen “kararsızlık” çırpınmalarından “son sürat” yararlanıyor.

“Onu İzmirliler tanımaz” rehavetine kapılan CHP’liler “uyurken” Zeybekçi “kendini tanıtmaya ve sevdirmeye başladı” bile.

Bu arada, “CHP’nin adayının açıklanmasının 15 gün sonraya kaydırılması” haberleri de kulise yansıyınca, Zeybekçi’nin çalışma grubunu “kazanılan zamanın mutluluğu” sarıverdi.

Peki, “bunları” benim gibi “bir Sağırsultan bile duyuyor” ve görüyor da, CHP’liler ne yapıyor?

“Ankara seferleri yapmaktan” bitap düşen İzmir CHP’lilerinin içinde “İl Başkanı dahil” kimler yok ki?

İşte Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı yılbaşı haftasının son günlerinde İzmir’e gelecek be “30 ilçenin belediye başkan adaylarını” da açıklayacak, “Aziz Kocaoğlu’nu küstürerek, ‘Aday olmayacağım, artık yokum’ demeye mecbur eden” CHP nerelerde?

“O olabilir mi, tepki… Bu olabilir mi, daha çok tepki… Peki işte şu, olmaaazz… Ya bu, o hiç olmaz!”

İzmir’de “daha adaylık sürecinde kendi ayağına kurşun sıkan” ve “gönlünde aslan yatan bazı ilçe belediye başkanları ile CHP’nin yerel ileri gelenleri, ki içlerinde milletvekilleri de var, hepsi neredeyse saç saça, baş başa güreşecek hâle geldi”; tabloya bakar mısınız siz?

Eğilim yoklamalarında, “Resmi ya da gayrı resmi aday adayı olanların, olması düşünülenlerin hepsinin toplam oyundan fazlasını alan” ve her gittiği yerde “Bırakma bizi baba” feryatları ile karşılayanlara “Artık ben yokum” tekrarını yapan Kocaoğlu için, İzmir’de “Dönüp dolaşıp Kürkçü Dükkanı’na gelecekler” diyen de çok ama CHP bu; araya sora, “seçimi kaybettirecek bir aday” bile bulabilirler, sonunda!

O kavga “öyle ya da böyle” bitecek, başlayacak “ilçe belediye başkanlığı” kaosu.

Hiç düşünmüyorlar ki, “bir oyun bile kıymetli olduğu bir ‘genel seçim’ havasında geçecek yerel seçimde” , CHP’lilerin “açık ara fark yaparız” ümitlerini kıran bu İzmir tablosu, “seçimi kazansalar bile” bakalım “Ülke” toplamına “geçen seçimlere göre” kaç oy eksiği ile yansıyacak?

 

 

İzmir; İYİ Parti ne yapıyor?

MHP’nin “Cumhur İttifakı’ndaki teslimiyetçiliğine karşı”, İYİ Parti İzmir’de “Millet İttifak’ını ‘uzlaşma ile’ sürdürmek” niyetinde. Büyükşehir’e aday göstermeyecek ama “AKP ve MHP’li belediye başkanlarının bulunduğu ilçelerin bir bölümünde ‘İYİ Parti adaylarının desteklenmesini’ bekliyor” ve istiyor, görüşmeler sürüyor!

Bu arada İYİ Partililer,  “Tunç Soyer’in adaylık ihtimaline karşı” alacakları tavırları saklamıyorlar; “CHP onu aday gösterirse, bizim tabanımızın çoğunluğu oy vermez!”

Sebep; 1980 sonrasındaki “Türkeş ve arkadaşlarının da yargılandığı Ülkücüler Davası’nın ‘acı’ iddianamesinin altında askeri savcı Nurettin Soyer’in imzasının bulunması.” Tunç Soyer, onun oğlu!

İYİ Parti çevrelerinden bir kulis haberi daha aldım; “CHP’nin İzmir’de aday olarak İlhan Kesici’yi göstermesinden” yanalar; “O olursa tam destek” diyenler var. Benden duyurması!

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Küresel Limit Aşım Günü nedir? Limit Aşım Günü Türkiye için ne zaman, hangi tarih? Bu yıl Türkiye için 27 Haziran (yarın); dünya geneli için ise 29 Temmuz olarak belir...

Mars'ta görevine devam eden Curiosity'den yeni bir keşif geldi. Curiosity, Mars'ta yaşam olabileceğini gösteren gaz seviyeleri tespit edildi.

Dünya ve Mars'ta iki ayrı renkte gün batımı son zamanlarda popüler bir konu oldu. Peki dünyamızda kızıl renkte batan güneş, Mars'ta neden mavi renkte batıyor?

Işık yılı nedir, nasıl ölçülür? Işık yılı kavramının olabildiğince basit anlatımı haberimizde.

Yapay zekâlar, ileriki yıllarda eğitim sistemlerinin içine dâhil olacak ve öğrencilerin puanlarına karar verecek.

Rusya’nın Plesetsk Uzay Üssü’nden fırlatılan ve Glonass-M navigasyon uydusunu taşıyan Soyuz-2.1b roketine çarpan yıldırım videosu sosyal medyada gündem oldu.

SpaceX şirketi 60 tane internet uydusunu Falcon 9 roketi ile uzaya gönderdi. SpaceX uyduları gönderdiğini Twitter hesabından duyurdu.

Yazarlar
Website Security Test