Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ankara’ya aday ''Akşener'' olsun!..

7.12.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ankara’dan İzmir’e haberler uçuyor; “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir için ‘İlle de kadın aday olsun’ diye diretiyormuş.”

Allah Allah, AKP Adayı Nihat Zeybekçi İzmir için “Mahallenin en güzel kızı, kim istenmez” dedi. Aziz Kocaoğlu cevap verdi; “Ne mahallesi, Türkiye’nin en güzel kızı!..”

Peki, Kılıçdaroğlu, “bu güzel kız için” neden “Adayımız ille de kadın olsun” der, anlamadım. Aslında “İzmir’i bir erkek aday ile nişanlasa ve de 31 Martta da nikah kıyılsa” daha doğru olmaz mı?..

Bakınız, CHP “büyük şehirlerden birine kadın aday istiyorsa”, mesela o il neden “Ankara olmaz?..”

Hatta CHP’lilere bir “önerim olacak”; yooo bu öneriye gülmeyin, düşünün; “Meral Akşener milletvekili bile değil. Fransa başta, çok Avrupa örneğinde olduğu gibi, İyi Parti Genel Başkanı, İyi Parti ile ‘ortak’ Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayınız olsun, onu ikna edin, aday gösterin”, nasıl bomba ama?..

“Hele bir de kazanırsa”, herhalde Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Başkent, “hukuken olmasa bile fiilen İstanbul’a taşınır”; ne dersiniz?..

 

Zeybek üzerine tartışma!..

Söz İzmir’den açılmışken devam edelim; Nihat Zeybekçi “adaylığı açıklanınca” dedi ki; “31 Mart akşamı, Kordon’da diz kıra kıra zeybek oynayacağız!..”

Bir yığın mail geldi, “tepki” maili; yooo, “Kazanacağız” demesine değil, tepkiler; “Zeybek için söylediklerine!..”

Diyor ki, okurların bazıları; “Zeybek diz kıra kıra mı oynanır, yoksa diz vura vura mı?”

Ben zeybek konusunda uzman değilim, uzmanlar ne diyor, bilmem. Zeybekçi bu tepkiler için ne der acaba?..

 

Tahrik etmeyin, bölmeyin bu milleti!..

 

Ayıptır, yazıktır; o “dinsel sapkın” Feslinin görüşlerinin nerelere kadar uzandığını ve etkilediğini gösteren bir örnek daha yaşanıyor, İzmir’de. Hani o “Mısıroğlu” soyadlı fesli ve de “Atatürk’e, Annesine ağır hakaretler yağdıran” tarihçi var ya, işte “o kafa!..”

Efendim, rahmetli Turgut Özal Başbakanken yapılmış, İstanbullulara uzun yıllar hizmet vermiş bir “Zübeyde Hanım” adlı Boğaz vapuru ıskartaya çıkarılacakken, İzmir Belediyesi istemiş, almış, bakımdan geçirmiş, pırıl pırıl olmuş ve Karşıyaka rıhtımına demir atmış. Arada bir Pasaport’a da gidermiş.

Gemi, mezarı Karşıyaka’da olan “Zübeyde Hanım’ın hem adını, hem hatırasını” yaşatırken, hem de “gençlere de denizciliği öğretecek” bir müze haline getirilmiş ve 4 yıl önce de “o yıl yapılan yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan” Binali Yıldırım’ın da katılığı bir törenle açılmış. Gezen gezene, hem de ücretsiz,  Zübeyde Hanım’ın fotoğraflarıyla ve de “denizcilikle ilgili ne varsa”, onlarla dolu bir “Denizcilik” Müzesi!..

Aradan 5 yıla yakın zaman geçti, gene bir yerel seçim geliyor ve Ulaşım ve Altyapı Bakanlığı’nın İzmirlilere acı sürprizi var. Zübeyde Hanım Denizcilik Müzesi gemisinin üzerine bir pankart konmuş; “Denizci Millet Kıraathanesi yakında burada açılacaktır.”

Utanmıyorlar, onca ıskartaya ayrılan gemileri var, “yüzer bir Millet Kıraathanesi yapacaksan”, onların birini restore eder, yaparsın, açarsın ve de Zübeyde Hanım’ın hatırasını, adını, müzesini, “kahvehaneye, kafeteryaya, kıraathaneye dönüştürme” cambazlığına soyunmazsın!..

Çok açık, meseleleri Atatürk’le, Annesi ile, Cumhuriyet değerleriyle. İzmirliler başta, Türk halkını “en hassas yerinden vurmak” için.  Yazıklar olsun!..

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Boston Dynamics geliştirdiği robotlarla dünyayı şoke etmeye devam ediyor. Boston Dynamics'in geliştirdiği köpek robotlar tonlarca ağırlığındaki kamyonu çekiyor.

İsrail'in Ay'a inmesi için tasarladığı uzay aracı uydumuz Ay'a inmede başarısız oldu.

Event Horizon Telescope (EHT) ile çekilen ve dün (10 Nisan 2019 Çarşamba) yayınlanan ilk Kara Delik fotoğrafının nasıl çekildiğinin bilimsel açıklaması haberimizde.

Bilim insanları 10 Nisan 2019 Çarşamba (Bugün) ilk kez bir kara deliği görüntülemeyi başardıklarını açıkladılar ve elde edilen fotoğrafı da paylaştılar.

SpaceX, yeni oyuncağı Falcon Heavy Block 5 Roketi'nden görüntüler paylaştı. SpaceX şirketi Twitter'daki resmi hesabından 48 saat içinde parçaları birleştirilen Falcon ...

Yenildiği zaman ağzından ve burundan duman çıkaran dondurma büyük ilgi gördü.

Amazon drone (İnsansız hava aracı) ile kargolarını dağıtmaya başlamıştı.

Yazarlar
Website Security Test