Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

CHP’liler zeybek oynuyor!..

30.11.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ooooo, “Nihat Zeybekçi” adını duyunca, CHP’lilerin yüzlerinde çiçekler açmış, hatta içlerinde “keyifle zeybek oynamaya başlayanlar” bile varmış. “Aziz Başkan’ın boşluğunu dolduramazsak da, kimi aday göstersek, artık İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini rahat ve farklı kazanırız” edemeye başlamışlar.

AKP’lilerin yüzlerini ise “epey limoni gördüm”, karşılaştığım AKP’li dostların çoğu bana dedi ki; “Yahu bir İzmirli aday bulamadık mı; nereden çıktı İzmir’e Denizli’den aday getirmek?. Karşıyaka vapur iskelesine getirsek, vapura binecek onca yolcudan Nihat Bey’i tanıyan ve “Hoş geldiniz Bakanım” diyen kaç kişi çıkar?..”

İzmir’de şöyle bir saat tur attım, bana yansıyan ilk intibalar bunlar!.. Asır’ı açtım. İş alemi ve vatandaşlarla “Nihat Bey” üzerine anket yapmışlar.

Sonra büroma geldim, masamın üzerinde gazeteler. Yeni Asır’ı açtım, iş alemi ve vatandaşlar arasında “anket yapmışlar”; ben buraya sadece birkaçını alacağım.

Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı Ender Yorgancılar, söylenebilecek bir – iki klasik “başarı” cümlesinden sonra “ Adaylığı İzmirimiz için hayırlı olsun” diyor.

İzmir Ticaret Borsası Başkanı Işınsu Kestelli ise “Tüm partilerin en güçlü adaylarıyla bu yarışa soyunmasını gayet doğal buluyorum. Kentimizi geleceğe taşıyacak projelerin konuşulduğu, tartışıldığı bir seçim yarışı arzu ediyoruz. Bu çerçevede de Sayın Zeybekci'ye ve seçime katılacak tüm adaylara başarılar diliyoruz” cümlelerini kurmuş.

Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Ümit Kaya “tam AKP’li gibi” konuşmuş; “Nihat Zeybekci'ye İzmirlilerin duyarlı davranacağını düşünüyorum. Binali Yıldırım gibi bir değeri elimizden kaçırmıştık. Umarım bu durum tekrar yaşanmaz. Nihat Bey'e bir şans tanımamız gerekiyor.”

Ve, geliyoruz Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi’ye; “Nihat Zeybekci'yi yıllardan beri tanıyoruz. Birlik olarak her zaman onun yanındayız. Tanıdığımız ve sevdiğimiz arkadaşımız. Adaylığının hayırlı olmasını diliyoruz.”

Heyyy Koordinatör Başkan, senin üyelerinin arasında her partiden ihracatçı var. Nasıl “Biz her zaman Nihat Zeybekçi’nin yanındayız” dersin. Sen “kişsel olarak” olabilirsin de, “o unvanı taşıdığın zaman” ve “o unvanından dolayı sana soru sorarlarsa”, nasıl “Hepimiz” diye cevap verirsin? Kaç ihracatçı arkadaşımla konuştum, Gazeteyi okumamışlar, bilmiyorlardı. Eh, aralarında  zatıâlinize biraz hayır dua okuyanlar çıktı, haberin ola!..

 

 

Kutlarız, Avni Erboy’u!..

 

Gazetelerde haber: “İzmir’in duayen gazetecisi, yazar ve spor adamı Avni Erboy, Avrupa Fair Play Birliği (EFPM) tarafından bu yıl ilk kez verilen ve ‘Büyük Ödül’ olarak isimlendirilen ‘European Fair Play Movement Fair Play SPIRIT Award 2018 / 2018 Avrupa Fair Play Hareketi, Fair Play Ruhu Ödülü’nü törenle alarak, Türkiye’ye getirdi.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Komisyonu’nun yönetim kurulu üyesi Avni Erboy ödülünü, Avrupa Fair Play Başkanı Avusturyalı  Christian Hinterberger ve Avrupa  Fair Play Komitesi 2.Başkanı, Dünya Fair Play Birliği Yönetim Kurulu Üyesi  Erdoğan Arıpınar’ın elinden aldı.”

Erboy’a büyük ödül “Uzun yıllar fair play’i anlatan makaleleri, gazete haberleri, davranışları, gazeteci ve spor yöneticisi olarak spora ve fair play’e hizmetleri ve fair play ruhuna yakışan projeleri” gerekçesiyle verilmişti.

Erboy’u, mesleğimiz ve İzmirimiz adına teşekkür ederek, kutluyor, spora, fair play’e destek ve çalışmalarının devamını diliyoruz.

 

 

Alaaddin’in lambası!..

 

Alaaddin Yüksel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adaylığını koyunca, hemen kulaklara fısıldanmaya başlandı; “Bornova Belediye Başkanı olan Aziz Kocaoğlu’nu, Ahmet Piriştina ölünce, boşalan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na o zaman CHP İl Başkanı olan Alaaddin Yüksel seçtirmişti. Şimdi de Alaaddin Yüksel’i, Aziz Kocaoğlu seçtirecek.”

O zamanlar, Piriştina’nın vefatı “belediye başkanlığı üzerinde, aday sayısının fazla olması sebebiyle başlayan sert mücadeleyi” İl Başkanı Yüksel ağırlığını koyarak bitirmiş ve düğümü “Kocaoğlu formülü ile” çözmüştü.

Bugün de, Aziz Kocaoğlu’nun boşaltacağı koltuk için sert mücadele var; ama CHP İzmir İl Başkanı ortalarda yok.

Aziz Kocaoğlu, “Alaaddin Yüksel’i aday yapın” diye kulise girer mi, bilmem. Ama “aday olursa”, sonuna kadar destek vereceğine eminim.

O günlerde “Alaaddin’in lambasından Aziz Kocaoğlu çıkmıştı, bugünlerde acaba “kendisi çıkacak” mı?..

Bekleyelim, görelim bakalım;  Devran döner, Mevlam neyler?..

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

NASA'nın hazırladığı zor astronot testi sosyal medyanın gündeminde. NASA'nın astronot testini çöz. NASA'nın astronot testini geçebilecek misin? Hangi sorular var? NASA...

NASA, Uzay'da insanlığın kolonizasyon faaliyetleri için geliştirdiği Valkyrie robotuna merhaba deyin.

Apollo 11 programının 50’nci yıldönümü, Uzay Kampı Türkiye’de ''Apollo Haftası'' olarak düzenlenen özel bir haftada farklı etkinliklerle kutlandı.

İskoçya’daki Glasgow Üniversitesi’nde çalışan fizikçiler dünyanın ilk gerçek kuantum dolanıklığı fotoğrafını çektiler. Kuantum Dolanıklığı nedir, nasıl oluşur? İşte Ku...

Bu akşam (16 Temmuz 2019 Salı) Ay tutulması gökyüzü meraklılarını bekliyor. Ay tutulması saat kaçta olacak? Türkiye'den izlenebilecek mi? Ay tutulması ne zaman, saat k...

Paralel Evren nedir? Bilim insanları Paralel Evren deneyi için düğmeye bastı. Paralel Evren deneyi nasıl olacak, nerede yapılacak? Bilim insanlarının yapacağı Paralel ...

NASA tarafından belirlenen bir asteroidin 2019'dan başlayarak 2116 yılına kadar Dünya'ya 165 kere yaklaşacağı ifade edildi. Son yıllarda Dünya'ya yaklaşan ve çarpma ri...

Yazarlar
Website Security Test