Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir kaynıyor!..

26.10.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP karmakarışık, AKP kararsız; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kimleri aday gösterecekler” sorusunun cevabını araştırırken, gördüğüm manzara bu!..

CHP, “demokrasi sevdalısı” ya, İzmir’de her kafadan bir ses çıkıyor, aday adayı bir yığın insan var, ama “kararı, Genel Merkez verecek”; demokrasinizi sevsinler!..

AKP’de, uzun zamandır “Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener’in adı” hem de “tek aday” olarak söyleniyordu, ama son günlerde kulislere bir başka “fiskos” yayıldı; “rahmetli babasının nasihati, ailesinin de o nasihate katılması” yüzünden, Mahmut Özgener, “adaylığa soğuk bakıyormuş” ve Ankara’ya da “bu mesajları” uçuruyormuş, ne var ki özellikle Binali Yıldırım “İlle de Mahmut” diyormuş…

Dilin kemiği yok, kulislerdeki AKP yönünden duyumlar böyle iken… Birdenbire “Süleyman Soylu” bombası patlayıverdi ve de CHP’liler “şıkır şıkır oynamaya” başladılar; “Adayımız kim olursa olsun, şimdiden kazandık; Binali Yıldım’ı seçmeyen İzmir, Süleyman Soylu’yu seçer mi?”

Evet, Süleyman Soylu “Doğru Yolcu bir aileden geliyor” ve kendisi de o partide siyasete başlamış ama, ya sonrası?..

İşte, o “sonrası” CHP’lileri çok mutlu ediyor; “İnşallah AKP’nin adayı o olur” diyorlar!..

Ne var ki, Binali Bey’in karşısına Aziz Kocaoğlu’nun çıktığını unutuyorlar; bu defa Kocaoğlu, yok!..

CHP’de, “3 ilçe belediye Başkanı’nın adı daha ağırlıklı olarak” geçmeye başladı; Narlıdere, Seferihisar ve Karşıyaka!..

“Ankara’ya çağrılan ve Genel Başkan ile baş başa görüşme yapan” Abdül Batur önde gibi. Tunç Soyer de, Hüseyin Mutlu Akpınar da, “gönüllerindeki aslanı” henüz açık açık belli etmiyorlar ama, “Ankara tüneli” devamlı işliyor; Genel Merkez ve İzmir Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu bakalım “kimi seçecek?..”

 

Bu arada son bomba; “Aziz Kocaoğlu da Ankara’ya davet edildi ve Kılıçdaroğu ile “1 saate yakın baş başa görüşme” yaptı. Görüşmeden, duvarların dışına tek kelime sızmadı; “Görüşü alındığı” belli; ama kim için?..

 

********

 

Verdi’den, siyasetçiye!..

Bana soruyorlar; “her yere girip çıkıyorsun, sence CHP’nin İzmir adayı kim olacak?..”

Gülüyor ve diyorum ki; “Siyasette bir gün bile uzun zamandır, her şey değişebilir. Ünlü İtalyan besteci Guiseppe Verdi’nin Rigoletto Operasında ‘dillere pelesenk olmuş’ bir “La donna é mobile / Kadın dönektir” tiradı vardır; onu ‘kadın’ kelimesi yerine, ‘siyasetçi’ kelimesini koyarak söyleyeyim; ‘Siyasetçi dönektir, rüzgarla yel gibi / Düşünceleri hep değişir.’ Eee, varın da bugünden söyleyin bakalım, söyleyebilirseniz; ‘Genel Merkez kimi aday yapacak’; ben müneccim miyim?..”

 

+++++

 

Veda!..

Birileri “gelmek için” çırpınırken, birisi de “Sevgi ile uğurlanmanın hazzını” yaşıyor; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu!..

“Allahaısmarladık” demek için ilçeleri, kasabaları, köyleri dolaşıyor, İzmir ziyaretlerinde de yüzlerce ve yüzlerce el sıkıyor!..

En içten karşılandığı yerler, “büyük hizmet götürdüğü” ve “İzmir Modeli’ni yarattığı” köyler, kasabalar, ilçeler!..

Kadınlar “Babamızdın, gitme” diyorlar, erkekler “kararın değişmesinin çok zor olduğunu” anladıklarından, vedalarında daha objektif davranıyorlar.

Yanındakilerden duyduğuma göre, “kadınların ‘Babamız’ yaklaşımı”, Başkan’ın gözlerini nemlendiriyormuş; eee, “böyle olacağını” kararı vermeden düşünmeli ve de görmeliydi!..

İşte bir fotoğraf, her şeyi anlatıyor; baba ve kızı vedalaşıyor!..

 

+++++++

 

 

Karşıyaka işkencesi!..

Bu Karşıyaka Belediye Başkanlığı’nın basın bürosundaki arkadaşlardan bıktım, usandım. Gönderdikleri bültenlere bakmak istiyorum, hatta resimli olarak kullanmak istediklerim oluyor, ama ne gezer?

Resimleri açmak için, “yok kullanıcı adı, yok şifre, yok parola, yok bilmem nereye tıklama” gibi, insanı azaba sokan bir uygulama yapılıyor.

Halbuki, birçok belediyeden resimler ve dokümanlar geliyor; “bir bilemedin, iki tıkla, şifresiz, parolasız, bilmem ne sitesine tıklamadan” açabiliyorsunuz!..

Bu arkadaşlar, “bizim de, kendilerinin de işlerini zorlaştırarak, zaman kaybettirerek, kendilerine, başkanlarına, belediyelerine zarar verdikleri” nasıl anlayamıyorlar?..

O resimler “devlet sırrı” mı ki, “şifreler, parolalar, kullanıcı adları” soruluyor; tıkla babam, tıkla!..

Sonunda ne oldu; mesela “Karşıyakalılar Takas Şenliği’nde buluştu” organizasyonu için “güzel şeyler” yazacaktım, “resimleri açmak için” uğraştım, bir türlü açamadım, beceremedim, sonunda “bir tıklama ile” bilgisayarımdan sildim attım, bülteni.

Sanıyorum ki, “Karşıyaka Belediyesi için yazdıklarımız”, o büroda kalıyor, Başkan’ın önüne gitmiyor.

Düzeltin be kardeşim, şu parola, kullanıcı adı, şifre işkencesinden kurtarın bizleri!..

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Rusya’nın Plesetsk Uzay Üssü’nden fırlatılan ve Glonass-M navigasyon uydusunu taşıyan Soyuz-2.1b roketine çarpan yıldırım videosu sosyal medyada gündem oldu.

SpaceX şirketi 60 tane internet uydusunu Falcon 9 roketi ile uzaya gönderdi. SpaceX uyduları gönderdiğini Twitter hesabından duyurdu.

Türkiye Mars'a gitmek isteyen ülkeler arasında birinci oldu. NASA'nın Mars projesinde isim başvurusu yapan ülkeler arasında Türkiye bir günde liderliği ele aldı.

NASA isminizi Mars'a yolluyor. Ücretsiz olarak kayıt olup isminizi Mars'a gönderebilirsiniz. NASA Mars Projesi'ne adını yazdır. İsmini Mars'a gönder. Başvuru bağlantıs...

AstraZeneca, uzaya ilaç gönderimi üzerine çalışmak için Center for Advancement of Science in Space (Uzayda Bilimin Gelişme Merkezi) işbirliğiyle 1 Mayıs’ta yörüngedeki...

Ay küçülüyor. Ay neden küçülüyor? Ay ne kadar küçüldü ve küçülmeye devam edecek mi? Tüm bu soruların cevabı haberimizde...

NASA'nın Hubble Uzay Teleskobu ile 16 yılda çektiği inanılmaz galaksi kümeleri fotoğrafı.

Yazarlar
Website Security Test