Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir için yarış başlıyor!..

31.8.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP kaynamaya devam eder, Kemal Kılıçdaroğlu – Muharrem İnce çatışması hâlâ devam ederken, bir de “Ne Kemal, ne Muharrem” diyen “Üçüncü Yolcu” bir grubun partinin kuruluş yıldönümü olan 9 Eylül’de “Bir lider adayı ile” meydana çıkacağı söylentileri kulislere düştü.

Tavandaki bu bölünme ve kavga sürerken, yaklaşan yerel seçimler yüzünden de “belediye başkan adaylıkları için” yarış, mücadele, hatta kavga başladı.

Eee, durum böyle iken, Sağırsultan boş durur mu, kulislere kulağını dayadı ve Ankara’dan, İzmir’e, İzmir’den Ankara’ya uzanan “iletişim yolculuğunda” enteresan bilgilere ulaştı.

“Şimdilik”, beklenen bir “husus var”; Aziz Kocaoğlu’nun “aday olup, olmayacağına dair” kararı. Gerçi geçen seçim sırasında Kocaoğlu “Eğer aksini söylememişse, belediye başkanları doğal aday kabul edilmelidir, öyle de olmalıdır” demişti ama, Ankara’da da, İzmir’de de beklenen “Onun kararı!..”

Evet, “o karar bekleniyor” ama, “gönlünde aslan yatanların olduğu” da artık sır olmaktan çıkmaya başladı.

Benim kulağıma gelenlerin özeti şu; “Bir kere başta ‘kararı beklenen’ bir ‘doğal aday’ var; Aziz Kocaoğlu. Sonra Ankara’da MYK’da ve Parti Meclisi’nde üye olan iki aday varmış. İzmir’de bir “eski yönetici” ile 3 de “ilçe belediye başkanı” ortaya çıkmak için zemin yokluyorlar, Ankara’daki “en tepe” yetkililere uzanmaya çalışıyorlarmış. Ne etti; 7 aday adayı!..

Şimdi bana “isim sormayın”; Hemen yukarıdaki paragrafı “isimlendirmek” zor değil. CHP içinde olanlar hemen isim şifrelerini çözebilirler, içinde olmayanlar da, “içinde olan” bir arkadaşlarına sorarlarsa, isimleri öğrenebilirler.

Ben burada “isim vererek”, isimlendirmediğim ama “gönlünde aslan yatan” bir çok dostumu gücendirmek istemem. Belki onların içinden de, Aziz Kocaoğlu’nun kararını açıklamasından sonra, ortaya çıkacaklar olabilir. Söyleyeyim; olacaktır!..

 

AKP İzmir adayı kim olabilir?

GÖZLEM’in yayın kurulu üyelerinden bir arkadaşımız “Salı toplantısında” bir kulis haberi anlatmış. Getirdiği haberi, yayın kurulundaki bir arkadaşım da bana nakletti; “Sağırsultan da duymalı” dedi.

Haber şu; “AKP, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na bu defa iyice göz koymuş. CHP’lilere yabancı gelmeyecek, çoğuna ‘Bizden biri’ dedirtecek bir ‘eski’ bakanı aday gösterecekmiş.”

“Bu çerçeveye oturan” aday kim olabilir; benim bulduklarımın “İzmir’de seçimi kazanmaları” pek mümkün değildi.

“Kazanma şansı” ve de “AKP adaylığını kabul edecek” olan bir “eski bakanı” bulursanız, bana da haber verin de, gelecek hafta yazayım; tabii AKP’liler “yazdığım kulis haberini” tekzip etmezlerse!..

 

 

Kanser ve Şarap!..

Çok inandığım, çok güvendiğim, sevdiğim ve saydığım, ömrünü vatan ve millet hizmetinde geçirmiş bir ağabeyimden gelince mail, “içindekine inanmamak” mümkün mü?..

İslam’da Kitap’tan Hadis’e, Tasavvuf’ta Mevlana’dan, Yunus’a  “Cennetin Irmaklarından biri (Kevser)’nden şarap akarken, “batini” anlamları ne olursa olsun, hep kafama takılmıştır; “Şarap içmek günah değil mi” bu nasıl oluyor?..

Ağabeyimin gönderdiği mail, “Bu nasıl oluyor” soruma cevap gibi!..

İşte, “Institut de Sciences de la Santé (Sağlık Bilimleri Enstitüsü), LES BREULEUX, İSVİÇRE” raporu:

“Şarap, kanserli hücreleri öldürmek için  mucizevi bir üründür. Kemoterapiden 10.000 kez daha güçlüdür. Ona pek çok erdem atfedilir ama en ilginci kistler ve tümörler üzerindeki etkisidir. 

Şarap her tür kanser için kanıtlanmış bir ilaçtır. Geniş spektrumlu bir anti mikrobik etken olarak sayılır: Bakteri enfeksiyonlarına ve mantarlara karşı. Aynı zamanda içimizdeki parazitlere ve solucanlara da etkilidir, yüksek tansiyonu da düzenler. Sinirsel problemlerle savaşan bir anti depresandır.

Bu bilginin kaynağı 1970 yılından bu yana laboratuarlarında 20’nin üzerinde deney yapmış olan dünyanın önde gelen bir ilaç fabrikasıdır. Sonuçlar şöyledir: Şarap, kolon, göğüs, prostat, akciğer ve pankreas gibi 12 tür kanserin habis hücrelerini yok etmektedir.

Şarabın bileşikleri kanserli hücrelerin büyümelerini yavaşlatarak kemoterapide kullanılan Adriamicin’den 10.000 defa daha etkili olmaktadır.”

 

 

Mezarlıklarımız?..

 

Mezarlıklar Müdürü olan zatı tanımıyorum. Tanıdığım Belediye mensuplarına sordum; “sevilen, sayılan” bir arkadaş imiş.

Onların anlattıklarının “yüzü suyu hürmetine”, yazacaklarımı çok hafiflettim.

İzmir mezarlıklarının “yazın toz topraktan, kışın çamur ve balçıktan kurtarılması” ne zaman mümkün olacak ve İzmirliler, yakın bir gelecekte, en yakınlarını, dostlarını, arkadaşlarını, meslektaşlarını son yolculuğuna toz topraktan, çamur balçıktan kurtulmuş olarak, cennete uğurlayabilecekler mi, sayın Müdürüm, bir bilsek, artık!..

Mesela ben, “böyle bir tablo içinde”, yani beni yolcu edecekler mezarımın başında toz / toprak / çamur / balçık işkencesi çekerken, öteki dünyaya gitmek istemiyorum; mümkün olacak mı, acaba?..

 

 

Bayramda “bizim” turistler!..

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Rusya’nın Plesetsk Uzay Üssü’nden fırlatılan ve Glonass-M navigasyon uydusunu taşıyan Soyuz-2.1b roketine çarpan yıldırım videosu sosyal medyada gündem oldu.

SpaceX şirketi 60 tane internet uydusunu Falcon 9 roketi ile uzaya gönderdi. SpaceX uyduları gönderdiğini Twitter hesabından duyurdu.

Türkiye Mars'a gitmek isteyen ülkeler arasında birinci oldu. NASA'nın Mars projesinde isim başvurusu yapan ülkeler arasında Türkiye bir günde liderliği ele aldı.

NASA isminizi Mars'a yolluyor. Ücretsiz olarak kayıt olup isminizi Mars'a gönderebilirsiniz. NASA Mars Projesi'ne adını yazdır. İsmini Mars'a gönder. Başvuru bağlantıs...

AstraZeneca, uzaya ilaç gönderimi üzerine çalışmak için Center for Advancement of Science in Space (Uzayda Bilimin Gelişme Merkezi) işbirliğiyle 1 Mayıs’ta yörüngedeki...

Ay küçülüyor. Ay neden küçülüyor? Ay ne kadar küçüldü ve küçülmeye devam edecek mi? Tüm bu soruların cevabı haberimizde...

NASA'nın Hubble Uzay Teleskobu ile 16 yılda çektiği inanılmaz galaksi kümeleri fotoğrafı.

Yazarlar
Website Security Test