Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Kendisini peygamber ilan eden İskender Evrenesoğlu

31.1.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kendini Peygamber ve Mehdi ilan eden İskender Evrenesoğlu için Diyanet'ten talep. İskender Evrenesoğlu kimdir? Kendini nasıl peygamber ilan etti? Diyanet İşleri Başkanlığı İskender Evrenesoğlu için erişim engeli talep etti.

Kendini Peygamber ve Mehdi ilan eden İskender Evrenesoğlu'na Diyanet'ten erişim engeli talebi geldi. Evrenesoğlu'na ait 5 internet sitesine erişim engeli isteyen Diyanet İşleri Başkanlığı'nın talebi kabul edildi.

Kendisine vahiy geldiğini ve peygamber olduğunu, "Risalet Nurları" isimli kitabın ise vahiy yoluyla Allah tarafından yazdırıldığını iddia eden İskender Evrenesoğlu'nun sahip olduğu sitelerde yer alan Kur'an-ı Kerim meali ve tefsir yayınları Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliği'nce incelenip, "İslam dininin temel nitelikleri açısından sakıncalı olduğu" kararına varıldı ve Evrenesoğlu'nun web sitelerine erişim engeli getirildi. 

 

İskender Evrenesoğlu kimdir?

Kendinin peygamber olduğunu iddia eden, kendini sözde 'resul' ve 'mehdi' olarak tanıtan İskender Evrenesoğlu aynı zamanda Mihr Tarikatı'nın kurucusudur. 1942 yılında doğmuştur.

Eski müsteşar yardımcısı ve Devlet Planlama Uzmanı olan İskender Evrenesoğlu, kendisinin Resulullah olduğunu ve Allah katından kendisine kitap verildiğini iddia etmiştir. Bir zamanlar Nur Tv adlı kanalda sohbetler yapmıştır.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 9 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Mr ülkücü

01.02.2019 - 14:48
ŞEREFSİZ ADAM MANTARA BENZİYOR

ahhhhhhhhhhh

31.01.2019 - 18:34
pardon arkadaşlar yalnış görmüşüm kayseri soğanı bu
Diğer Haberler

Kansızlık ve idrar yolu enfeksiyonu gibi tanılarla tedavi gören 5 yaşındaki Nur Melek Kaymaz’ın 20 günde 2.5 kilo alması acı gerçeği ortaya çıkardı.

BM tarafından yayımlanan Dünya Mutluluk raporuna göre 156 ülke arasında 79. sıraya düştük. Araştırmalar mutlu çiftlerin mutsuzlara oranla 2 kat daha sağlıklı yaşadığın...

Muğla Yatağan Termik Santrali yakınında yaşayanlar kanserle içiçe yaşıyorlar.

2 yıldır birlikte olduğu Türk Sevgilisi Metin Hara'dan ayrılan Adriana Lima'nın yeni Türk sevgilisi kim?

Festivaller Başlıyor: Stilinizle Fark Yaratmanın 4 Altın Kuralı. Tarzınızla bu yaz festivallerin tozunu attırmanızı sağlayacak kombinleri en moda ürünler arasından te...

Yaz mevsiminde sıcak hava ve maruz kalınan güneş ışınları vücuttaki harareti artırıyor. Vücut ısısının yükselmesi, terleme yoluyla vücutta sıvı ve elektrolit kaybına s...

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen Yaz Gençlik Kampları, okulların tatiline girmesiyle birlikte başladı. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharre...

Yazarlar
Website Security Test