Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Kendisini peygamber ilan eden İskender Evrenesoğlu

31.1.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kendini Peygamber ve Mehdi ilan eden İskender Evrenesoğlu için Diyanet'ten talep. İskender Evrenesoğlu kimdir? Kendini nasıl peygamber ilan etti? Diyanet İşleri Başkanlığı İskender Evrenesoğlu için erişim engeli talep etti.

Kendini Peygamber ve Mehdi ilan eden İskender Evrenesoğlu'na Diyanet'ten erişim engeli talebi geldi. Evrenesoğlu'na ait 5 internet sitesine erişim engeli isteyen Diyanet İşleri Başkanlığı'nın talebi kabul edildi.

Kendisine vahiy geldiğini ve peygamber olduğunu, "Risalet Nurları" isimli kitabın ise vahiy yoluyla Allah tarafından yazdırıldığını iddia eden İskender Evrenesoğlu'nun sahip olduğu sitelerde yer alan Kur'an-ı Kerim meali ve tefsir yayınları Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliği'nce incelenip, "İslam dininin temel nitelikleri açısından sakıncalı olduğu" kararına varıldı ve Evrenesoğlu'nun web sitelerine erişim engeli getirildi. 

 

İskender Evrenesoğlu kimdir?

Kendinin peygamber olduğunu iddia eden, kendini sözde 'resul' ve 'mehdi' olarak tanıtan İskender Evrenesoğlu aynı zamanda Mihr Tarikatı'nın kurucusudur. 1942 yılında doğmuştur.

Eski müsteşar yardımcısı ve Devlet Planlama Uzmanı olan İskender Evrenesoğlu, kendisinin Resulullah olduğunu ve Allah katından kendisine kitap verildiğini iddia etmiştir. Bir zamanlar Nur Tv adlı kanalda sohbetler yapmıştır.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 9 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Mr ülkücü

01.02.2019 - 14:48
ŞEREFSİZ ADAM MANTARA BENZİYOR

ahhhhhhhhhhh

31.01.2019 - 18:34
pardon arkadaşlar yalnış görmüşüm kayseri soğanı bu
Diğer Haberler

Okullarla ilgili medyada yer alan olumsuz haberler, velileri tedirgin ediyor. Bu yüzden anne babaların okullarda dikkat ettiği konuların başında güvenlik geliyor. ...

Sevgililer günü ne zaman? 14 Şubat Sevgililer Günü için İstanbul ve İzmir için mekan önerileri. Hangi mekanlarda romantik bir yemek yiyebilirsiniz?

Tire'de üvey ağabeyinin tecavüzü ile hamile kalan 12 yaşındaki E.Ş., ikiz bebek dünyaya getirdi.

9 yaşındaki kız çocuğu N.’nin 9 ay boyunca 4 kişi tarafından cinsel istismara uğradığı rezaletini öğretmenin dikkati açığa çıkarttı.

Konya Tuzlukçu Belediyesi iddiaya göre sokak köpeklerini ölüme terk etti.

Ev hanımlarına iş fikirleri. Ev hanımları için para kazanma önerileri. Ev hanımları evde neler yapıp para kazanabilir? Bir çocuk annesi Merve Kaplıca'nın aklına bir fi...

1972 Rotterdam olayları Hollandalıların Türklere uyguladığı şiddetin görüntüleri.

Yazarlar
Website Security Test