Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Kadında özgüveni düşüren şeyler, kadınlarda özgüven

13.12.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ali Teoman Tellioğlu, pek çok kadının memelerinin büyüklüğünden ve biçiminden memnun olmadığını, bunun da özgüveni zedelediğini söyledi.

Prof. Dr. Ali Teoman Tellioğlu, “Doğal olarak küçük, içi boş göğüslerin giysileri doldurması güçtür ve benlik algısını bozabilir. Memeler yapısal olarak küçük olabilir ayrıca yaşam sitili, yaşlanma, memelerin hacim kaybetmesine yardım edebilir. Hamilelikler, süt verme, kilo kayıpları da memelerin içinin boşalmasına neden olur. Meme protezleri içi boşalmış ve küçük memeleri büyüterek meme ile vücudun kalanı arasındaki doğal dengeyi sağlar. Yapılan çalışmalar göstermiştir ki estetik meme büyütme ameliyatlarından sonra kadınların kendine güveni artmaktadır, hayata daha pozitif bakıyorlar. Memeler giysileri daha iyi doldurduğu için daha da çekici görünüyorlar” diye konuştu. 

Meme büyütme ameliyatlarında kullanılan protezlerin yapımında gelinen yüksek seviyenin potansiyel risklerin azaltılmasında büyük rol oynadığını da vurgulayan Tellioğlu, “Özellikle son on yıl içerisinde meme protezlerinin yapım standartları çok yükselmiştir. Protezin kendisine bağlı olumsuz özellikler en aza indirilmiştir. Memelerde daha doğal görünüm verecek protezler geliştirilmiştir. Protezlerde sağlanan olumlu özelliklerin yanı sıra bu protezlerin yerleştirilmesinde kullanılan tekniklerin geliştirilmesi potansiyel risklerin çok azaltılmasında önemli bir rol oynamıştır” ifadelerini kullandı. 

Meme ameliyatlarından sonra dikkat edilmesi gereken noktalarla ilgili de bilgi veren Tellioğlu, “Ameliyat sonrası birkaç gün dinlenmek çok önemlidir. Şişmeyi ve morarmaları önlemek için özel bir sutyen kullanılır. İlk hafta estetik meme büyütme ameliyatı olan kadınlar genellikle 3-4 gün içinde normal yaşamlarına dönerler ancak ilk hafta aşırı yorgunluktan kaçınmak gerekir. Ameliyat sonrası 2-3 haftada hafif spora başlayabilir ama göğüs ve kolları içeren egzersizlerde dikkatli olunmalıdır. 4-6 hafta sonra tüm aktiviteler güvenle yapılabilir” dedi. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Tire'de üvey ağabeyinin tecavüzü ile hamile kalan 12 yaşındaki E.Ş., ikiz bebek dünyaya getirdi.

9 yaşındaki kız çocuğu N.’nin 9 ay boyunca 4 kişi tarafından cinsel istismara uğradığı rezaletini öğretmenin dikkati açığa çıkarttı.

Konya Tuzlukçu Belediyesi iddiaya göre sokak köpeklerini ölüme terk etti.

Ev hanımlarına iş fikirleri. Ev hanımları için para kazanma önerileri. Ev hanımları evde neler yapıp para kazanabilir? Bir çocuk annesi Merve Kaplıca'nın aklına bir fi...

1972 Rotterdam olayları Hollandalıların Türklere uyguladığı şiddetin görüntüleri.

Ölen yavrusunu bırakamayan maymunun hali izleyenleri üzdü.

Kadın futbolcular ilgiyle izlenmeye devam ediyor. Birbirinden güzel kızların futbol topuyla yaptıkları kıvrak hareketlerin toplandığı video haberimizde.

Yazarlar
Website Security Test