Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Kanserli hücreleri yenecek ilaç geliştirildi

3.7.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kanser tarihe mi gömülüyor? Bilim insanlarından kanser tedavisinde devrim yapacak ilaç.

Kanserin tarihin tozlu sayfalarına karışmasına çok az kalmış olabilir. Bilim insanları kanser tedavisinde devrim yaratacak bir ilaç geliştirdiler. İlaç, histiyosit isimli beyaz kan hücrelerinin etkisini artırarak kanser hücrelerini yiyip yok etmesini sağlıyor. Nature Biodemical Engineering dergisinde yayınlanan makaleye göre fareler üzerinde denenen ilaç olumlu sonuçlar doğurdu. Özellikle göğüs ve deri kanserlerinde başarıya ulaşan ve farelere uygulanan tedavinin kısa sürede insanlar için de kullanılması hedefleniyor. Çalışma Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Dr. Ashish Kulkarni önderliğinde yürütülüyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Hemofili tedavisindeki yenilikler hastalara umut verirken, hemofilide tedaviyi aksatmayan genç hastalar diledikleri gibi aktif olarak hayata katılabiliyor.

Diyabet nedir? Diyabet belirtileri nelerdir? Endokrinoloji Uzmanı Doç. Dr. Müyesser Saykı, diyabet hastası olan 2 kişiden birinin hasta olduğunu bilmediğini söyledi.

Türk Tabipler Birliği'nin internet sitesinde yayınlanan habere göre AKP Hükümetinin meclisten geçirmek istediği yeni yasa teklifinin Türkiye Cumhuriyeti tarihinin sağl...

Alzheimer ve kanser dahil birçok hastalığa karşı önleyici bir ürün olarak kullanılan ve Kastamonu’da üretilen siyah sarımsak Avrupa’ya ihraç edilecek.

LÖSEV'in "2 Kasım'da maskeni tak lösemili çocuklara umut ol!" projesi.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi Mustafa Koçkaya, köpek saldırılarına karşı ağaç konumunu alarak harekets...

Kişinin kendi vücut yağlarıyla eklem kireçlemesinden kurtulabileceğini belirtildi.

Yazarlar
Website Security Test