Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Yattığınız yerden yağ yakın !

8.3.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Bilim adamları on yıllardır bir "egzersiz hapı" üzerinde çalışıyordu ve sonunda farelerde yapılan testler umut verici sonuçlar elde ettiler.

Hepimiz düzenli olarak egzersiz yapmanın yararlarının farkındayız ve çoğumuz parklarda sabah koşusu yaparken, gerek mevcut sağlık koşullarının elvermeyişi ve gerekse, yaşlanma ve hareket kısıtlılıklarından dolayı bu zevkten mahrum kalan birçok insan da var .

Kaliforniya Merkezli Salk Biyolojik Araştırmalar Enstitüsündeki, bir grup bilim adamı haftada üç kez koşmanıza gerek bırakmayacak şekilde egzersizin etkilerini taklit eden ticari bir ilaç geliştirdiler.  Bu yeni buluş, tabi ki eşofmanlarını giyip egzersiz yapmak yerine, yutacakları bir hap sayesinde, ellerinde TV Kumandasıyla kanalları zaplamayı  tercih edecek olan birçok tembelin çok hoşuna gidecek. 

Kaliforniya'daki Salk Biyolojik Araştırmalar Enstitüsündeki  bilim adamları yaklaşık on yıldır bu "egzersiz hapı" üzerinde çalışıyor ve fareler üzerinde yapılan testler sonrasında, elde ettikleri bu yeni bileşiğin vücutta önce glukozu yakmak yerine önce yağı yakmayı sağladığını keşfettiler.  Bilindiği gibi spor yaptığımızda, vücudumuz yağ yakmadan önce karaciğerdeki glukozu kullanır. Bir diğer deyişle egzersiz ile karaciğerdeki glukozu tüketmeden yağ yakma işlemi başlamaz .

Kaliforniya'daki  Salk Biyolojik Araştırmalar Enstitüsünden Ronald Mark Evans ve ekibi, geçtiğimiz yıl yayınlanan bir makalelerinde "yüksek enerji harcanılan dönemlerde " veya egzersiz esnasında beyin işlevselliğini sürdürmek gibi iyi bir nedeni olmadıkça vücudun glukoz yaktığını açıklamışlardı.

Bu yeni bileşik,  tipik diyet haplarından oldukça farklıdır. Xenical, Belviq ve Contrave gibi çeşitli diyet ilaçlarına ilişkin açıklamalara sahip WebMD'ye göre, çoğu diyet hapı birkaç şeyden birini yapar:

İştahınızı kesin, böylece yiyip içmeyin

Vücudunuzun tükettiğiniz yağların bir kısmını emmesini engelleyin .

Beyninizi midenizin dolu olduğunu düşünerek hile yapın .

Bu ilaçların ayrıca, karın ağrısı, baş ağrısı, baş dönmesi, mide bulantısı ve daha birçok yan etkileri vardır.

Yine de, yukarıda sözü edilen GW1516 veya kısaca 516 olarak adlandırılan bu yeni bileşiğin ticari kullanım için aklanması henüz çok uzak bir olasılık gibi duruyor.

Çünkü, FDA egzersiz yapamamanın,  gerçekten bir hastalık olmadığına karar verirse, bu tür bir ilacı asla onaylamayabilir.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Özel Egepol Hastanesi Girişimsel Radyoloji Uzmanı Dr. Mehmet Emrah Güven, beyin atardamarları ve aort damarında görülen anevrizmanın hayatı tehdit eden kanamalara yol ...

Boyun ağrıları, en genel sağlık sorunlarından birisidir. Bu ağrılar genellikle duruş sorunlarından kaynaklansa da, bazı durumlarda daha ciddi nedenleri de olabilir.

Aydın’ın Nazilli ilçesinde astım hastalığına şifa bulmak için 3 yıl önce yaptığı kozalak reçeli hastalığına iyi gelince yakın çevresine de dağıtan ev hanımı Nilgün Şah...

İlaç alanındaki tecrübesini takviye edici gıdalar ve yenilikçi ürünlerle pekiştirmeyi amaçlayan Pierre Fabre İlaç, Elgydium Clinic Xeroleave Ağız Kuruluğu Giderici Spr...

Cinsel yönelim eksikliği olarak bilinen aseksüellik, cinsellik, karşı cinsellik, eş cinsellik ve çift cinselliğin yanında farklı bir kategori olarak yer alıyor.

Beyin sağlığı ile beslenme kalitesi arasında bağ olduğu bilimsel olarak ortaya kondu

Bitkisel ve doğal ürünlerle tedavi hakkında önemli çalışmalarda bulunan İç Hastalıkları ve Fitoterapi Uzmanı Dr. Mehmet Emin Erdem, çok kısa zaman harcayarak ve basit ...

Yazarlar
Website Security Test