Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ege Yoga Derneği ev sahipliğinde İzmirde bir “Yoga Forumu” Düzenlendi

19.2.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ege Yoga Derneği’nin ev sahipliğinde İzmir'de çeşitli yoga stüdyolarının sahipleri ve bağımsız yoga eğitmenlerinin katılımıyla “Türkiye’de ve Dünyada Yoga; Dünü, Bugünü ve Yarını” konulu bir forum gerçekleştirildi.

İzmir'de bir yoga forumu düzenlendi. 17 Şubat pazar günü saat 18;30 da Ege Palas Otel'de gerçekleşen foruma Ege Yoga Derneği ev sahipliği yaparken, İzmir 'den bir çok yoga stüdyosu sahibi ve bağımsız yoga eğitmeni foruma katıldı.

Moderatörlüğünü Bora Ercan’ın yaptığı ve tüm yoga eğitmenleri camiasına açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilen “Türkiye’de ve Dünyada Yoga; Dünü, Bugünü ve Yarını” başlıklı forumda, “Türkiye ve dünyada yoga, yoga tarihi, yoga felsefesi, Türkiye'de yoga eğitmenliği ve sorunları, yoganın tanıtımı konusunda karşılaşılan engeller, yoganın daha iyi tanıtılmasının nasıl mümkün olabileceği, yogada birlik-meslek örgütlenmesi” gibi konuların üzerinde sıkça duruldu.

Hangi konular konuşuldu?

Katılımcıların da özgürce fikirlerini dile getirmesine açık şekilde gerçekleştirilen forumda ayrıca şu konular tartışıldı:

“Halk arasında yoganın yeterince tanınmadığı eksik ya da yanlış tanındığı.

Yoganın tanıtılması konusunda sosyal medyanın zaman zaman yanıltıcı olabildiği.

Yogayı tanıtmak amacıyla dilin daha özenli kullanılmasının gerekliliği.

Yoga eğitmenliğinin Türkiye'de sahipsiz bir meslek olduğu, bir üst örgütlenmeye; belki bir meslek örgütlenmesine ihtiyaç olduğu.”

Ege Yoga Derneği: Farklı derneklerle iletişim halindeyiz

Forumun gerçekleştirilmesine öncülük eden Ege yoga Derneği 2014 yılından beri faaliyet gösteriyor.

İlk kez bu yıl bir dernek merkezine kavuşan Ege Yoga Derneği'nin yetkilileri, yoganın daha iyi tanıtılması amacıyla kamu yararına kurulmuş bir dernek olduklarının, dernek merkezinin bir stüdyo olmadığının ve stüdyo gibi çalışmayacağının altını çizerek, “Yogada Birlik ve Örgütlenme” konularında çalışmaya devam edeceklerini belirtti. Aynı zamanda Alzeimer, MS, Otizm, Kas hastalıkları, kanser, kalp vb. çeşitli hastalıklarla ilgili kamu hizmeti yapan farklı derneklerle iletişimde olduklarını söyleyen yetkililer, çok yakın zamanda gerçekleşecek ve kamuya duyurulacak olan farklı derneklerle ortaklaşa projeler üretmekte olduklarını ve derneğin daha çok sahiplenilmesi ile hem daha çok proje üretilebileceğini hem de yoganın tanıtılmasına katkıda bulunulabileceğini ifade ettiler.

Ege Yoga Derneği Alsancak- Kıbrıs Şehitleri Caddesi yakınında bulunan Mahmut Esat Bozkurt Caddesi No: 92/1’de hizmet vermektedir.

Bora Ercan kimdir?

Bora Ercan İstanbul’da kendi stüdyosu olan Hariom Yoga merkezinde yoga eğitmenliği yapmanın yanı sıra yoga tarihi ve felsefesi konusunda yazdığı kitaplarla da Türkiye yoga camiasında tanınan ve sevilen bir eğitmen.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

En hareketli eklemlerimizden birisi olan omuzun kolayca sakatlanabildiğini belirten Özel Egepol Hastanesi Ortopedi Uzmanı Op. Dr. Burak Önvural, tedavi için öncelikle...

Deri tümörlerinin ameliyatla tedavisinde ''bıçak değerse yayılır'' yanlış inanışı tanı ve tedaviyi geciktiriyor, faturası ağır oluyor.

Amgen, özellikle kadınlarda menopoz sonrası osteoporoz ve kemik kırığının öngörülmesinin önemine ilişkin farkındalık yaratmak amacıyla on ülkede desteklediği 'Kemikler...

Parkinson hastalığı nedir, neden olur, önlenebilir mi? Parkinson Hastalığı tedavi yöntemleri nelerdir? Parkinson hastalığına neden olan 8 çevresel faktör ve Parkinson ...

Kent Onkoloji Merkezi Nükleer Tıp Uzmanı Doç. Dr. İnanç Karapolat, radyoiyod tedavisi gören hastaların zorunlu olarak 2-3 gün tecrit edildiğini, bu durumun psikolojile...

Tatlı krizi için öneriler. Tatlı krizi nedir? Tatlı krizi olduğunda ne yapılmalı? Öneriler neler? Uzmanından tavsiyeler...

Her burun estetiği için bıçak altına yatmanıza gerek yok. Enjeksiyon rinoplasti denilen yöntemle, 15 dakikada burun görünümünüzü değiştirebilirsiniz.

Yazarlar
Website Security Test