Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Video | İşte zincirsiz bisikletler

11.7.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Bisiklet sektöründeki gelişmeler de en az otomotivde olduğu gibi hareketli.

Yeni nesil bisiklet teknolojilerinde zincirsiz döneme girilmiş gibi duruyor. Eski bisikletlerinizde zincir atmasını hatırlarsınız. Tamir edene kadar elinizi simsiyah yağ içinde bulabilirdiniz. Sırf zincirli yağdan dolayı değil tabiki başka yeni teknolojileriyle CeramicSpeed şirketi tarafından geliştirilen zincirsiz bu yeni nesil bisiklet; hız artışıyla, temiz sürüşüyle birçok alıcı bulacakmış gibi hissettiriyor. Zincirlerin yerine yatay dizilmiş, birbirlerinin içine geçirilmiş dişliler bulunuyor. Hantal zincirlerin yerine getirilen bu yeni teknolojiyle daha az enerji harcayıp daha hızlı ve çok yol almanız mümkün. Eurobike tarafından ödüle layık görülen bisikletin 2020'ye kadar prototipinin ortaya çıkması bekleniyor. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

BP, Shell ve Equinor bir blockchain projesi üzerinde çalışıyor.

Yurtdışından yolcu beraberi getirilen cihaz imei kayıt harcı rakamında artış. Yurt dışından yolcu beraberinde getirilen telefonların kullanım izin harcı 170 TL’den 500...

İnternet kullanıcılarının korkulu rüyası, Adil Kullanım Kotası (AKK), ne zaman kalkacak?

Apple CEO'su Tim Cook'tan Türkiye'deki Apple ürünlerinin satışı hakkında açıklama.

Google Pixel 3 Türkiye'de satışa sunulacak mı? Fiyatı ne olacak? iPhone X, iPhone xs, Samsung s9, ve Samsung Note 9 karşısında fiyat performans olarak ne kadar avantajlı?

Gelecekte siber saldırganlar, bellek implantlarındaki açıklardan yararlanarak insanların belleklerini çalabilecek, izleyebilecek, değiştirebilecek veya kontrol edebile...

Bankacılık sektörü teknolojinin hızla değişimine en hızlı uyum gösteren sektörlerin başında gelirken dijital bankacılığı kullanan müşteri sayısı da katlanarak artıyor.

Yazarlar
Website Security Test