Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

"Düz dünyacıyım" diyenlere Google'dan cevap

2.6.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Google'ın çeviri hizmeti olan Google Translate'e Ben bir düz dünyacıyım yazarsanız Google'ın vereceği cevaptan mutlu olmayabilirsiniz.

Bazen tartışma konusu olan dünya düzdür görüşünden dolayı bu görüşe sahip olanlara cevap için, popüler arama şirketi Google Translate'te küçük bir değişikliğe gitti. Buna göre Google Translate'te "Ben bir düz dünyacıyım" yazanlar "Ben tapınakçıyım" cümlesiyle karşılaşıyor. Genellikle düz dünyacıların derinlerden(İlluminati, tapınakçılar gibi) bu gerçeği bildiklerini söyledikleri için Google'ın da yazdığınız ben bir düz dünyacıyım cümlenize cevabı ben bir tapınakçıyım oluyor. Ancak Google Translate'te Türkçe'yle İngilizce'nin tamamen başarılı bir şekilde çevrilmediği için Türkçe kutucuğuna "Ben bir düz toprakçıyım" yazmalısınız. Bunun nedeni İngilizce'de Dünya'dan, bir gezegen olarak bahsedildiğinde, Earth sözcüğünün kullanılması. Düz Dünya yazarsanız straight world diye bir şey çıkacaktır bu da başarılı bir çeviri olmayacaktır.  

 

Geçtiğimiz yıl kasım ayında ise SpaceX şirketinin sahibi, Tesla'nın CEO'su Elon Musk düz dünya görüşünü savunanlara bir gönderme yapmıştı. Elon Musk attığı bir tweet'te - Neden onlarda Düz Mars topluluğu yok? demişti. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

10 GB Ram’e sahip olan Xiaomi Mix3’te çentik yok güç var.

Japonlar depremi önceden haber verecek bir yazılım geliştirdi.

Türk mühendisler tarafından geliştirilen sosyal robot Nely, geleceğin dünyasını şekillendiren teknolojilerin ele alınacağı Türkiye’nin en büyük teknoloji ve dijital dö...

Ege Üniversitesi (EÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özge Andiç Çakır ile araştırma ekibi, özellikle inşaat sektöründe kullanılması amacıyla atık tu...

Liseli proje öğrencisi hamam böceği ve bordan radyasyon geçirmeyen yelek üretti

Boston Dynamics geliştirdiği Atlas isimli robotun son videosu yayınlandı.

Dijital reklam yatırımları, ilk yarıda 2017’nin aynı dönemine oranla yüzde 14 oranında artarak 1 milyar 213 milyon TL’ye ulaştı.

Yazarlar
Website Security Test