Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

IP TV'ye büyük operasyon yapıldı IP TV yayın problemi

19.9.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Avrupa'da IP TV'ye büyük operasyon. Türkiye'deki IP TV kullanıcıları yapılan operasyon sonrası tedirgin.

IP TV'ye Avrupa'nın bazı ülkelerinde büyük operasyon yapıldığı bildirildi. Torrentfreak'in haberine göre, Avrupa çapında İtalya, Hollanda, Fransa, Almanya, Yunanistan ve Bulgaristan'ın katılımı ile eş zamanlı olarak Black ip tv operasyonu yapıldı.

Büyük hali için tıklayın.

Alınan bilgilere göre ip tv yönetim yazılımı olan Xtream-Codes sunucularına erişim kesildi, 700 binden fazla kullanıcının platforma erişimi engellendi. Durumun OVH ve WorldStream sunucu firmalarına da sıçradığı bildirildi.

İşte bazı IP TV kullanıcılarının yorumları:

IP TV NEDİR?

Tanım olarak incelediğimizde aslında çok yabancı olmadığınız iki bölüm halinde değerlendirebiliriz IPTV’yi. TV kısmı bildiğimiz anlamda televizyonu ifade ederken; IP, yani Internet Protocol kısmı veri akışını ve yöntemini gösteriyor. Bu ikisini birleştirdiğimizde en sade tanımıyla internet yoluyla veri akışı sağlayan ve neredeyse bir bilgisayar haline gelecek olan televizyonlardan bahsettiğimizi söyleyebiliriz.

IPTV ile neler yapılabilir sorusuna yanıt olarak hayal gücünüzü çalıştırın dememiz yeterli. İlk adım olarak internete bağlı interaktif bir televizyon olarak düşünmeye başlayabilirsiniz. Örneğin televizyonun karşısında bir basketbol maçı izliyorsunuz, kumandanızla en sevdiğiniz oyuncunun üzerine gelip formasını seçerek satın almak için anında siparişini verebileceksiniz. Sadece satın alma değil elbette, televizyonunuzdaki yayınları kişiselleştirebilirsiniz. Örneğin haberleri düzenli olarak takip eden, ama içerisindeki magazin haberlerinden hoşnut olmayan birisiniz. Hiç sorun değil, ilgi alanınıza yönelik birkaç anahtar kelime belirleyip o konuyla ilgili haberleri izlemekle yetinebilirsiniz. Oturduğunuz şehir, tuttuğunuz takım, sevdiğiniz sanatçı, tercih size kalmış.

IPTV’yi kullanabilmeniz için öncelikle bu servisi sunan bir firmaya üye olmanız gerekiyor. Bunu örneğin Digiturk’e abone olmak gibi düşünebilirsiniz. Türkiye’de yukarıda bahsettiğimiz kapsamda bir IPTV uygulaması henüz bulunmuyor. Şu an biz IPTV‘yiz diyenler daha çok İnternet üzerinden canlı yayın yapan bazı kanallar sadece. Düz bir mantıkla bakıldığında ‘evet, onlar IPTV’dir’ diyebiliriz ama ulaşabileceği noktaları ve yukarıda verdiğimiz örnekleri eklerseniz ciddi bir uygulama henüz söz konusu değil.

İyi bir IPTV altyapısı için HES Kablo’nun üretimi bu tür fiberoptik kabloların her yere döşenmesi gerekiyor.

IPTV’nin etkin olarak kullanılabilmesi için internet altyapısının da geliştirilmesi gerekiyor. Mevcut bakır kablolar üzerinden iletişim, taşınan veri yoğunluğu düşünüldüğünde yeterli olmayabiliyor. Bu yüzden de evlere dağıtılan internetin fiber optik kablolar sayesinde olması tercih ediliyor. Altyapıyla ilgili bir diğer konu ise internet hızlarıyla bağlantılı. Ülkemizdeki internet kullanıcılarının daha çok kotalı bağlantı paketlerini tercih etmeleri, IPTV’nin yeterince verimli olmasının önündeki en önemli etkenlerden biri. Uzmanlar IPTV için minimum 4 megabit hızda ve limitsiz paketlerin tercih edilmesi gerektiğinin altını çiziyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 2 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Murat

16.04.2020 - 16:12
Filim seyrderken takilma yapiyor neden kaynaklanir indirme de prblem var

Tekin

02.10.2019 - 20:50
Yayıncı kuruluşlarda ucuz hizmet versin ıptv fiyatları düşsün kazanan seyirci olsun dimi
Diğer Haberler

Müzik platformu Spotify çöktü mü? Spotfiy neden açılmıyor? Spotify neden hata veriyor? Facebook hesabıyla giriş yapanlarda mı sorun var? Spotify hatası Facebook yüzünd...

Dünyanın en ünlü fast food zincirlerinden biri olan KFC'nin oyun konsolu ürettiği haberi gündemde. KFC'nin bunu parodi bir ürün olarak gösterdiği de iddia ediliyor.

Merakla beklenen Sony'nin yeni oyun konsolu Play Station 5 tanıtıldı. Play Station 5'in tasarımı ve özellikleri dışında Türkiye'de konuşulduğu bir diğer konusu da verg...

Türkiye’nin dijital oyun mağazası Oyunfor.com, oyun ve oyun içerikleriyle ilgili satışlarla ilgili Nisan verilerini paylaştı.

Avustralya'da bilim insanları dünyada şu ana kadar ölçülmüş en hızlı internet bağlantısını yaptılar. Kırılan hız rekoru 42.2 terabit ile dünya gündemine oturdu.

Siber güvenlik kuruluşu ESET, parolaları tarih sahnesinden silmek için teknoloji devlerinin bir ittifak oluşturduğuna dikkat çekti, ancak parolalar konusunda henüz gev...

Epic Games, PlayStation 5'te çalışan dokuz dakikalık bir demo yayınlayarak video oyunu grafiklerinin gelecekte nasıl görüneceği hakkında ilk gerçek ipuçlarını sundu.

Yazarlar
Website Security Test