Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Yaşar Aksoy'la Kültür Sanat'a Gözlem

6.4.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

TÜYAP Kitap Fuarımız hoş geldin!

Kitap fuarımız 23 yıldır İzmir şehrine kitap şenliği yaşatmakta. Kitapseverlerin ilgiyle beklediği 23. TÜYAP İzmir Kitap Fuarı, 14 - 22 Nisan 2018 tarihleri arasında yine her zamanki yerinde Kültürpark Uluslararası İzmir Fuar Alanı'nda düzenlenecek.

Girişin ücretsiz olduğu fuar, 14-21 Nisan'da 11.00-20.00, fuarın son gününde ise 11.00-19.00 saatlerinde ziyaret edilebilecek. Geçen yıl 400 binin üzerinde kitapseverin katılımıyla gerçekleşen fuara bu sene katılımın daha yoğun olması bekleniyor.

“Sanata Gözlem” sayfamız olarak bu fuarda biraz hüzünlüyüz. Çünkü İzmir Kitap fuarlarının en çok imza yapan ve çok sevilen yazarı Muzaffer İzgü, ne yazık ki bu fuarda aramızda yok. Kitaplarını okuyarak onu anacağız.

Haldun Taner Müze Evi açıldı

Kadıköy Belediyesi, tiyatro ve edebiyat dünyasının büyük ustası Haldun Taner’in 103’üncü yaş gününde Haldun Taner Müze Evi’nin açılışını yaptı. Yıllar boyunca Kadıköy’de yaşamış, eserlerini Kadıköy’de üreten Haldun Taner’in edebi ve insani kişiliğinin belleklerde diri kalmasını sağlayacak ‘Haldun Taner Müze Evi’ açılışı takdirle karşılandı.

Demet Taner etkinlikte konuştu.

Müze Evi yazarın eşi Demet Taner, yakın dostları Metin Akpınar, Gülriz Sururi, Can Gürzap, Mustafa Pilevneli, Salih Kalyoncu, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ve Kadıköylülerin katılımıyla gerçekleştirildi.117 yıllık tarihi binada Haldun Taner’in kitapları, daktilosu, meşhur şapkası, atkısı gibi eşyalarının sergileniyor, aynı zamanda mekanda edebiyat ve tiyatro sanatına dair etkinlikler gerçekleştirilecek.

Çetin Erokay Litvanya’da

Çetin Erokay

Litvanya’daki sergisine hazırlanan İzmir’in resim sanatında parlayan yıldızı Çetin Erokay, Türkiye’de artık bir çok özel koleksiyonlarda yerini almakta. Fotoğrafta solda yer alan resim, Ankara da bir özel koleksiyonda yerini aldı. Sağda yer alan resim de Antigone Sanat Evi'ndeki koleksiyonda bulunmakta. Sanatçının Litvanya’daki yeni sergisini gönülden kutluyoruz.

Romancı Mehmet Culum doludizgin

Alaçatı’nın gururu Mehmet Culum..

Alaçatılı romancı ve Kıbrıs gazisi Mehmet Culum’un Azap ağa, Kalenin gölgesinde Çeşme ve Alaçatılı romanlarından sonra yeni kitabı “Yengeç Dişi”de yayınlandı. Alaçatı ve Çeşme ekseninde nefis romanlar yazan ve yazdıkları geçmişte yaşananlarla birebir örtüşen Mehmet Culum’un imza günleri bir çok mekanda hızla sürmekte. Culum’un son romanında Kıbrıs’tan Çeşme’ye uzanan bir gerilim teması işlenmekte.

KOLEKSİYON TABLOLARIM

 

Ayten Köse’ye merhaba…

Ayten Köse, İzmir’imizde çok çalışkan ve üretken, kendi çizgisini özenle yaratmış, didine didine sanat dünyasında isim yapmış önemli bir bayan ressam sanatçımızdır. Değerli ve iyi bir insandır…

Bir sergisine gittiğimde bana yaptığı bir karikatürümü sundu, bende onu alıp sanat koleksiyonuma ekledim. Ben de bir resmi yok, ama benim karikatürüm var.Bu da bana yetiyor… Onu, onun ağzından öğrenelim.

1976’da, Mardin’de doğdum. Mardin'de doğdum. 1976 Yılında İzmir Buca Eğitim Enstitüsü'nü bitirdim. 1987’de İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Resim Ana Sanat Dalında desen sınavını ikincilikle kazanarak, Lisans tamamlama programına katıldım. 20 yıl M.E.B. orta öğrenim kurumlarında sanat eğitimciliği yaptım. Rresim dersleri verdim. Duvar resimlemeleri yaptım. Uçurtma Çocuk, İzmir Güzel Sanatlar Merkezi gibi özel eğitim kurumlarında da sanat eğitimciliğimi sürdürdüm. 2002 Yılında "Ayten Köse Şiirli Resimler" adlı albümüm yayımlandı. Bir Dönem Batı Radyo'da "Görselden Sözele" adlı programı sundum. Gesam, Aktivist Sanatçılar Birliği ve Karikatürcüler Derneği üyesiyim.

50'nin üzerinde kişisel sanat etkinliğinde bulundum. Sanat organizasyonları yaptım. Bir o kadar da karma sanat ekinliğine katıldım. Çok sayıda resmim yurt içi ve yurt dışı özel koleksiyonlarda yer almaktadır. Yerli ve yabancı albümlerde de karikatürlerim yayımlanmıştır. Çalışmalarımı İzmir'de bulunan kendi atölyemde sürdürüyorum. Mutluyum.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni kutluyoruz

       

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Kullandığı teknik ve renk anlayışıyla günümüzde çağdaş Türk figür resminin en önemli uygulayıcılarından olan ressam Resul Aytemür’ün resim sergisi 7 Aralık 2018 Perşem...

İstanbul’da başlayıp Gökçeada’da devam eden çiğ köfteci Zekeriya’nın başına gelenlerin komediyle anlatıldığı, 30 Kasım’da sinemaseverlerle buluşan “Hedefim Sensin”, 2...

2018'in en iyi kitapları belli oldu. En çok satan kitaplardan oluşan 2018'in en iyi kitaplar listesine hoş geldiniz.

Yaşar Aksoy'dan Kasım ayı kültür sanat etkinlikleri, Fazıl Say İzmir Süiti, Gılgamış Destancısı Ekrem Kahraman, Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı hizmeti Mustafa Pilevneli ...

Doğayı tuvale taşıyan usta ressam Mustafa Pilevneli’nin Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde 8 Kasım’da açılan sergisi sona eriyor.

Gülten Akın Kimdir? Gülten Akın Şiirleri hangi şiir akımına dahildir? Hangi ünlülüler Gülten Akın şiirlerini bestelemiştir?

Yazarlar
Website Security Test