Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Yaşar Aksoy ve Hanri Benazus Mustafa Kemal Atatürk’ü anlatacak

16.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Medical Park İzmir Hastanesi ve Mövenpick Hotel İzmir işbirliği ile her ay sanat ve iş dünyasından önemli isimlerin konuk olduğu Kent Söyleşilerine bu ay; gazeteci, şair Yaşar Aksoy ile yazar Hanri Benazus konuk oluyor.

Birbirinden değerli bu iki usta ismin ortak noktaları ise ikisinin de tam bir Atatürk sevdalısı olması. Yazar Gülşah Elikbank moderatörlüğünde gerçekleşecek söyleşide, bu iki önemli isim Atatürk ve İzmir’e dair tarihi bilgileri, İzmirliler ile paylaşacak. Dr. Zeki Hozer tarafından projelendirilen Kent Söyleşileri kapsamında düzenlenen etkinlik, Mövenpick Hotel İzmir’de, 20 Kasım Çarşamba günü, saat 19.00’da ücretsiz ve halka açık olacak.

Türkiye’nin en büyük Atatürk fotoğraf koleksiyonu

Aynı gün saat 16.00’da yazar Hanri Benazus’un Atatürk fotoğraflarından oluşan koleksiyonu da Westpark Outlet’deki Medical Park İzmir Sanat Galerisi’nde sergilenecek. Atatürk ve İzmir temalı etkinlikler hakkında bilgi veren Dr. Zeki Hozer; “Yazar Hanri Benazus 1937 yılının 9 Ekim tarihinde, Aydın'ın Ortaklar beldesinde Atatürk'le karşılaşmasını, hayatının en önemli anı olarak nitelendiriyor. Aynı zamanda kendisi Türkiye'nin 4 bin 500 adetle en büyük Atatürk fotoğrafları koleksiyonuna sahip. Bu koleksiyonu ise 20 Kasım günü saat 16.00’da Westpark Outlet’teki sanat galerimizde sergileyeceğiz. Gazeteci, şair Yaşar Aksoy ise İzmir aşkı ile yazılan onlarca kitapla çok değerli bilgileri bizlerle paylaşacak. Kent Söyleşilerinde bu iki usta ismi ağırlamak, bizler için çok gurur verici olacak.” dedi.

Söyleşi sonrasında katılımcılar, Yaşar Aksoy ve Hanri Benazus’un kitaplarını imzalatabilecek.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), İş Bankası Sanat, Borusan Sanat ve Zorlu PSM, yeni pandemili sezonun parametlerini açıkladılar..

Duayen gazeteci Yaşar Aksoy, Kasım ayı kültür sanat yazılarını gazetemiz için kaleme aldı: 4. Eflatun Nuri Ulusal Karikatür Yarışması 2020, Covid – 19 konulu olacak.

İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin Kasım programında yerli ve yabancı eserlerden oluşan konserlerin yanı sıra resital, bale ve anma töreni etkinlikleri de yer alıyor ola...

Kovid-19 salgını nedeniyle, toplum sağlığı için geçici olarak ziyarete kapatılan sergi, randevu ve sınırlı sayıda ziyaretçi şartları ile tekrar kapılarını açıyor.

'KOMÜNİTAS' ‘İzmir Bağımsız Performans ve Kültür Çalışmaları İş Birliği’ projesi, uluslararası özellikle İzmir’de hayata geçiriliyor.

Karşıyaka Sanat Derneği, 6-12 yaş grubu kız-erkek çocuklarımıza piyano öğretme kararı aldı.

Yazarlar
Website Security Test