Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

''Kurumsal Dersler'' yol gösteriyor..

2.8.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Yaşar AKSOY'dan 2019 Ağustos ayı için Kültür - Sanata GÖZLEM.

İş dünyasına küresel modern çalışma ilkelerini sunmakta uzman olan tanınmış halkla ilişkilerci Salim Kadıbeşegil, son kitabı “Kurumsal Dersler” ile patronlar, CEO’lar ve üst düzey yöneticiler için benzersiz bilgilerle donanmış önerilerini sundu.

İş Dünyası’nda son yılların en ilgi çekici kitabı

Kitabın tanıtım sayfasında Salim Kadıbeşegil, iş dünyası yetkililerini şöyle uyarmakta:

“Bir safyası mutlaka sizin için!.. İnsan ömrü göz açıp kapayıncaya kadar bitiyor. 30’lu yaşlara kadar öğreniyoruz, 50’lerimize kadar öğrendiklerimizi kullanıp, “hedef” dediğimiz yerlere ulaşabilmek için çabalıyoruz. Ve 50’lerden sonrası da “vitesi nasıl küçültürüz, nasıl sağlıklı kalırız, yaşamı nasıl uzatabiliriz” kurgusu-çabasıyla geçiyor.

Karakterimiz, bu kurguda başrolü oynuyor. Ama, iş hayatında her şeyi tek başına biz yönetemeyiz. Çünkü bireyler kadar kurumların da karakteri vardır. Patronların ve üst yönetimdeki kişilerin karakterleri o şirketin kültürüdür ve kariyerimizle birlikte yolculuk yapar.

Bu kitap kurum karakterlerinin kariyerimizin nerelerine dokunduğu ile ilgili örnek olaylarla dolu. Madem yaşamın bütünü, adına “iş” dediğimiz diploma vermeyen bir üniversite, o halde yaşadıklarımızdan karakterimize uygun ve tabii mümkünse “mutlu sonla” bitecek dersler çıkarabiliriz.

Bir sayfası mutlaka sizin için!..”

 

Salim Kadıbeşegil

Salim Kadıbeşegil bir meslek duayeni olarak kitapları, etkinlikleri ve özellikle genç kuşakların katıldığı konferansları ile iş dünyasının sırlarını anlatmakta.

Salim Kadıbeşegil, bir eski gazeteci ve tanınmış bir halkla ilişkiler uzmanı. Türk  iş dünyasında "itibar yönetimi” konusunun gündeme gelmesini ve bu konunun bir model olarak yönetilmesinin öncülüğünü yapan Salim Kadıbeşegil'in iletişim mesleğinin geneli ile ilişkili 6 kitabı bulunuyor. Kendi danışmanlık şirketi ORSA Stratejik İletişim Danışmanlığı kanalıyla ülkemizde sektörünün önde gelen şirketlerine kurum itibarı, sürdürülebilir kalkınma, kurumsal sorumluluk ve kriz iletişimi yönetimi alanlarında hizmet veren Kadıbeşegil aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesinde iletişim dersleri verdi. Salim Kadıbeşegil 2007 yılından bu yana Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği'nde aktif olarak görev yapmanın yanısıra, Buğday Ekolojik Dönüşüm Derneği ve Global Reporting Initiative üyesi. 

 

Heyamola Yayınları’ndan dev proje...

İzmililer semt tarihlerini yazıyor

İzmirim dizisi tüm yazarları toplu halde

10 yıl önce Heyamola Yayınları tarafından başlatılan “Türkiye’nin Kentleri” projesine, ’İzmirim’ dizisi ile devam edildi.

2011 yılında Heyamola Yayınları tarafından yayımlanan “İzmirim” kitap dizisi, İzmir’in kırk beş semti, kendini İzmir şehrine adamış olan sanatçı Fergül Yücel koordinatörlüğünde İzmirli kırk beş farklı edebiyatçı-yazar tarafından kaleme alındı. 2019 yılında otuz yeni yazar ve otuz yeni eserle, dizideki kitap sayısı yetmiş beşe yükseliyor. Okurla buluşan toplam yetmiş beş kitaplık bu dizi, hem İzmir için bir ilk olması, hem de İzmir’in köklü kent halk kültürüne bir armağan olması açısından yüksek değer taşıyor.

Heyamola Yayınları yetkilileri, İzmirim kitap dizisinin 75 kitapta kalmayacağını, henüz yazılmayan yüzlerce semt ve mahalle olduğunu belirterek İzmirli yazarların tarih yazmaya devam edeceğini belirtti.

Yayın yönetmeni Ömer Asan tarafından başlatılıp sürdürülen ve Heyamola Yayınları markasıyla 2009 yılında İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansına sunulan İstanbulum projesi 80 kitap, yine seksen yazar tarafından kaleme alınarak yayınlandı. İstanbulum projesi Ajans tarafından gerçekleştirilen toplam 2.500 başvuru içerisinde akılda kalan ilk beş projeden biri olarak seçildi.

Devamında İzmirim adlı projeyi gündeme alan Heyamola, İzmir’le ilgili toplam 45 kitap yayınladı. Trabzon’un 25 ilçe / semti kaleme alındı ve yayınlandı. Heyamola, Kayseri projesinde 30 semt ve otuz yazar, son olarak da 30 Adana kitabı yayınlayarak ilçeler ve semtler dizisi sürdürmektedir.

Gazeteci Tayfur Göçmenoğlu, Buca’yı yazdı

Dr. Eren Akçiçek yine usta kalemini konuşturdu

Gazeteci Neslihan Perşembe, Bayramyeri’ni yazdı

Tanınmış Yük. İnşaat Mühendisi Uğur Belger, Alsancak semtinin ucu Punta’yı yazdı.

 

Picasso geliyor.. Müthiş bir buluşma..

Picasso’nun yapıtları dünya şaheseridir.

Picasso

Picasso'nun eserleri İzmir'de sergilenecek.. Dünyaca ünlü ressam Pablo Picasso'nun eserleri İzmirliler ile buluşuyor.

Arkas Sanat Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Akdeniz'e kıyısı olan ülkelerdeki önemli kurumların yer aldığı "Picasso-Méditerranée Projesi" kapsamında düzenlenen sergiler serisinin Türkiye bölümüne Arkas Sanat Merkezi ev sahipliği yapacak.

Organizasyonun kapanış sergisi olma özelliği de taşıyan "Picasso & Gösteri Sanatı" isimli sergide, Picasso'nun gösteri dünyasını konu aldığı birçok önemli tablosu, tasarladığı kostümler, eskizler, heykeller ve yaşamına dair fotoğraflar aracılığıyla gösteri sanatlarının Picasso'nun sanatına olan etkisi mercek altına alınacak. Picasso'nun sahne sanatlarına yönelik çalışmalarını kapsayan, küratöryel bir kurguyla oluşturulan sergide, ünlü ressamın sanat yaşamını etkileyen gösteri dünyasının kapıları da aralanmış olacak.

Paris Picasso Müzesi, Fondation Julio Gonzalez, Opera Garnier ve Brüksel'de yer alan Kontaxopoulos-Prokopchuk Koleksiyonu'ndan 83 eserin olduğu sergide, sanatçının yazarlar, şairler ve müzisyenler gibi pek çok sanatçıyla sürdürdüğü yakın bağları belgeleyen fotoğraflar da yer alacak. Sergi, 18 Eylül 2019 - 05 Ocak 2020 arasında Arkas Sanat Merkezi'nde gezilebilecek.

 

70 kuruşa satın alındı, 5.2 milyon liraya satıldı..

10 – 735 bin sterlinlik satranç taşı

İskoçya'da 1964'te bir antikacının 5 sterline (yaklaşık 36 lira) aldığı satranç taşı, Londra'daki Sotheby's Müzayede Evi'nde 735 bin sterline (yaklaşık 5,2 milyon lira) alıcı buldu.

BBC'nin haberine göre, İskoçya'da 1964'te bir antikacının birkaç sterline aldığı ve yıllarca çekmecede sakladığı satranç taşı, Sotheby's Müzayede Evi'nde düzenlenen açık artırmada 735 bin sterline satıldı.      

Kayıp olan 5 Lewis satranç taşından biri olduğu ortaya çıkan, deniz aygırı dişinden yapılmış ve 8,8 santimetre uzunluğundaki satranç taşının kim tarafından satın alındığı açıklanmadı. 

Sotheby's Müzayede Evi'nden yapılan açıklamada, 900 yıllık Lewis satranç taşlarından olan parçanın temmuzda yapılacak açık artırmada 600 bin sterlin (yaklaşık 4,2 milyon lira) ila 1 milyon sterline (7,1 milyon lira) satılmasının beklendiği kaydedilmişti.    

Satranç taşını satan Edinburghlu aile, antikacı olan büyükbabalarının 1964'te 5 sterline aldığı Orta Çağ'dan kalma satranç taşını çekmecede bulmuştu.

12. veya 13. yüzyılda Norveç'te yapıldığı tahmin edilen satranç takımının taşları Londra'daki British Museum'da ve Edinburgh'taki İskoçya Ulusal Müzesi'nde bulunuyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Duayen gazeteci Yaşar Aksoy, Mayıs ayı kültür sanat etkinliklerini gazetemiz için kaleme aldı.

Duayen gazeteci Yaşar Aksoy, 2020 yılı Nisan ayı Kültür-Sanat etkinliklerini Gözlem'e yazdı. Yaşar Aksoy, Koronavirüs (Kovid-19) pandemisi karşısında müzelerin interne...

Duayen gazeteci Yaşar Aksoy'un gazetemiz Gözlem için Mart ayı Kültür-Sanat yazılarını yayınladı.

Emekli Koramiral Ekmel Totrakan, Haluk Cecan Anısına İzmir Türk-Amerikan Derneği salonunda açılan “Sessiz Dünyada Sanat ve Ölü Doğa” sergisi 13 Mart tarihine kadar san...

Seçkin sanat eserlerinin sergilendiği Artopol Sanat Galerisi, 10 Mart, Salı günü 42 Maslak Shopping Mall’da “Union by Artopol” ve “Yiğit Yazıcı Workshop” grup sergisiy...

VakıfBank Kültür Yayınları’nın Türkçe’de ilk kez yayımladığı “21 Kedide Sanat Tarihi” isimli kitap, okuru sanat tarihinde sıra dışı bir yolculuğa çıkarıyor. Bunu yapar...

Folkart Gallery, 2020 yılının ilk sergisinde Paris Ekolü’nün özgür ve özgün paleti Fikret Muallâ’ya ev sahipliği yapıyor. ''Yalnız ve Yaralı Bir Hayat: Fikret Muallâ''...

Yazarlar
Website Security Test