Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Kadınlar evlerinden ''sanal sekreter'' olabilecek

25.10.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Türkiye’de Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinin Koordinatör olduğu Flexwork Projesi , AB Erasmus Plus programı çerçevesinde yürütülüyor.

Projede, Türk ortaklarla beraber, İspanya, İtalya, Polonya, Slovakya ve Romanya da ortak olarak bulunuyor. Proje dışarıda çalışamayacak durumda olan kadınlara sanal sekreterlik eğitimi vererek, onları evlerinde bağımsız – serbest çalışmaları için hazırlamayı amaçlıyor.

Böylece Covid-19 salgını öncesinde, fiziki çalışma koşullara uyum sağlayamayacak durumda olan inaktif kadınların evden çalışmaları için tasarlanmış olan proje, Covid-19 salgını ile evden çalışmanın tercih edildiği süreçte daha geniş bir kitleye hitap edebilecek.

FlexWork projesi, ev ortamında yapılabilen temel sanal sekreterlik için bir hazırlık eğitimi sunuyor. Internet ortamında online olarak ulaşılabilecek eğitim paketlerinde, sanal sekreterlik için gerekli beceriler adım adım anlatılıyor. Sosyal medya yönetimi, web pazarlaması, toplantı ve etkinlik planlama, web tasarımı gibi faaliyetler için temel bilgiler, anlaşılır ve eğlenceli bir biçimde sunuluyor.

Proje ayrıca, bu sahada daha önce çalışmış ve/veya tecrübe sahibi kadınları da "Rehber- Öğretici" olarak motive etmeyi amaçalıyor. Bu yolla, FlexWork projesi, tecrübe sahibi kadınların da bu birikimlerini kullanarak bir yandan ev-ofis ortamına yeni girenlere bir tür sanal danışmanlık yapmalarının, hem de bu yolla kendilerinin de gelir sahibi olmalarının önünü açmayı hedefliyor.

Evden sanal sekreterlik yapmak için eğitim almak isteyenlerin, bu proje kapsamında 2021 Ocak ayından itibaren "www.Flex-Work.eu" adresinden kaydolabileceği belirtiliyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından lisans öğrencilerine yönelik başlatılan C Stajyer Araştırma Burs Programı’ndan (STAR), üç Yaşar Ün...

İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin (İEÜ) 14 öğrencisi, TÜBİTAK’ın gençleri Ar-Ge faaliyetlerine yönlendirmek ve bilimsel çalışmalara teşvik etmek amacıyla başlattığı Stajy...

Bilim Kurulu Üyesi Dr. Kayıpmaz, EGİKAD ile buluşarak, “2021 yılı sonunda yerli aşılar kullanılabilecek”açıklamasında bulundu.

Yaşar Üniversitesi İşletme Fakültesi Lojistik Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yiğit Kazançoğlu ve Araştırma Görevlisi Yeşim Deniz Özkan Özen’in makaleleri, uluslarara...

Yaşar Üniversitesi Mimarlık Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Arzu Cılasun Kunduracı’nın, yaşlıların yaşam alanlarını mimari bakış açısıyla ele aldığı projesi, TÜBİTAK’tan dest...

Yaşar Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencileri, im2020 İçmimarlık Öğrencileri Proje Yarışması’na damga vurdu.

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), birçok alanda başarı çıtasını yükseltti.

Yazarlar
Website Security Test