Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Kırsaldaki kadınlar Covid-19 döneminde evlerinden e-girişimci olabilecek

25.10.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

AB Erasmus Plus programı kapsamında yürütülen F2F Trust projesi, özellikle kırsal kesimde yaşayan kadınları hedefliyor. Hobisi olan kadınların mentör desteğiyle evlerinden e- girişimci olma fırsatına kavuşmalarını amaçlayan projede; keyifli, basit, kullanıcı dostu eğitim içeriği hazırlandığı belirtiliyor.

Yaşanan Covid 19 salgını ile evden çalışmanın nerdeyse bir yaşam biçimine dönüştüğü bugünlerde uzaktan üretim/uzaktan satış yöntemlerinin öğretilmesi amaçlanıyor.

Proje, iş hayatında, özellikle elişi ve sanal satış/pazarlama konularında deneyimli mentörler (yol gösterici,rehberler) ile hobilerini işe dönüştürmeye istekli kadınların bir araya gelmesini hedefliyor. Bu grupların projede oluşturacakları sinerjinin kadın dayanışmasının iyi bir örneğini oluşturması bekleniyor.

Türkiye’de Mersin Üniversitesinin koordinatör olduğu F2F Trust Projesinde, Romanya, Litvanya, Slovakya ve Polonya’dan ortak ülkeler yer almaktadır. Türkiye’den Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinin de ortak olduğu projede eğitim programının internet ortamında- online sürdürüleceği belirtiliyor.

 Girişimcilik becerilerini geliştirmek isteyenlerin 2021 yılı ocak ayından itibaren "www.f2f-trust.eu/"  sitesine kayıt yaptırabileceği de bildiriliyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından lisans öğrencilerine yönelik başlatılan C Stajyer Araştırma Burs Programı’ndan (STAR), üç Yaşar Ün...

İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin (İEÜ) 14 öğrencisi, TÜBİTAK’ın gençleri Ar-Ge faaliyetlerine yönlendirmek ve bilimsel çalışmalara teşvik etmek amacıyla başlattığı Stajy...

Bilim Kurulu Üyesi Dr. Kayıpmaz, EGİKAD ile buluşarak, “2021 yılı sonunda yerli aşılar kullanılabilecek”açıklamasında bulundu.

Yaşar Üniversitesi İşletme Fakültesi Lojistik Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yiğit Kazançoğlu ve Araştırma Görevlisi Yeşim Deniz Özkan Özen’in makaleleri, uluslarara...

Yaşar Üniversitesi Mimarlık Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Arzu Cılasun Kunduracı’nın, yaşlıların yaşam alanlarını mimari bakış açısıyla ele aldığı projesi, TÜBİTAK’tan dest...

Yaşar Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencileri, im2020 İçmimarlık Öğrencileri Proje Yarışması’na damga vurdu.

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), birçok alanda başarı çıtasını yükseltti.

Yazarlar
Website Security Test