Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir Ekonomi, memnuniyet araştırmasında A kalite üniversite çıktı

24.7.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), Türkiye’deki 192 üniversitede eğitim gören 39 bin 386 öğrencinin katılımıyla yapılan memnuniyet araştırmasında, “A” unvanı almaya hak kazandı.

İEÜ, Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı’nın (ÜNİAR) gerçekleştirdiği çalışmada, Türkiye genelindeki vakıf üniversitelerinin memnuniyet sıralamasında 10’uncu oldu. İzmir Ekonomi Üniversitesi, devlet üniversitelerinin dahil edildiği genel değerlendirmede ise 19’uncu sırada yer aldı.

Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması (TÜMA) 2020’de, öğrencilerin tatminkarlık düzeyine göre üniversitelerin sıralanması amaçlandı. Genel değerlendirmenin yanı sıra 6 ayrı kategori üzerinde yapılan araştırmada İEÜ, öğrencilerin beklentilerini üst düzeyde karşılayan üniversitelerden biri olarak gösterildi. İzmir Ekonomi Üniversitesi, “Öğrenim deneyiminin tatminkarlığı” kategorisinde “A artı”; “Yerleşke ve yaşamının doyuruculuğu”, “Akademik destek ve ilgi”, “Kurumun yönetim ve işleyişinden memnuniyet”, “Öğrenme imkan ve kaynaklarının zenginliği”, “Kişisel gelişim ve kariyer desteği” kategorilerinde ise “A” unvanı aldı.

EGE’DE İLK SIRADAYIZ

İEÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Aşkar, 2018 yılında 29 bin 161, 2019’da ise 32 bin 252 tercih sayısına ulaştıklarını belirterek, en çok tercih edilen vakıf üniversiteleri sıralamasında Türkiye'de 10'uncu, Ege Bölgesi’nde ise birinci konumda olduklarını söyledi.

Uzaktan eğitimi Türkiye’de en iyi veren üniversitelerin başında geldiklerini dile getiren Prof. Dr. Aşkar, “Pandemi süreci, eğitimi de doğrudan etkiledi. Teknolojik altyapısına yatırım yapan, çağın gerekleri doğrultusunda kendini geliştiren üniversiteler, uzaktan eğitim döneminde de ön plana çıktı. Türkiye’de; Blackboard Learn, Blackboard Collaborate Öğrenme Yönetim Sistemi ile Panopto Ders Kayıt ve İzleme Sistemi’ni kapsayan eğitim teknolojilerini aynı anda kullanan tek üniversiteyiz. Uzaktan eğitimde, gururla söylüyorum ki farkımızı ortaya koyduk. Pandemiden önce de zaten üniversitemizi, öğrencilerimizin talepleri doğrultusunda yeniledik. Garantili staj, kesintisiz burs gibi birçok imkanı öğrencilerimize sunduk. Ortaya çıkan araştırma sonuçları da doğru adımlar attığımızı bizlere gösterdi” dedi.

8 DİLİN KONUŞULDUĞU KAMPÜS

Prof. Dr. Aşkar, sözlerini şöyle sürdürdü: “8 dilin konuşulduğu kampüsümüz ve tamamı yurt dışı tecrübesine sahip akademisyen kadromuzla, dünya çapında insan kaynağı yetiştiren sayılı üniversiteden biriyiz. İzmir Ekonomi Üniversitesi olarak, tüm teknolojik hamlelerimizi ve gelecek 50 yıla ilişkin planlamamızı bu doğrultuda yaptık, akademisyen kadromuzu buna göre oluşturduk. Yenilikçi vizyonumuzla donanımlı gençler yetiştirmek, ülkemize değer katmak için çalışmaya devam edeceğiz.”

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Yaşar Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Uğur Oral’ın Türkiye’de ve Yunanistan’da eş zamanlı olarak gerçekleştirdiği araştırma iki toplumun birbirleri hakkındaki görüş...

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Sinema ve Dijital Medya Bölümü’nden bu yıl mezun olan Çağıl Saydam, yalnız yaşayan bir kadının evde kendi kendine kurduğu diyalogları ...

Dokuz Eylül Üniversitesi bünyesinde Türkiye’nin ilk Bayrakbilim ve Türk Bayrakları Müzesi açıldı.

İzmir’in düşman işgalinden kurtarılarak Kurtuluş Savaşı’nın zaferle taçlandığı tarih olan 9 Eylül’ün 98’inci yıl dönümünde, birbirinden özel etkinliklere imza atılacak.

Yaşar Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi Film Tasarım Bölümü öğrencilerinin karantina sürecinde uzaktan eğitimle gerçekleştirdikleri projeler, çevrimiçi sergi haline...

Sayıları 2019 sonu itibarıyla ülke genelinde 3 bin 285’e kadar ulaşan rüzgar türbinlerinin geleceğine ışık tutacak proje, TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazandı.

Ege Üniversitesi’ndeki lojmanların bulunduğu ormanlık alanda yüzlerce ağaç kesildiği bildirildi.

Yazarlar
Website Security Test