Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İYTE Çocuk Üniversitesi ilk mezunlarını verdi

5.2.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsüne bağlı olarak kurulan; Rektör Prof. Dr. Yusuf Baran’ın öncülüğünde ve Öğretim Üyelerinin desteğiyle hayata geçirilen İYTE Çocuk Uygulama ve Araştırma Merkezi (İYTE Çocuk Üniversitesi), ilk mezunlarını verdi.

Çocuklarımızın potansiyellerini fark etmelerini sağlamak ve gelecekteki öğretim ortamlarını şekillendirmelerine destek olmak amacıyla İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü kampüs alanında kurulan İYTE Çocuk Üniversitesi, ilkokul ve ortaokul çağında 8-14 yaş aralığında 70 öğrenciye eğitim verdi.

“Çocuklarımızın gelecekleri adına bize yeni bir hikâye lazım” mottosu ile eğitimine başlayan İYTE Çocuk Üniversitesi, çocukların yarıyıl tatilinde temel bilimlere girişin yanı sıra atölye çalışmalarıyla eğlenceli bir dönem geçirmesi sağlandı. Endüstri 4.0 ve modern eğitim gereksinimlerine uygun, birbirleri ile ilişkili bilim, teknoloji, felsefe, sosyoloji, psikoloji, sanat ve spor gibi farklı disiplinlerden 8-14 yaş grubu çocukların yaşlarına uygun, temelinde ulusal ve uluslararası literatür bilgisinin yer aldığı 18 ders içeriği İYTE Öğretim Üyeleri tarafından özenle hazırlandı. İki hafta süren eğitimde Oyun Tasarımı, Moda Tasarımı, Geometrik Tasarım, Yazılım Bilimine Giriş, Gastronomi, Tinkercad, Düşünce Eğitimi, Problem Çözümüne Giriş, Beyin ve Hafıza, Wellness-Pliometrik Eğitimler, Mindfulness, ORFF Eğitimi, Mandala, Düşümdeki Masalı Çiziyorum, Hayatımızdaki Ekonomi, Malzeme Bilimi, Genetik Bilimi (Moleküler Biyoloji), Fotonik gibi modern yüzyıla uygun bilgi ve becerileri kazandırabilecek multidisipliner eğitimler verildi. İki haftalık eğitimlerinin sonunda öğrenciler sertifikalarını ders veren eğitmenlerinden, ders veren eğitmenler de teşekkür belgelerini Rektör Prof. Dr. Yusuf Baran’ın elinden aldı.

Eğitim alanında oluşturulan iş birlikleri ile hızlı bir şekilde yol alan İYTE Çocuk Üniversitesinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile yapılan eğitim işbirliği gereği 20 öğrencinin de ücretsiz olarak eğitime katılması sağlandı. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, İzmir’e ve ülkemize, yetiştirdiği insan kaynakları ile katkı sunmaya, bugünü ve geleceği aydınlatmaya devam edecek.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Yaşar Üniversitesi Mimarlık Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Arzu Cılasun Kunduracı’nın, yaşlıların yaşam alanlarını mimari bakış açısıyla ele aldığı projesi, TÜBİTAK’tan dest...

Yaşar Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencileri, im2020 İçmimarlık Öğrencileri Proje Yarışması’na damga vurdu.

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), birçok alanda başarı çıtasını yükseltti.

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), Avrupa Komisyonu tarafından 7 yıl süreyle akredite edildi.

Türkiye'nin denizlerdeki gücünü pekiştirmeyi hedefleyen Mavi Büyüme Stratejisi'ne uygun olarak; sualtı kültür mirasının araştırılması ve kayıt altına alınması amacıyla...

Lojistiğin doğaya ve çevreye yaptığı zararlı etkileri, yeşil lojistik konusunda eğitim vererek engellemeyi ve sektörde “Yeşil Lojistik Yöneticileri” yetiştirmeyi amaçl...

Türkiye’de Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinin Koordinatör olduğu Flexwork Projesi , AB Erasmus Plus programı çerçevesinde yürütülüyor.

Yazarlar
Website Security Test