Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

DEU Spor Bilimleri Fakültesi Seferihisar binası yeniden hizmette

16.10.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Dokuz Eylül Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nin Seferihisar’da bulunan binası yeniden hizmete alındı.

Dokuz Eylül Üniversitesi’nin Seferihisar’da bulunan ve bir süredir atıl olan bina yapısal iyileştirmeler ve düzenlemelerin ardından yeniden hizmetine alındı. Bina 3 ay gibi kısa bir sürede yenilenerek eğitim faaliyetine uygun hale getirildi. İnteraktif eğitimlere olanak sağlayan teknik altyapıya sahip sınıflar, bilgisayar laboratuvarı, egzersiz fizyolojisi laboratuvarı, antrenman stüdyoları bulunan bina bu yıl Spor Bilimleri Fakültesi’nin 1. Sınıf öğrencilerinin kullanımına sunuldu. Binanın açılış törenine Rektör Prof. Dr. Nükhet Hotar, Dokuz Eylül Üniversitesi Senato Üyeleri, Seferihisar ilçe protokolü, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, Türkiye’nin spor bilimleri alanındaki en saygın kurumlarından biri olan Dokuz Eylül Üniversitesinin, güçlü akademik ve idari kadrosu, nitelikli eğitim altyapısı, ulusal ve uluslararası başarılara imza atan sporcuları ile gurur kaynağı olduğunu belirterek, “Nitelikli bir insan gücüne ve teknik altyapıya sahip kurumumuz, bu alandaki bilimsel çalışmalarına önümüzdeki dönemde de devam edecek; ülkemizin tanıtılması ve sporun yaygınlaştırılmasında noktasında ciddi sorumluluklar üstlenecektir” dedi.
Dokuz Eylül Üniversitesi’nin, İzmir’in 14 farklı noktasındaki yaygın eğitim ağıyla öğretim ve araştırma faaliyetlerini sürdürdüğünü belirten Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Son derece geniş bu hizmet ağı içinde Balçova’daki mevcut binamızda, Antrenörlük Eğitimi ile Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümlerinde aktif öğretim yapılmaktadır. Ulusal ve uluslararası müsabakalarda başarılara imza atarak bizleri gururlandıran fakültemizin yeni ve gelişmiş imkanlara sahip olması adına Seferihisar’da bir süredir atıl durumda bulunan binamızı fakültemize tahsis etmeye karar verdik. Hocalarımızın ve sporcularımızın da fikirlerini alarak, projelerimizi oluşturduk. Hemen ardından fakültemize bu yıl kaydolma ayrıcalığını yakalayan evlatlarımız için bu binamızı hazır hale getirdik” diye konuştu.

TEMEL ATMA TÖRENİ ÇOK YAKINDA
Yönetim olarak üniversiteye hem spor kompleksi hem de laboratuvar kazandırılması amacıyla birtakım planlamalar yaptıklarını söyleyen Hotar, “Daha hızlı olması açısından öncelikle Egzersiz Fizyolojisi Laboratuvarını oluşturduk. Birazdan açılışını da yapacağımız bu birimimize, geçtiğimiz yıl elim bir kaza sonrası aramızdan ayrılan değerli hocamız Prof. Dr. Gürbüz Büyükyazı’nın ismini verdik. Bu vesileyle kıymetli hocamızı bir kez daha rahmetle anmak istiyoruz. Diğer planımız ise spor kompleksi inşa etmekti. Sonuçta eğitim ile uygulamanın iç içe olacağı bir yapı oluşturmamız gerekiyordu. Bunun için en uygun yerin yine burası olduğuna karar verdik. Tesisin inşası için fiziki imkanımız olduğundan, projelendirme aşamasını hızlı şekilde tamamladık. Bu süreçte Seferihisar’ın sevilen ismi, eğitim gönüllüsü Necat Hepkon beyefendi ise planlarımızı duyarak üniversitemize, içinde eğitim binası, kapalı spor salonu ve yüzme havuzu bulunan spor kompleksi için destekte bulunmak istediklerini belirttiler. Bizleri de son derece mutlu eden bu açıklamanın ardından kendileriyle bir protokol yaparak, işi resmiyete döktük. Dolayısıyla çok yakın bir zamanda buranın temelini de hep birlikte atarak, bütün unsurları bir arada olan fakültemiz için ilk adımı atmış olacağız” dedi.

“SEFERİHİSAR’DAN DÜNYAYA AÇILACAĞIZ”
Spor tesisinin devreye girmesiyle henüz öğrenci almayan Rekreasyon Bölümü ve Spor Yöneticiliği Bölümü ile fakültenin çalışma alanlarının genişletileceğine işaret eden Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Fakültemizi ise kademe kademe buraya taşıyarak, milli sporcularımızı Seferihisar’da yetiştirmeye başlayacağız. Böylece ilçenin kaderini de değiştirecek, ülkemiz ve bölgemiz adına yeni kazanımlar sağlayacağız. Başta esnafımız olmak üzere yerel dinamiklerle bölgeyi sporla kalkındıracak; burada bulunmanın bütün avantajlarından yararlanacağız. Bir bilim insanı olarak, buradaki hocalarımızın, sporcularımızın ve mesai arkadaşlarımızın çok daha iyisini yapacaklarına gönülden inanıyorum. Bunu yaparken de üniversitemizin bütün olanaklarını, sizlere sunacağız. Konaklamadan ulaşıma kadar; bütün ihtiyaçlarınız düşünerek hazırlıklarımızı tamamladık. Seferihisar’dan yola çıkarak dünyaya yeniden açılacağız” ifadelerini kullandı.
Dekan Prof. Dr. Mehmet Güçlü ise, “Rektörümüz Prof. Dr. Nükhet Hotar’ın destek ve gayretleri ile yeni okul binamıza kavuşmuş bulunmaktayız. Bağışçımız hayırsever ve Seferihisar sevdalısı Necat Hepkon’un destekleri ile okulumuzun arka bahçesinde iki kat üzerine yüzme havuzu ve kapalı spor salonumuzla öğrencilerimize daha iyi ve daha kaliteli eğitim vereceğiz. Binamızın bu kadar kısa sürede yenilenmesinde ve spor kompleksinin hayata geçirilmesinde emek verenlere eğitimci kadromuz ve öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Prof. Dr. Nükhet Hotar ve katılımcılar kurdele keserek açılışını gerçekleştirdikleri binayı gezdi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ege Üniversitesinin kuzey sınırında yapımı tamamlanan Bilal Saygılı Camii’nde, EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, İzmir İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan’la yapımı üstlene...

Uluslararası ödüllü çocuk piyanist Nehir Özzengin, 26. Türkiye Bilişim Derneği(TBD)-HALICI Bilgisayarla Beste Yarışması’nda çocuk ve gençler için yazdığı ‘Umuda Haykır...

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), gençlerin vergi ile ilgili farkındalığını arttırmak ve yapılan son yenilikler hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamak amacıyla ‘Vergi...

Ege Üniversitesi Bornova Kampüsü içinde inşaatı devam eden İzmir Merkez Öğrenci Yurdu şantiyesinde bir kaza oldu.

Ege Üniversitesi Engelli Çocuklar Rehabilitasyon ve Eğitim Parkı Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde ''Boccia'' etkinliği düzenlendi.

Yaşar Üniversitesi tarafından ''Akıllı Sistemlerde Yenilik ve Uygulamaları Konferansı'' düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak katılan Elektral A.Ş Yönetim Kurulu Baş...

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), Türkiye’de hızla büyüyen ve 2023 yılında 2,5 ile 10 milyar dolar arasında ihracat hedefleyen oyun geliştirme sektörüne, gençlerin ilg...

Yazarlar
Website Security Test