Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Taraftarlar Galatasaray Lisesi'ne yürüdü

24.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Galatasaray taraftarı Galatasaray Lisesi'ne yürüyerek Galatasaray Lisesi'nin genel kurulda aldığı ''Başkan Mustafa Cengiz'i ibra etmeme'' kararını protesto etti.

Galatasaray taraftarı, Galatasaray Lisesi'ne yürüdü. Taraftarlar Galatasaray Lisesi yönetiminin genel kurulda aldığı kararı protesto etti.

Mustafa Cengiz'i ibra etmeme kararı alınan genel kurul sonrası Galatasaray'da yeni yönetimin seçilmesi için 30 gün içinde seçime gidilmek zorunda. Ayrıca ibra edilmediği için Mustafa Cengiz yeniden başkan adayı olamayacak.

Galatasaray taraftarı Mustafa Cengiz yönetiminden memnun olduğu için Cengiz'in bırakmasını istemiyor. Bu nedenle sabah saatlerinden itibaren sosyal medyada geniş bir kamuoyu var. #LiseciZihniyetinizBatsin ve #GalatasaraydaDarbeyeHayır hastag'leri ile taraftarlar tepkilerini koyuyor. Akşam saatlerinde ise Galatasaray Lisesi önünde Mustafa Cengiz lehine slogan atıldı.

Galatasaray Sözlük'te genel kurulda alınan kararlara ilişkin bildiri yayınlandı. İşte o bildiri:

"1)Musfata Cengiz 23 Mart 2018 Mali Genel Kurulu’nda ibra edilmemesi sonrasında hukuk savaşı başlatmalıdır. Bunu kendi onuru ve gururu için değil Galatasaray için gerçekleştirmelidir. 358 kişinin milyonları alaya alıp Galatasaray’ın altına dinamit döşemesini engellemek adına vereceği bu hukuk savaşı CAS’da verdiğinden daha önemlidir. Görecek ki Galatasaray taraftarı milyonlarla arkasında olacaktır. Öte yandan hukuk da Mustafa Cengiz’in arkasındadır. 

2)Fatih Terim sıradan bir teknik direktör değildir. Galatasaray taraftarının vicdanı, Galatasaray taraftarının gönlünü verdiği imparatordur. Yol göstericidir. Böyle bir ihanete karşı aktif rol alması milyonlarca taraftarın beklentisidir.

3)Galatasaray Lisesi mezunu 358 lisecinin Galatasaray taraftarını, Galatasaray taraftarının iradesini yok sayması, statükocu tutumlarıyla küçük görmesi, aşağılaması asla kabul edilemez. Galatasaray taraftarına duvar kenarında yürüyen hamamböceği muamelesi yapılamaz. Üzerine basıp ezmek mümkün değildir. Galatasaray taraftarı cebini değil Galatasaray’ın başarısını düşünür. Galatasaray’ın geleceğini aydınlık görmek ister. Son yılların en iyi başkanı Mustafa Cengiz’in ibra edilmemesinden sonra Galatasaray taraftarı statükocu lisecilerin kendisinin daha fazla aşağılanmasına izin vermeyecektir.

4)İdari yönden Mustafa Cengiz’i ibra etmeyen 358, eğer bu kulüp üzerinden rant sağlamak niyetinde değilse, soygun düzenini getirip sırtlan gibi bunun bir parçası olma gayretinde yalakalık yapmıyorsa eğer Mustafa Cengiz’in idari başarısızlıklarını saymalıdır. Tabi ki bu başarısızlıklar objektif açıdan değer taşımalıdır. Genel kurulda dinlediğimiz safsatalardan olmamalıdır. Mesela bu sezon kulübün kara geçilmesi bir mali başarıdır. Ama doğru idarenin getirdiği bir mali başarıdır. Ancak daha da önemlisi finansal fair play anlaşmasına uyamamış camiamızın UEFA ile yeni bir anlaşma imzalamayı becermesi, daha sonrasında bu anlaşma büyük tepki görünce gözden geçirilmesine yönelik alınan kararı CAS nezdinde iptal ettirmesi ise bu kulüp tarihindeki en büyük idari başarılardan biridir. Nitekim Kulüpler Birliği açıklaması karşısında sergilenen tutum, kavga ortamı yaratmadan süreç içerisinde o açıklamaya imza atan her bir kulübün küçük düşmesini sağlayarak tepki vermek, koca açıklamanın sahipsiz kalmasını sağlamak apayrı bir idari başarıdır.

Kendini ayrıcalıklı gören bir takım lümpen züppeler İstanbul Boğazı’nda Malibusunu yudumlarken Galatasaray hakkında, Galatasaray taraftarı hakkında, Galatasaray yönetimi hakkında, Galatasaray’ın geleceğini etkileyecek böyle bir karar alamazlar.

İçlerinde başka takım taraftarının da bulunduğu 358 kişi bu kulübü uçuruma sürükleyecek kararları sevinç nidalarıyla alabilmekteler. Ne ilginçtir ki ibrasızlık oyu veren kişilerle kongrede kendine yer edinebilmiş başka takım taraftarlarının tamamı aynı safta yer almışlardır. Şiarı “Fikri hür, vicdanı hür, irfani hür Galatasaray” olan camia oylarını, iradelerini, karar verme haklarını devretmiş zombi genel kurul üyeleri yüzünden isimleri herkesin malumu bir takım “abilerin” elinde oyuncak olmuştur. Bu abilerin en tanıdık örneği kendilerine adam diyen futbolculardır. prim uğruna Milli Takımı yakmaktan beis görmeyen adamlar ve rant uğruna Galatasaray’ı ateşe atmaktan çekinmeyen abiler. Gelinen son nokta göstermiştir ki Galatasaray’a artık akla, mantığa, modern çağa uygun yeni bir tüzük gerekmektedir.

Bu kulüp küçük olsun, bizim olsun zihniyetinden, sağlık raporu almadan devlet dairesinde imza atamayacak kişilerin dar vizyonlarından, 358 kişinin biraraya gelip çıkar odağı oluşturabildiği genel kurullardan sıyrılmalı ve geleceğe koşmalıdır.

Bu sadece 23 mart 2019 olağan mali genel kurul meselesi değildir. Olağanüstü sonuçları olmuştur. Tüzük değişikliğini zaruri kılan senelerin kangreninin geldiği noktayı açıkça milyonların gözüne sokmuştur.

Unutulmasın ki an itibarıyla 30 milyon Galatasaray taraftarı bu kararın, bu zihniyetin külliyen karşısında. buna ne tüzük dayanabilir, ne de lisenin duvarları.

Galatasaray taraftarı 23 mart 2019 tarihinde alınan ibrasızlık kararının hukuk mücadelesi ile ortadan kalkması ve hain seslerin bu dönem için kısılması ile asla tatmin olmayacaktır. Ali Sami Yen'in, Tevfik Fikret'in, Metin Oktay'ın huzur içinde uyuyabilmeleri için gerekli tedbirlerin alınmasını en tepede Demokles'in kılıcı gibi bekliyoruz.

Saygılarımızla. Galatasaray Sözlük."

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Futbolcuyu kart gösterecekmiş gibi kandıran sonra terini silen Brezilyalı kadın hakem Fernanda Colombo sosyal medyaya damgasını vurdu.

Almanya’da Hamm Belediyesi’nin 19-23 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleştirdiği, engelli bireylerin buluşturduğu Özel Olimpiyat Festivali’nde Seferihisar Can Ark...

15-19 Haziran tarihlerinde Girit’te düzenlenen Yunanistan Şampiyonası’nda Optimist Milli Takımı Sporcusu Can Ertürk 2.oldu.

Göztepe için Başakşehir'in forveti Emmanuel Adebayor iddiası.

Karşıyaka armasının 93. yıl kutlamaları programı belli oldu. Karşıyaka büyük kutlamaya hazırlanıyor. Karşıyaka Spor Kulübü'nün armasına Türk Bayrağı verilişinin 93. yı...

Göztepe ilk transferini yaptı. Göztepe'nin transfer ettiği stoper kim? Hangi takımdan geldi, kaç yaşında?

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde bu yıl 6’ncısı gerçekleşen Geleneksel Kızıklı Yağlı Güreşlerine 300 e yakın pehlivan katılırken, finalde Ali Gürbüz’ü mağlup eden İsma...

Yazarlar
Website Security Test