Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Su üstünde gidecek araba üretecekler

5.7.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ruslardan çılgın proje. Su üstünde gidebilecek otomobil üretecekler.

Yagalet isimli bir Rus firması su üstünde de gidebilecek bir otomobil projesi duyurdu.

Yagalet adlı girişimci, kara ve deniz ulaşımını birlikte halledebilecek bir otomobil projesi üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Özel bir süzülme teknolojisine sahip olacak otomobil için patentin alınıp SUV ve minivan ve diğer araç tiplerinde de kullanmak istedikleri belirtildi.

Hovercraft isminin verildiği prototip, sürücünün bir kolu çevirmesiyle aracın altında aktive olacak şişme yastıklara sahip. Böylece Hovercraft, diğer otomobillerin gidemeyeceği zeminlerde yola devam edebilecek.

Yagalet, uçan araba modellerinde pilotluk ehliyetinin alınma zorunluluğuna dikkat çekerek, bu modelde böyle bir zorunluluğun bulunmadığını ve standart ehliyete sahip olan insanların da Hovercraft'ın sürücüsü olabileceğini söyledi.

Peki şişme yastıkların üzerinde, havada, gidecek aracın kontrolü nasıl sağlanacak? Yani bu araca nasıl yön vereceğiz? Yagalet bu konuda bir açıklama yapmazken yönlendirmenin kanatlar ve itiş gücü sağlayan motorlarla olacağı tahmin ediliyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Türk otomotiv sanayii, 2018 yılının sona ermesine iki ay kala ihracat adetlerinde 1 milyon sınırını aştı. Ağustos ayında 1 milyon üretim rakamının üzerine çıkan otomot...

Emisyon skandalı firmanın yakasını bırakmıyor. On binlerce kişi Volkswagen'e karşı dava açtı .

Hyundai’nin C-SUV segmentinde liderliğe oynayan modeli Yeni Tucson, Yükseliş’te düzenlenen tanıtım kokteylinde İzmirlilerin beğenisine sunuldu.

ODD Genel Koordinatörü Dr. Hayri Erce, 2018 yılı Ocak-Eylül dönemi otomotiv pazarı gelişmelerini değerlendirdi. Erce, “Geride bıraktığımız 9 aya baktığımızda, 480 bin ...

Bağlantı elemanları alanında özellikle dünya devi otomotiv firmalarının tedarikçisi durumunda olan ve bu anlamda sektöründe Türkiye’nin en büyüğü olan Norm Holding, Av...

EGİAD tüm dünyada büyük bir ivme kazanan otomotiv sektörünü değerlendirdi.

OYDER(Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği), 36. Bölge Diyalog Toplantısı'nı İZTO (İzmir Ticaret Odası)'da gerçekleştirdi.

Yazarlar
Website Security Test