Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Nissan Borovalı açıldı

24.10.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Borovalı Otomotiv bünyesinde hizmet vermeye başlayan Nissan Borovalı’nın açılışı İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın katılımıyla gerçekleşti.

Borovalı Otomotiv bünyesinde hizmet vermeye başlayan Nissan Borovalı’nın resmi açılışı, çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi. Düzenlenen organizasyon ile aynı zamanda Türkiye ve Avrupa’nın en çok satan SUV modeli Yeni Nissan Qashqai, yenilenen tasarımı ve geliştirilen sürüş performansıyla davetlilere tanıtıldı. Açılışta konuşan Ayyıldız, “Çok güzel bir markayı İzmir’e kazandıran Borovalı ve Nissan ailesini tebrik ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun. İzmirimize, ailenize güzellikler getirmesini diliyorum. Sizler kazanın İzmirimiz kazansın” dedi.

Borovalı Otomotiv’in 25.yıllında Anlamlı Açılış

Borovalı Otomotiv’in çeyrek asırlık tecrübesi ve Nissan markasının gücünün buluştuğu Nissan Borovalı, İzmir’deki merkezi konumunda, konusunda uzman ekibi ile birlikte otomotiv sektörüne güçlü bir giriş yaptı. Hizmet vermeye başladığı Mayıs ayından bu yana hızlı bir ivme yakalayan Nissan Borovalı, ulaştığı başarıyı organizasyona katılan 200 kadar davetli ile birlikte kutladı.  Borovalı Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Borovalı, açılış töreninde yaptığı konuşmada, kısa sürede yakaladıkları başarıdan dolayı duyduğu mutluluğa değinerek, emeği geçenlere ve organizasyona katılarak heyecanlarına ortak olan davetlilere teşekkür etti. 1993 yılında temelleri atılan Borovalı Otomotiv’in 40 kişilik bir ekiple çıktığı yolda bugün 160 kişilik bir ekip ile birlikte hizmet verdiğini ifade eden Selçuk Borovalı,  2017 itibariyle Nissan markasını bünyelerine kazandırmalarıyla birlikte 25. Yıllarının kendileri için daha da anlamlı olduğunu dile getirdi. Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök ve Nissan yetkililerinin de katıldığı organizasyonda, açılış konuşmalarının ardından kurdele kesim törenine geçildi.

Lider Yenilendi

Törenin ardından Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök Yeni Nissan Qashqai hakkında çeşitli bilgiler verdi.  Özkök yaptığı açıklamada “Qashqai yalnızca sahip olduğu teknolojilerle değil iç ve dış tasarımıyla da 10 yıldır sınıfının öncüsü konumunda. Türkiye ve Avrupa’da yıllarca en çok satan SUV modeli olması, ona bir lider duruşu kazandırdı. Şimdi yapılan premium yenilikler ve değişiklikler ile kuralları baştan yazacak. Yeni Qashqai, Nissan’ın Intelligent Mobility vizyonunun güçlü bir yansıması olan akıllı güvenlik özelliklerini, tasarımı ve konforu birleştirerek yeni dönemde şehrin hâkimi iddiasını sürdürecek, lider duruşuyla artık çok daha güçlü” dedi.

Tüm Özellikleriyle Yeni Qashqai

Segmentinin öncüsü ve lideri Qashqai, Avrupa’da sahip olduğu %10,3’lük pazar payı ile Nissan’ın Avrupa’daki 83 yıllık tarihinin en başarılı modeli olarak öne çıkıyor. Piyasaya çıktığı 2007 yılından bu yana 2,3 milyon adet satan Qashqai, 19 kez “yılın otomobili” seçilirken 80’in üzerinde uluslararası ödül kazanma başarısını gösterdi. Türkiye’de de sınıfının lideri olan Qashqai, C-SUV segmentinde %22,6’lik pazar payıyla lider pozisyonunu koruyor. Yenilenen yüzü, eklenen donanımları ve yeni premium iç mekânı ile pazardaki gücünü pekiştirecek olan yeni Qashqai, sürüş performansı ile de göz dolduruyor. Tüm paketlerde 6 hava yastığı, kilitleme karşıtı frenleme sistemi, elektronik fren gücü dağıtım ve denge kontrolü sistemi, Akıllı Yol kontrolü, Akıllı Motor Freni, Akıllı Sürüş Kontrolü ve Yokuş kalkış destek sistemi dahil sürücü yardım sistemleri standart olarak sunuluyor. Diğer standart donanımlar ise, lastik basıncı izleme sistemi, bluetooth bağlantısı, hız sınırlayıcılı cruise control sistemi ve elektrikli olarak ayarlanabilen ısıtmalı kapı aynalarından oluşuyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Türkiye'de bugün araç devir işlemlerinde problem mi var?

Türk otomotiv sanayii, 2018 yılının sona ermesine iki ay kala ihracat adetlerinde 1 milyon sınırını aştı. Ağustos ayında 1 milyon üretim rakamının üzerine çıkan otomot...

Emisyon skandalı firmanın yakasını bırakmıyor. On binlerce kişi Volkswagen'e karşı dava açtı .

Hyundai’nin C-SUV segmentinde liderliğe oynayan modeli Yeni Tucson, Yükseliş’te düzenlenen tanıtım kokteylinde İzmirlilerin beğenisine sunuldu.

ODD Genel Koordinatörü Dr. Hayri Erce, 2018 yılı Ocak-Eylül dönemi otomotiv pazarı gelişmelerini değerlendirdi. Erce, “Geride bıraktığımız 9 aya baktığımızda, 480 bin ...

Bağlantı elemanları alanında özellikle dünya devi otomotiv firmalarının tedarikçisi durumunda olan ve bu anlamda sektöründe Türkiye’nin en büyüğü olan Norm Holding, Av...

EGİAD tüm dünyada büyük bir ivme kazanan otomotiv sektörünü değerlendirdi.

Yazarlar
Website Security Test